معرفی اپلیکیشن سوخت‌رسانی آنلاین پیدو: با گوشی موبایل‌تان بنزین بزنید

1

اگر این روزها در حال عبور از خیابانی بودید و ناگهان مشاهده کردید یک خودرو در کناری ایستاده و دارد بنزین می‌زند؛ تعجب نکنید.

دوران حمل گالون‌های بنزین در پشت ماشین‌ها و صندوق‌عقب خودرو یا گرفتن یک بشکه خالی در دست کنار خیابان برای دریافت چند لیتر بنزین به پایان رسیده است.

یک اپلیکیشن روی گوشی موبایل‌تان نصب کنید و بعد هرکجا بنزین تمام کردید؛ با چند کلیک به اندازه ظرفیت باک خودروتان بنزین خریداری کرده و منتظر بمانید تا تانکر حمل سوخت از راه برسد؛ خیلی شیک و تمیز و راحت!

اپلیکیشن پیدو (Pido) اولین سیستم سوخت‌رسانی آنلاین در ایران است که در اواخر سال گذشته به طور آزمایشی در منطقه ۲ تهران راه‌اندازی شد و اکنون در سراسر شهر تهران می‌تواند سوخت‌رسانی کند.

نحوه کار پیدو تا حدود زیادی شبیه به تاکسی‌های اینترنتی مانند اسنپ و تپسی است. کاربر از طریق اپلیکیشن کلاینتی که روی اسمارت‌فون خود نصب کرده است؛ مشخصات و موقعیت خودرو را مشخص کرده و درخواست سوخت‌رسانی می‌کند.

نزدیک‌ترین ماشین سوخت‌رسان نیز با تایید دریافت این درخواست؛ به سوی محل پارک خودروی کاربر حرکت می‌کند. البته؛ کاربر می‌تواند پس از مشاهده قیمت و مسافت تصمیم بگیرد که درخواست سوخت‌رسانی اضطراری را تایید یا رد کند.

برخی از ماشین‌های پیدو هم در جایگاه‌های مشخصی پارک می‌کنند که می‌توانید با دیدن‌شان؛ کنار زده و سریعا بدون معطلی یا صف و شلوغی جایگاه‌های سوخت‌رسانی؛ باگ ماشین را پر کرده و به راه خود ادامه دهید.

سریع، ارزان و مطمئن

هزینه هر لیتر بنزین معمولی و سوپر در پیدو همان قیمت‌های ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ تومان است و کاربر فقط باید هزینه حمل‌ونقل خودروی سوخت‌رسان را پرداخت کند. پرداخت هزینه بنزین نیز به صورت الکترونیکی و فقط با شماره کارت و رمز دوم صورت می‌گیرد.

آن‌طور که مدیران استارتاپ پیدو اظهار کردند، هیچ قیمت مشخصی برای هزینه حمل وجود ندارد و همچون اپلیکیشن‌های دیگر حمل‌ونقل، بهای پرداختی متقاضیان براساس زمان، میزان ترافیک و شرایط آب و هوایی تعیین می‌شود.

گزارش‌های کاربران در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که قیمت بنزین همان بهای هر لیتر در جایگاه‌های سوخت است و مقدار منطقی هزینه حمل‌ونقل پرداخت می‌شود که با توجه به مزایای استفاده از این سرویس مانند برطرف‌سازی دغدغه سوخت، کاهش ترافیک و تردد و در دسترس بودن سریع و مطمئن، رضایت‌بخش است.

البته، سرویس پیدو و به خصوص اپلیکیشن آن هنوز جای کار دارد و گاهی اوقات با باگ‌ها و مشکلاتی روبرو می‌شود که کاربران را ناامید می‌کند. گاهی اوقات این اپلیکیشن با پیغام خطا مواجه شده یا پروسه تایید و احرازهویت کاربر طولانی می‌شود.

اگرچه استارتاپ و اپلیکیشن پیدو می‌تواند تهدیدی برای کارگران جایگاه‌های سوخت‌رسانی باشد ولی انتظار می‌رود هرچه سریع‌تر در شهرها و به‌خصوص جاده‌های کشور هم حضور پیدا کند و مردم دیگر نیازی به حمل و نگه‌داری بطری‌های بنزین در خودرو نداشته باشند که امری بسیار خطرناک است. همین‌طور، ساعت‌ها معطل چند لیتر بنزین نباشند!

برای دانلود اپلیکیشن پیدو روی اندروید به کافه‌بازار مراجعه کنید

 
1 نظر
  1. رحیم نعمت الهی می گوید

    شماره ۱

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.