بی‌بی‌سی می‌خواهد مسابقات فوتبال جام جهانی ۲۰۱۸ را به صورت Ultra HD و واقعیت مجازی پخش کند

0

مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به طور رسمی با فرمت Full HD برای سراسر جهان پخش خواهد شد ولی برخی شبکه‌های تلویزیونی با تجهیزات تصویربرداری خاص خودشان می‌خواهند این مسابقات را به صورت ۴K Ultra HD پخش کنند.

شبکه تلویزیونی ورزش بی‌بی‌سی علاوه بر پخش تمام ۳۳ مسابقه فوتبال این جام جهانی با فرمت Ultra HD، می‌خواهد امکان نمایش این مسابقات را با هدست‌های واقعیت مجازی هم فراهم کند.

بنا بر اعلام این شبکه تلویزیونی؛ تمام این مسابقات به صورت رایگان روی اپلیکیشن BBC Sport VR 2018 World Cup پخش خواهند شد. به علاوه، ۲۹ مسابقه با فرمت Ultra HD روی شبکه BBC One قابل مشاهده هستند.

پخش مسابقات جام جهانی فوتبال با فرمت Ultra HD TV برای اولین بار اتفاق می‌افتد و به یک اینترنت با سرعت بسیار بالا نیاز دارد.

کاربران این شبکه‌های تلویزیونی می‌توانند با استفاده از اپلیکیشن BBC iPlayer اقدام به استریم HD مسابقات فوتبال و تماشای آن‌ها روی تلویزیون‌های خود کنند.

شبکه بی‌بی‌سیم اعلام کرده فقط چند ده هزار نفر می‌توانند استریم HD داشته باشند و در نتیجه، کاربرانی که زودتر به این کار اقدام کنند؛ موفق می‌شوند فوتبال‌های دلخواه خود را با کیفیت تصویر بسیار بالا تماشا کنند.

پیش‌نیاز: اینترنت با سرعت ۴۰ مگابیت

مدیر بخش فناوری و محصول شبکه بی‌بی‌سی می‌گوید:

« از اولین پخش تلویزیونی مسابقات جام جهانی فوتبال در سال ۱۹۵۴ تا سال ۱۹۶۶ به میزبانی انگلیس و اولین پخش رنگی مسابقات در سال ۱۹۷۰ و پخش full HD جام جهانی در سال ۲۰۰۶، این شبکه تلویزیونی سعی کرده بهترین فناوری‌ها و تصاویر را برای تماشاگران انگلیسی فراهم کند.»

کارشناسان بی‌بی‌سی توضیح دادند که برای دریافت و استریم واقعی تصاویر ۴K UHD باید از یک سرعت اینترنت ۴۰ مگابیت بر ثانیه استفاده کرد. در کشور انگلیس، بسیاری از خانواده‌ها به چنین سرعتی دسترسی دارند و بی‌بی‌سیم اعلام کرده مشکلی در این زمینه وجود نخواهد داشت.

اما اگر باز هم یک کاربر نتواند به اینترنتی با سرعت بالا دسترسی داشته باشند؛ شاید تصاویر را کم‌رنگ‌تر و با سایه‌های بیشتر مشاهده کنند. بی‌بی‌سی سعی می‌کند برای این دسته از کاربران، تصاویری با وضوح پایین‌تر ارسال کند تا کیفیت تصویر حفظ شود.

در حال حاضر، مشاهده ویدیوهای واقعیت مجازی روی دستگاه‌های iOS و اندرویدی و همین‌طور هدست‌های Gear VR و Oculus Go و البته هدست PlayStation VR امکان‌پذیر است.

مشاهده مسابقات فوتبال جام جهانی روسیه با VR به مثابه این است که کاربر در ورزشگاه محل برگزاری مسابقه نشسته و از نزدیک دارد این فوتبال را می‌بیند.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.