چگونه در iOS 12 ویجت آب‌وهوا را به صفحه اصلی قفل آیفون اضافه کنیم؟

در سیستم‌عامل iOS، برخلاف سیستم‌عامل اندروید، امکان افزودن ویجت‌ها به صفحه اصلی قفل آیفون وجود ندارد و غالب ویجت‌ها به صفحه‌های دیگر اضافه می‌شوند که غالبا با استقبال کاربران روبرو نیستند.

کاربران آیفون امیدوار هستند اپل به‌زودی قابلیت افزودن ویجت به صفحه اصلی لاک آیفون را فراهم کند. هنوز این ویژگی به iOS 12 افزوده نشده است ولی یک ترفند مخفی روی این سیستم‌عامل برای افزودن ویجت آب‌وهوا (Weather) وجود دارد.

تنها نکته منفی این ترفند مخفی و ویجت این است که بخشی از مود Bedtime آیفون است؛ بنابراین شما همیشه نمی‌توانید آن را روی صفحه ققل گوشی داشته باشید و پس از اولین استفاده از گوشی بعد از مود Bedtime دوباره صفحه آیفون قفل شده و دیگر ظاهر نمی‌شود.

مراحل افزودن ویجت مخفی آب‌وهوا به صفحه قفل آیفون

اگر علاقه‌مند هستید این ویجت را هر روز صبح روی صفحه اصلی قفل آیفون مشاهده کنید؛ مراحل زیر را دنبال کنید:

۱- ابتدا باید اطمینان پیدا کنید ویجت آب‌وهوا به مکان شما دسترسی دارد تا اطلاعات هواشناسی را به طور صحیح و دقیق نمایش دهد.

بنابراین، برنامه Settings آیفون روی iOS 12 را باز کنید و از بخش Privacy وارد Location Services شوید.

اگر گزینه  Location Services خاموش است؛ آن را روشن کرده و بعد گزینه Weather را پیدا و باز کنید. در این بخش گزینه موقعیت مکانی را روی Always قرار دهید.

۲- همان‌طور که اشاره کردیم، ویجت آب‌وهوا روی صفحه قفل آیفون پس از اتمام یک برنامه زمانی Do Not Disturb ظاهر می‌شود. پس، نیاز به فعال کردن قابلیت Do Not Disturb و دادن یک برنامه زمانی به او داریم.

باز هم اپ Settings را باز کرده و وارد گزینه Do Not Disturb شوید. لازم است این قابلیت را فعال کنید. در گام بعدی، یک برنامه زمانی شروع و پایان برای این قابلیت در Scheduled تعریف کنید.

در گام بعدی، گزینه Bedtime Mode را فعال کنید تا این ویژگی ویجت مخفی آب‌وهوا را را به صفحه قفل آیفون پس از تمام برنامه زمانی Do Not Disturb اضافه کند.

۳- حالا همه‌چیز تنظیم شده است تا پس از هر پایان برنامه زمانی Do Not Disturb، بتوانید اطلاعات آب‌وهوایی را روی صفحه قفل اصلی آیفون مشاهده کنید و از این ترفند مخفی لذت ببرید.

این اطلاعات با پیغام‌هایی مانند Good Morning و Afternoon و Night همراه هستند که براساس ساعت‌های روز نمایش داده می‌شوند.

 

ولی حتما با ما موافق هستید که استفاده از این ویجت مخفی آب‌‌وهوا بیشتر در هنگام بیدار شدن از خواب مفید است. چون غالبا در آن زمان نیاز داریم وضعیت آب‌وهوا، دما و اتفاقات هواشناسی روز را بررسی کنید.

افزودن ویجت آب‌وهوا به صفحه لاک آیفون یک راه‌حل موقتی است و باید امیدوار باشیم اپل هرچه زودتر روشی ساده و سرراست برای این قابلیت ارایه دهد.

منبع

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.