شاسی‌بلند سیتروئن C5 ایرکراس ۲۰۱۸ معرفی شد: فوق‌العاده راحت و اقتصادی

0

به نظر می‌رسد سیتروئن C5 ایرکراس ۲۰۱۸ قوی‌ترین خودروی این خودروساز فرانسوی تا کنون است. این خودرو به‌روزشده کراس‌اور معروف C5 ایرکراس است که از قرار تا اواخر امسال وارد بازار می‌شود.

شاسی بلند جدید شرکت سیتروئن از یک سیستم تعلیق هیدرولیکی سود می‌برد و در طراحی آن روی موضوع راحتی کاربر بسیار کار شده است.

خود شرکت سیتروئن می‌گوید C5 ایرکراس جدید فوق‌العاده راحت است و یک شاسی بلند اقتصادی محسوب می‌شود که از آخرین فناوری‌ها و بهینه‌سازی‌های صنعت خودرو سود می‌برد.

سیتروئن C5 ایرکراس با ابعاد ۴.۵ متر طول، ۱.۸۴ متر عرض و ۱.۶۷ متر ارتفاع که روی پلت‌فرم  EMP2 تولید شده است؛ از موتوری هیبریدی سود می‌برد که قدرتی ۳۰۰ اسب بخار دارد. البته، مدل موتور بنزینی این خودرو قدرتی ۲۰۰ اسب بخاری دارد.

در آن از گیربکس ۶ سرعته اتومانیک استفاده شده است و ۲ پیشرانه بنزینی و ۳ پیشرانه دیزلی دارد. در هنگام استفاده کامل از برق می‌تواند مسافتی ۶۰ کیلومتری را بپیماید.

طراحی نمای بیرونی و داخلی سیتروئن C5 ایرکراس ۲۰۱۸ بسیار زیبا و دلفریب است. چراغ‌های جلو با طراحی جدید و استفاده از پنجره‌های بزرگ نشانه‌های یک طراحی مدرن در خودروسازی هستند. ظاهر بیرونی خودرو تا حدودی اسپرت شده و شاید هم فانتزی به نظر برسد.

داخل کابین هم شاهد تودوزی‌هایی به رنگ‌های مختلف نارنجی، مشکی بژ و خاکستری هستیم که هریک زییایی دو چندانی به این وسیله نقلیه می‌دهند.

۲۰ ثبت اختراع سیتروئن برای راحتی فوق‌العاده

همان‌طور که گفتیم؛ سیتروئن در طراحی این خودرو روی راحتی راننده و مسافران تمرکز کرده است. از یک سیستم جدید به نام «بالشتک‌های هیدرولیکی پیشرفته» استفاده می‌کند که راحتی بسیار زیاد مسافران را در پی دارد. سیتروئن از ضربه‌گیرهای هیدرولیک در سیستم تعلیق بهره برده است تا بتواند کوبش‌های ناشی از پستی بلندی‌های مسیر را در خود جذب کند.

به علاوه، شاهد استفاده از صندلی‌های جدید با نام Comfort Seats هستیم. در طراحی این صندلی‌ها از یک فوم خاص استفاده شده تا کاربر احساس کند روی مبل راحتی خانگی نشسته است.

فضای داخلی کابین خودرو نیز طراحی کاملا مدرن و انعطاف‌پذیری دارد. مثلا، صندلی‌های عقب کاملا جداگانه طراحی شدند و هر سه صندلی به طور مستقل از یکدیگر قابل تنظیم هستند.

فضای صندوق بار بسته به وضعیت صندلی‌های عقب می‌تواند گنجایشی ۵۷۰ تا ۷۲۰ لیتر داشته باشد. البته، اگر صندلی‌ها کامل تا شوند به ظرفیت ۱۶۳۰ لیتر هم می‌رسد.

شاسی بلند جدید سیتروئن در مدل‌های مختلف هیبریدی و بنزینی، گیربکس ۶ و ۸ سرعته اتوماتیک یا دستی روانه بازار می‌شود که هریک نام خاصی دارند.

سیتروئن برای تنوع انتخاب کاربران، ۳۰ رنگ مختلف ترکیبی بدنه، سقف، سپر جلو، باربند و غیره را تدارک دیده است که شامل ۷ رنگ بدنه، سقف مشکی رنگ و سه رنگ در المان‌های بدنه می‌شود.

فعلا شرکت سیتروئن برنامه‌ریزی کرده این خودرو را اواخر امسال روانه بازار اروپا کند. هنوز اعلام نشده است آیا سیتروئن C5 ایرکراس به‌روز شده در سایر نقاط جهان هم عرضه می‌شود یا خیر!

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.