سازمان تنظیم مقررات ارتباطات: بیش از ۵۵ میلیون نفر اینترنت ۴G ‌دارند و سرعت ۴۴ درصد از کاربران اینترنت ثابت، ۲ تا ۱۰ مگابیت در ثانیه است

شما جزو کدام دسته هستید؟!

0

وضعیت دسترسی کاربران به اینترنت ثابت و همراه را در شش ماهه اول سال ۹۹، به تازگی توسط رگولاتوری یا سازمان تنظیم مقررات ارتباطات منتشر شده است.

این گزارش بر اساس شاخص‌هایی مانند تفاوت زمانی بسته اطلاعاتی از لحظه ارسال در شبکه تا رسیدن به مقصد (jitter)، تعیین مدت زمان تاخیر (RTT)، میانگین از دست رفتن بسته‌های دیتا (PLR)، سنجش کیفیت آپلود و دانلود (FTP)، مدت زمان ارسال درخواست به سمت سرور (DNS) و میزان اطلاعات دریافت شده در هر ثانیه در وب (Web) تنظیم شده است.

بر این اساس آمار حالب زیر به دست آمده است:

  • هم اکنون ۹ میلیون و ۴۷۹ هزار نفر در ایران مشترک اینترنت ثابت هستند و این فناوری در ۶ ماه اول امسال ۴۷۰ هزار مشترک جدید را جذب کرده است.تعداد مشترکان پهن‌باند سیار در ایران حدود ۷۶ میلیون و ۵۳۱ هزار است و در ۶ ماه اول امسال نزدیک به ۷.۵ میلیون مشترک به تعداد مشترکان اینترنت موبایل افزوده شده‌اند.
  • تا پایان شهریور ۹۹ ضریب نفوذ اینترنت سیار (اینترنت موبایل) به ۹۱.۷ درصد رسیده و ضریب نفوذ اینترنت ثابت در کشور به ۱۱.۲۸ درصد برآورد می‌شود. این رقم در سال ۹۸ برای اینترنت سیار ۸۳.۰۵ درصد و برای اینترنت ثابت ۱۰.۹۵ درصد بوده است.
  • هم اکنون ۷ میلیون و ۷۴۹ هزار نفر در کشور مشترک اینترنت ADSL هستند. ۵۵ میلیون و ۵۸۱ هزار نفر برای اتصال از ۴G استفاده می‌کنند؛ ۲۰ میلیون و ۹۵۰ هزار نفر مشترک ۳G هستند و فناوری TDLTE اتصال یک میلیون و ۲۹۷ هزار نفر و FTTX اتصال ۱۱۸ هزار و ۲۰۴ مشترک را رقم زده است.
  • ۳میلیون مشترک ADSL با سرعتی کمتر از ۲ مگابیت به اینترنت متصل می‌شوند. بیش از ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار مشترک، سرعت ۲ تا ۱۰ مگابیت را استفاده می‌کنند. در همین حال کمتر از یک میلیون نفر، مشترک اینترنت ۱۰ تا ۲۰ مگابیتی هستند. ۶ هزار مشترک اینترنتی با سرعت ۲۰ تا ۳۰ مگابیت دارند و ۱۱۷ هزار مشترک نیز سرعتی بالاتر از ۳۰ مگابیت را تجربه می‌کنند. 
  • حدود ۳۰۰ هزار مشترک TDLTE نیز دارای سرعت ۲ تا ۱۰ مگابیت هستند و ۹۷۸ هزار مشترک TDLTE نیز با سرعت ۲۰ تا ۳۰ مگابیت به اینترنت متصل می‌شوند.
  • ۴۴ درصد کاربران اینترنت ثابت در کشور با سرعت حدود ۲ تا ۱۰ مگابیت به اینترنت متصل می‌شوند. ۳۰ درصد کاربران همچنان سرعتی کمتر از ۲ مگابیت دارند. در این میان سرعت اینترنت ۱۰ تا ۲۰ مگابیتی برای ۱۱ درصد کاربران به ثبت رسیده است.

منبع ictna
   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.