معرفی اپلیکیشن سوخت‌رسانی آنلاین پیدو: با گوشی موبایل‌تان بنزین بزنید

1

اگر این روزها در حال عبور از خیابانی بودید و ناگهان مشاهده کردید یک خودرو در کناری ایستاده و دارد بنزین می‌زند؛ تعجب نکنید.

دوران حمل گالون‌های بنزین در پشت ماشین‌ها و صندوق‌عقب خودرو یا گرفتن یک بشکه خالی در دست کنار خیابان برای دریافت چند لیتر بنزین به پایان رسیده است.

یک اپلیکیشن روی گوشی موبایل‌تان نصب کنید و بعد هرکجا بنزین تمام کردید؛ با چند کلیک به اندازه ظرفیت باک خودروتان بنزین خریداری کرده و منتظر بمانید تا تانکر حمل سوخت از راه برسد؛ خیلی شیک و تمیز و راحت!

اپلیکیشن پیدو (Pido) اولین سیستم سوخت‌رسانی آنلاین در ایران است که در اواخر سال گذشته به طور آزمایشی در منطقه ۲ تهران راه‌اندازی شد و اکنون در سراسر شهر تهران می‌تواند سوخت‌رسانی کند.

تبلیغ: دوره آموزش الکترونیکی: پداگوژی، ابزارها و تولید محتوای آموزشی

نحوه کار پیدو تا حدود زیادی شبیه به تاکسی‌های اینترنتی مانند اسنپ و تپسی است. کاربر از طریق اپلیکیشن کلاینتی که روی اسمارت‌فون خود نصب کرده است؛ مشخصات و موقعیت خودرو را مشخص کرده و درخواست سوخت‌رسانی می‌کند.

نزدیک‌ترین ماشین سوخت‌رسان نیز با تایید دریافت این درخواست؛ به سوی محل پارک خودروی کاربر حرکت می‌کند. البته؛ کاربر می‌تواند پس از مشاهده قیمت و مسافت تصمیم بگیرد که درخواست سوخت‌رسانی اضطراری را تایید یا رد کند.

برخی از ماشین‌های پیدو هم در جایگاه‌های مشخصی پارک می‌کنند که می‌توانید با دیدن‌شان؛ کنار زده و سریعا بدون معطلی یا صف و شلوغی جایگاه‌های سوخت‌رسانی؛ باگ ماشین را پر کرده و به راه خود ادامه دهید.

سریع، ارزان و مطمئن

هزینه هر لیتر بنزین معمولی و سوپر در پیدو همان قیمت‌های ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ تومان است و کاربر فقط باید هزینه حمل‌ونقل خودروی سوخت‌رسان را پرداخت کند. پرداخت هزینه بنزین نیز به صورت الکترونیکی و فقط با شماره کارت و رمز دوم صورت می‌گیرد.

آن‌طور که مدیران استارتاپ پیدو اظهار کردند، هیچ قیمت مشخصی برای هزینه حمل وجود ندارد و همچون اپلیکیشن‌های دیگر حمل‌ونقل، بهای پرداختی متقاضیان براساس زمان، میزان ترافیک و شرایط آب و هوایی تعیین می‌شود.

گزارش‌های کاربران در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که قیمت بنزین همان بهای هر لیتر در جایگاه‌های سوخت است و مقدار منطقی هزینه حمل‌ونقل پرداخت می‌شود که با توجه به مزایای استفاده از این سرویس مانند برطرف‌سازی دغدغه سوخت، کاهش ترافیک و تردد و در دسترس بودن سریع و مطمئن، رضایت‌بخش است.

البته، سرویس پیدو و به خصوص اپلیکیشن آن هنوز جای کار دارد و گاهی اوقات با باگ‌ها و مشکلاتی روبرو می‌شود که کاربران را ناامید می‌کند. گاهی اوقات این اپلیکیشن با پیغام خطا مواجه شده یا پروسه تایید و احرازهویت کاربر طولانی می‌شود.

اگرچه استارتاپ و اپلیکیشن پیدو می‌تواند تهدیدی برای کارگران جایگاه‌های سوخت‌رسانی باشد ولی انتظار می‌رود هرچه سریع‌تر در شهرها و به‌خصوص جاده‌های کشور هم حضور پیدا کند و مردم دیگر نیازی به حمل و نگه‌داری بطری‌های بنزین در خودرو نداشته باشند که امری بسیار خطرناک است. همین‌طور، ساعت‌ها معطل چند لیتر بنزین نباشند!

برای دانلود اپلیکیشن پیدو روی اندروید به کافه‌بازار مراجعه کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. رحیم نعمت الهی می گوید

    شماره ۱

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.