دوربین اسمارت‌فون‌های بعدی سامسونگ لنزهای پیشرفته‌تری دارند

0

لنزهای دوربین اسمارت‌فون‌ «ISOCELL» سامسونگ در بازار معروف هستند. لنزهایی با کیفیت که باعث شدند دوربین‌های اسمارت‌فون‌های این شرکت همیشه جزو بهترین‌ها باشند.

ولی این کیفیت برای سامسونگ کافی نیست و آن‌ها می‌خواهند به چیزی فراتر این دست پیدا کنند. سامسونگ دارد روی ارتقا و توسعه فناوری لنزهای ISOCELL خود کار می‌کند تا رنگ‌های بسیار دقیق‌تر و بهتری در نور کم تولید کند.

شرکت سامسونگ طی اطلاعیه رسمی با اعلام این خبر، می‌گوید این فناوری در اسمارت‌فون‌های بعدی رونمایی می‌شود.

سامسونگ می‌گوید عملکرد این فناوری جدید «ISOCELL Plus» در نورهای کم و حساس نزدیک به ۱۵ درصد بهبود داده خواهد شد و می‌تواند پیکسل‌های فیزیکی را کوچک‌تر کند بدون اینکه در کارایی و کیفیت تصویربرداری افتی مشاهده شود.

این روش امکان دستیابی به دوربین‌های با وضوح بالای ۲۰ مگاپیکسل را مقدور خواهد ساخت.

سامسونگ در فناوری «ISOCELL Plus» سعی کرده سنسورهای موجود در فناوری «ISOCELL» را دو برابر کند. فناوری «ISOCELL» در سال ۲۰۱۳ ارایه شده و اکنون در اسمارت‌فون‌های گلکسی اس ۹ مورد استفاده قرار گرفته است.

تولید رنگ دقیق‌تر در نور کم

«ISOCELL» با قرار دادن یک شبکه فلزی بین پیکسل‌های سنسورهای برای جلوگیری از پراکندگی نور از یک پیکسل به بعدی، کیفیت تصاویر را بهبود می‌دهد. هر پیکسل از یک فیلتر رنگی استفاده می‌کند تا امکان جمع‌آوری نورهای قرمز، سبز و آبی براساس رنگ هر فیلتر وجود داشته باشد.

چون پیکسل‌های همسایه در سنسورها از پیکربندی و فیلتر متفاوتی استفاده می‌کنند؛ بنابراین هرگونه تداخل میان پیکسل‌ها منجر به کسب اطلاعات درباره رنگ آن‌ها می‌شود.

به طور کلی، فناوری «ISOCELL» باعث بهبود سنسورها نسبت به حساسیت‌های نوری می‌شود. چون هر پیکسل سعی می‌کند نور بیشتری پیش از از بین رفتن آن جذب کند.

اما در فناوری جدید «ISOCELL Plus» از یک شبکه فلزی با مواد جدید استفاده شده است. این شبکه فلزی جدید جایگزین شبکه فلزی استاندارد فناوری «ISOCELL» می‌شود.

شبکه فلزی جدید توسط شرکت فوجی‌فیلم ساخته شده و از برخی عوارض ناخواسته و جانبی فلزهای استاندارد در مدل قبلی جلوگیری می‌کند. در فناوری «ISOCELL»، شبکه فلزی گاهی اوقات در جذب نور ورودی ضعیف عمل کرده و نور را به طور غیرمستقیم منعکس می‌کرد که منجر به کاهش دقت در اندازه‌گیری اطلاعات نوری می‌شد.

سامسونگ هنوز مشخص نکرده دوربین کدام اسمارت‌فون‌هایش به سنسورهای «ISOCELL Plus» مجهز می‌شوند. اما رقابت میان اسمارت‌فون‌های رده بالا در بازار باعث می‌شود خیلی زیاد برای رونمایی از این فناوری صبر نکنیم!

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.