یوتیوب سرویس استریم موسیقی با قابلیت جست‌وجوی آهنگ‌ براساس علایم یا اشعار معرفی کرد

0

ممکن است طرفدار سرویس‌های استریم موسیقی اپل، اسپاتیفای و شرکت‌های دیگر نباشید و هیچ‌یک تا کنون شما را راضی نکرده باشند.

این شانس را دارید که یک سرویس استریم موسیقی جدید را هم آزمایش کنید. شاید از YouTube Music خوش‌تان بیاید.

شرکت یوتیوب این هفته به طور رسمی از سرویس استریم موسیقی خود به نام YouTube Music رونمایی کرد. آخرین تلاش و جسارت یوتیوب برای اینکه در بازار موسیقی آنلاین برای خودش کاربرانی داشته باشد.

یوتیوب می‌گوید کاربران می‌توانند با سرویس استریم موسیقی این شرکت، آهنگ‌هایی با جادوی یوتیوب گوش دهند. یوتیوب این سرویس را با وعده جست‌وجوی ساده برای هر موسیقی و استفاده ساده‌تر و شخصی‌تر معرفی کرد.

در حال حاضر، سرویس YouTube Music امکان دسترسی به میلیون‌ها آهنگ، هزاران پلی‌لیست، پادکست‌های هنرمندان معروف و ترانه‌های رادیویی‌شان را به سبک و شکل ویژه یوتیوب فراهم کرده است. این حجم وسیع دیتا به غیر از موسیقی‌های ویدیویی بسیار زیادی است که روی خود یوتیوب در دسترس هستند.

به نظر می‌رسد یوتیوب می‌خواهد سرویس YouTube Music را با ویژگی‌هایی مانند طراحی بهتر، کیفیت بهتر پخش موسیقی و دسترسی به آهنگ‌ها و موسیقی‌هایی که فقط روی یوتیوب قرار دارند؛ از سایر رقبا یک گام جلوتر نگه دارد.

جست‌وجوهای جذاب

یکی از ویژگی‌های جذاب YouTube Music، روشی منحصربه‌فرد برای جست‌وجوی آهنگ‌ها است. کاربران می‌توانند دنبال آهنگی باشند که عنوان یا خواننده‌اش را نمی‌دانند و فقط علایمی از آهنگ مانند «سوت زدن» را یادشان مانده است.

به علاوه، کاربران می‌توانند آهنگ‌ها را با استفاده از اشعارشان جست‌وجو و پیدا کنند.

صفحه اصلی سرویس استریم موسیقی یوتیوب و آهنگ‌های پیشنهادی براساس موقعیت جغرافیایی کاربران، چینش می‌شوند. همین‌طور، تاریخچه آهنگ‌هایی که کاربر گوش داده یا موضوع‌ها و تنظیماتی که انجام داده در تنظیم این صفحه موثر هستند.

مثلا اگر کاربری به ورزشگاه برود و بخواهد موسیقی گوش کند؛ یوتیوب سعی می‌کند آهنگی متناسب با جو ورزشگاه به او پیشنهاد بدهد تا انگیزه بیشتری برای تشویق کردن بیابد.

در فرودگاه هم پلی‌لیستی از آهنگ‌های آرامش‌بخش و مناسب برای استراحت به کاربر پیشنهاد داده می‌شوند.

سرویس استریم موسیقی یوتیوب به صورت رایگان همراه با تبلیغات یا هزینه اشتراک ۹.۹۹ دلار در هر ماه عرضه می‌شود. به علاوه، سرویس YouTube Premium برای تماشای محتواهای ویدیویی نسخه اصلی با هزینه اشتراک ۱۱.۹۹ دلار در هر ماه عرضه شده است.

یوتیوب همزمان با معرفی سرویس YouTube Music، از نسخه جدید اپلیکیشن موبایل با برخی تغییرات ظاهری و طراحی رونمایی و همین‌طور یک پخش‌کننده دسکتاپ جدید برای گوش دادن به موسیقی معرفی کرد.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.