اپلیکیشن جدید بسکتبال از هوش مصنوعی برای بهبود شوت‌های بازیکنان استفاده می‌کند

0

جرمی لین، ستاره سابق بسکتبال NBA یک اپلیکیشن برای بهبود بازی و شوت‌زنی بازیکنان این رشته ورزشی طراحی و عرضه کرده است.

اپلیکیشن HomeCourt برای پلتفرم iOS و با همکاری شرکت اپل توسعه داده شده است تا بازیکنان بسکتبال بتوانند بازی‌های خود را تجزیه و تحلیل کنند و اطلاعاتی درباره نحوه شوت‌زنی و بهبود آن روی آیفون و آیپد دریافت کنند.

اپلیکیشن HomeCourt در ماه جولای به طور رسمی عرضه شد ولی پیش از آن در برنامه‌های آموزش لیگ NBA و همین‌طور تیم‌های دانشگاهی مانند Boston Celtics ،Philadelphia 76ers ،Duke و استنفورد به کار گرفته شده است.

این نرم‌افزار توسط استارتاپ NEX Team توسعه داده است که علاوه بر جرمی لین، چندین سرمایه‌گذار دیگر از جمله شرکت Atlanta Hawks دارد که موسس آن جزو مدیران اجرایی اپل است. چند مدیر اجرایی NBA هم جزو سرمایه‌گذاران HomeCourt هستند.

مسیری ساده‌تر برای موفقیت

لین می‌گوید به لیگ‌ها و کالج‌های زیادی در سراسر جهان سر زده و درباره بهبود بازی‌شان با بازیکنان جوان صحبت کرده است. همیشه تمرین‌های سخت‌تر و طولانی‌تر یا حضور در باشگاه‌ها و لیگ‌هایی با مجهزترین امکانات برای موفقیت لازم نیست بلکه تمرین هوشمندانه‌تر می‌تواند مسیر ساده‌تری باشد.

اپلیکیشن HomeCourt روی ویدیوهای کوتاه ضبط شده بازیکنان از شوت‌های آن‌ها کار می‌کند و به طور بی‌درنگ می‌تواند اطلاعاتی دقیق از سرعت پرتاب توپ، ارتفاع، میزان جهش و زاویه‌های دست و پا هنگام پرتاب توپ ارایه دهند.

این اپلیکیشن می‌تواند یک شوت بازیکن بسکتبال را از هر نقطه زمین تجزیه و تحلیل کند و اطلاعاتی بدهد که برای بهبود شوت‌زنی و تمرین مفید هستند.

این اپلیکیشن می‌تواند کلیپ‌های ویرایش شده تهیه و یک پلتفرم برای آموزش بسکتبال باشد که توسط مربیان و بازیکنان مورد استفاده قرار بگیرد.

برنامه HomeCourt برای ۳۰۰ شوت در ماه رایگان است ولی برای استفاده نامحدود از آن هزینه‌ای ۷.۹۹ دلاری خواهد داشت. در لیگ حرفه‌ای بسکتبال NBA از اپلیکیشن‌ها و ابزارهای بسیار پیشرفته‌ای برای تجزیه و تحلیل بازیکنان و مهارت‌های آنلاین استفاده می‌شود.

اپلیکیشن HomeCourt برای دستگاه‌های iOS از روی فروشگاه اپ‌استور قابل دانلود است.

منبع: + و +

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.