سامسونگ می‌خواهد تلویزیون میلیون‌ها نفر را همزمان چندین ثانیه خاموش کند

1

اگر در کشوری مانند انگلیس زندگی می‌کنید؛ ممکن است وسط یک فیلم یا سریال معروف و مهم؛ ناگهان تلویزیون شما خاموش شود یا اینکه تصاویر سیاه و سفید برفکی نشان دهد انگار که سوخته است.

این اتفاق در وسط بازی فینال جام باشگاه‌های اروپا میان دو تیم رئال‌مادرید و لیورپول نیز رخ داد و حسابی با اعصاب بینندگان بازی کرد.

این افراد سریعا سراغ کنترل تلویزیون خود رفتند و سعی کردند با بررسی کابل‌ها و اتصالات، مشکل را پیدا کنند ولی پس از ۵ ثانیه همه‌چیز به حالت اول برمی‌گردد و تازه متوجه می‌شوید بیننده یک آگهی تلویزیونی از سامسونگ بودید.

شرکت سامسونگ در اقدامی عجیب؛ کمپین تبلیغاتی جدیدی را آغاز کرده است که طی آن میلیون‌ها صفحه‌نمایش تلویزیون‌ در سراسر دنیا چندین ثانیه سیاه می‌شود. قرار است در یک مورد، ۸ میلیون کاربر تلویزیونی در انگلیس شاهد این تبلیغ باشند.

در حقیقت، سامسونگ می‌خواهد با این تبلیغ فریبنده، توجه مردم را به سوی یک قابلیت ویژه در تلویزیون‌های QLED جدید خود جلب کند. این تلویزیون‌ها از فناوری ویژه‌ای به نام Ambient Mode بهره می‌برند که در هنگام خاموش بودن تلویزیون، سعی می‌کند با طراحی محیط همسان شود و حالت نامریی به خود بگیرد.

به تلویزیون‌تان دست نزنید!

این فناوری که در تلویزیون‌های QLED سری ۲۰۱۸ سامسونگ عرضه شده است، امکان نمایش آثار هنری یا گالری عکس و همین‌طور اطلاعات آب و هوایی را روی تلویزیون فراهم می‌کند ولی در جذاب‌ترین حالت، می‌توانید عکسی از تلویزیون نصب شده روی دیوار با همراه محیط و طراحی اطراف‌اش گرفته و به این الگوریتم بدهید تا در هنگام خاموش بودن؛ طرح روی دیوار را نشان بدهد.

انگار که هیچ‌گاه تلویزیون خاموش نیست یا اینکه بخشی از طراحی خانه شما است.

قابلیت Ambient Mode می‌تواند با دستیار هوشمند بیکسبی سامسونگ نیز ترکیب شده و اطلاعات مفیدی در طول روز روی تلویزیون برای کاربران نمایش دهد. طراحی این تلویزیون‌ها به گونه‌ای است که قاب حاشیه‌ای بسیار باریکی دارند و برای نصب روی دیوار بسیار مناسب هستند.

مدیر تبلیغاتی سامسونگ دراین‌باره توضیح داده است:

تبلیغ جدید ما طوری طراحی شده که صفحه‌نمایش تلویزیون برای ۵ ثانیه به طور کامل سیاه می‌شود و هیچ صدایی شنیده نخواهد شد. سپس، پیغامی به نمایش درمی‌آید که به مخاطب می‌گوید این تلویزیون شما است؛ بیشتر اوقات خالی و بدون استفاده. در ادامه هم تبلیغ تلویزیون‌های QLED جدید ما نمایش داده می‌شود.

سامسونگ کمپین تبلیغاتی خود را از چند روز پیش آغاز کرده و به مدت ۱۰ روز ادامه خواهد داشت. کارشناسان برآورد می‌کنند میلیون‌ها تلویزیون در سراسر جهان با این تبلیغ منحصربه‌فرد؛ نگران شده و به دچار شوک شوند.

منبع

 
1 نظر
  1. سعید می گوید

    ایده تبلیغاتی جالبی هست. کاش می شد در مورد نتیجه و بازخورد این تبلیغ هم یک پست بنویسید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.