آلمان می‌خواهد قانونی تصویب کند که بر اساس آن همه شهروندان از حق استفاده از اینترنت با سرعت دست‌کم ۱۰ مگابیت در ثانیه برخوردار شوند

0

عادت کرده‌ایم که اینترنت هر کشور فرنگی را بهتر از اینترنت خود بدانیم، اما خود این کشورها هیچ وقت در پی درجا زدن نیستند و بر اساس آمارهایی که منتشر می‌شود، سعی می‌کنند که مشکلات اتصلات اینترنتی خود را برطرف کنند.

بر این اساس یکی از رسانه‌های آلمانی نوشته:

بر کسی پوشیده نیست که سرعت و کیفیت اینترنت در آلمان کاملاً قابل قبول نیست. در واقع، این اغلب یکی از اولین چیز‌هایی است که خارجی‌ها پس از مهاجرت به کشور متوجه آن می‌شوند.

بسیاری از مردم انتظار دارند که بزرگترین اقتصاد اروپا، یک قطب دیجیتال باشد، اما بار‌ها و بار‌ها این کشور از نظر سرعت دانلود و تأخیر اینترنت، نزدیک به انتهای لیست رتبه‌بندی شده.

در سال ۲۰۱۷، آلمان در رتبه‌بندی متوسط ​​سرعت اینترنت در رده ۲۵ قرار گرفت و تا سال ۲۰۲۱ به رتبه ۳۸ سقوط کرد. اگرچه سرعت در چند سال گذشته به تدریج بهبود یافته، آخرین نظرسنجی آلمان را پشت سر حداقل ۱۸ کشور اروپایی دیگر قرار داده است. باعث شگفتی است بدانیم سرعت اینترنت لهستان، لتونی، لیتوانی، پرتغال، مجارستان، فرانسه و رومانی از آلمان بهتر است.

برای تلاش برای مقابله با این مشکل، ائتلاف از سوسیال دموکرات‌ها (SPD)، حزب سبز‌ها و دموکرات‌های آزاد (FDP) پیش‌نویس لایحه‌ای را تهیه کرده‌اند که به همه در کشور حق استفاده از پهنای باند سریع را می‌دهد.

روز چهارشنبه کابینه با این لایحه موافقت کرد و طی هفته‌ها یا ماه‌های آینده، لایحه به پارلمان ارائه خواهد شد.

بر اساس این پیش‌نویس، اینترنت شبکه ثابت در همه جای آلمان در آینده باید حداقل ۱۰ مگابیت در ثانیه برای دانلود و ۱.۷ مگابیت در ثانیه برای آپلود سرعت داشته باشد.

بر اساس یک برآورد، سرعت متوسط اینترنت موبایل آلمان ۴۱ مگابیت بر ثانیه بود. در مقایسه با هلند که سرعت متوسط ۷۰ مگابیت است، این عدد مایوس‌کننده است. اما اینکه برای سرعت اینرتنت ثابت، مقدار کمینه تعیین شود، خود یک هدف دیگر است.

لازم به ذکر است که ۱۰ مگابیت سرعت اینترنت، مقدار حداقل است و بیشتر خانه‌ها باید چیزی بسیار بالاتر از ۱۰ مگابیت بر ثانیه را انتظار داشته باشند. این نوع سرعت به طور کلی برای  استریم ویدئو HD و مرور اینترنت کافی است.

علاوه بر حداقل سرعت دانلود و آپلود، دولت می‌گوید تأخیر (زمان واکنش) نیز نباید بیش از ۱۵۰ میلی ثانیه باشد.

چرا آلمانی‌ها اینقدر اهداف سطح پایین را هدف می‌گیرند؟

به گفته وزیر حمل و نقل Volker Wissing (FDP)، این حداقل الزامات برای اطمینان از “مشارکت دیجیتال” همه کسانی است که “تاکنون از پوشش قطع شده‌اند”.

به عبارت دیگر، دولت بیشتر نگران ارائه پهنای باند اولیه به مردم مناطق دورافتاده‌تر است تا اینکه سرعت وای فای را برای همه افراد دیگر سریع کند.

ویزینگ همچنین اشاره کرد که حداقل استاندارد‌ها سال به سال بازتعریف خواهند شد. او گفت که این امر توسعه استفاده از اینترنت در آلمان را در نظر دارد که در طول سال‌ها به دلیل گسترش شبکه و تعرفه‌های جدید تغییر می‌کند.

چه زمانی تغییرات اجرایی می‌شود؟

در ابتدا، این مصوبه قرار بود در اول ژوئن اجرایی شود. اما این لایحه هنوز از تصویب بوندستاگ و بوندسرات، تا فانونی شود. پس اجرای آن به اواخر تابستان یا پاییز موکول خواهد شد.

اگر این لایحه قانونی شود، شهروندانی که سرعت پایین‌تری از ISP‌ خود می‌گیرند، حق شکایت خواهند داشت.

همچنین این قانون می‌تواند به آژانس شبکه فدرال فشار بیاورد تا توسعه زیرساخت‌هایی را که می‌تواند سرعت پهنای باند را بهبود بخشد، سرعت ببخشد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.