شاید خودتان هم نمی‌دانید که در «زبان بدن» خود این ۴ اشتباه بسیار سمی را دارید!

0

زبان بدن نقش انکارناپذیری در روایط و تعاملات ما با محیط اطراف و به‌ویژه دیگران دارد.

هنگامی که در یک جلسه کاری هستیم؛ داریم برای فرد دیگری سخنرانی می‌کنیم یا حتی مشغول گوش دادن به سخنان مدیر یا همکارانمان هستیم؛ به طور مرتب در حال استفاده از زبان بدن و یک سری علامت‌ها و عادت‌های بدنی هستیم که هریک می‌تواند پیام و اثری برای دیگران داشته باشند.

بسیاری از اوقات خودمان متوجه نیستیم که عادت زبان بدنی ما چه پیامی به دیگران منتقل می‌کند. ممکن است بخواهیم با فرد جدیدی روبرو شویم ولی هنوز کلامی به زبان نیاورده؛ یک موج مثبت یا منفی از خود ساطع کنیم و روی نگرش او تاثیرگذار باشیم.

برخی عادت‌های زبان بدن سمی و زهرآگین هستند. به شدت روی افکار و تصمیم‌های دیگران تاثیر گذاشته و معجزه کلام شما را کاهش می‌دهند.

لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

شما هرچه‌قدر توانایی در متقاعد کردن دیگران داشته باشید و به مهارت‌ها و اصول سخنوری آشنا باشید؛ این عادت‌های سمی اثرتان را خنثی کرده و بی‌نتیجه می‌مانید.

مدیران، رهبران کسب‌وکارها، بازاریاب‌ها، افرادی که دایم در تماس و ارتباط با مشتری یا همکاران و افراد جدید هستند و شاید بتوان گفت بسیاری از گروه‌های جامعه نیاز دارند عادت‌های بد زبان بدنی خود را شناسایی و در رفع آن کوشا باشند.

زبان بدن قطعه‌ای از تخصص و توانایی شما در کسب‌وکار و زندگی روزمره است. ما در ادامه به نقل از سایت bodylanguagedr.com چهار عادت زبان بدنی سمی را نام می‌بریم که بیشترین تاثیرگذاری منفی را بر دیگران دارند و باید از آن‌ها اجتناب کرد:

۱- فاصله بدنی

هیچ‌کس دوست ندارد احساس کند فرد دیگری بیش از حد به او نزدیک شده است یا از او فاصله می‌گیرد. شاید شما در حال سخنرانی و بیان مهم‌ترین کلید طلایی موفیت در دنیا باشید ولی اگر فاصله بدنی خود با طرف مقابل را رعایت نکرده باشید؛ تقریبا هیچ‌چیزی نمی‌گویید و کاری کردید که فرد نتواند به سخنان شما گوش کند. همیشه مواظب باشید یک فاصله مشخص و عرف را رعایت کنید.

۲- انگشت اشاره

نوک انگشت اشاره شما بیش از حد قوی است. مثل یک آنتن می‌تواند سیگنال‌های قوی به سوی ذهن دیگران ارسال کند. وقتی انگشت اشاره خود را به سوی دیگری می‌گیرید؛ عملا انگار اعلان جنگ کردید. شاید بخواهید مسیری را نشان بدهید یا ذهن او را به نقطه و نکته‌ای متوجه کنید ولی بهتر است از روش‌های دیگر زبان بدن مانند کف دست استفاده کنید.

۳- چرخاندن چشم

چشم یکی از اصلی‌ترین و موثرترین بخش‌ها در زبان بدن است. همه مردم دوست دارند احساس کنند شما با چشمان خود به آن‌ها گوش می‌دهید؛ تحسین‌شان می‌کنید و هیجان‌زده هستید. هرگونه واکنش چشمی به سرعت دیده می‌شود؛ به‌ویژه اگر چرخاندن چشم باشد که احساس بدی در دیگران ایجاد کرده و اصلا معنی و نتیجه خوبی ندارد.

۴- بوی بدن

لامپ عصبی مغز ما با بوی بدن روشن می‌شود. بوی بدن ما قبل از هر کلمه‌ای به ذهن افراد هجوم می‌آورد و تمام سیستم عصبی آن‌ها را آماده واکنش خواهد کرد. کافی است در کنار یک همکار، هم‌کلاسی یا هم اتوبوسی بنشینیم و بوی بدی از سوی بدن او به مشام ما برسد. آیا آمادگی شروع یک گفت‌وگو را دارید؟ به شدت مواظب بوی بدن خود باشید و هر روز آن را چک کنید.

منبع

   

پستهای اخیر

نکات جالبی در مورد استیو جابز در کتاب تازه «ناز بهشتی»- یکی از بخش‌های جالب کتاب: استیو جابز هیچ وقت…

دو سه هفته‌ای که خبر انتشار یک کتاب جدید در مورد استیو جابز، داغ شده. اسم این کتاب Pause. Breathe. Choose.: Become the CEO of Your Well-Being است. این کتاب را ناز بهشتی نوشته که فعلا بیشتر به عنوان مربی مدیریت ذهن و خودیاری برای کسب…

کارشناسان خرید و استفاده این ۸ چیز را برای کاهش استرس و اضطراب در دوران کرونا توصیه می‌کنند

اگر اخیرا به خاطر شیوع ویروس کرونا گرفتار استرس و اضطراب شدید؛ شما تنها نیستید. به‌ویژه، اگر در خانه نشسته‌اید و کارهای خود را انجام می‌دهید و منتظر کاهش شیب منحنی مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا هستید. قطعا ساعت‌ها پای کامپیوتر و لپ‌تاپ…

۷ کاری که خیلی‌ها نمی‌دانند با اپل واچ می‌شود انجام داد

اپل واچ بهترین ساعت هوشمند موجود در بازار است. دلایل خوبی هم برای آن وجود دارد. یک ردیاب تناسب اندام عالی و یک ساعت با طراحی شیک و زیبا است که کاملا در اکوسیستم اپل ادغام می‌شود. با وجود ویژگی‌های بسیار عالی که اپل واچ دارد و همه از…

مریخ‌نشین اینسایت ناسا در بحران – ناسا مجبور شد که اینسایت را به صورت اورژانسی به حالت خواب یا…

ظاهرا ناسا باید فناوری جدیدی برای صفحات خورشیدی سیاره‌نشین‌های خود پیدا کند. مطابق خبری که به تازگی منتشر شده، مریخ‌نشین 800 میلیون دلاری اینسایت دچار مشکل جدی شده است. اینسایت در سال 2018 در بخشی از مریخ به نام بخش بهشت یا Elysium…

بعد از چند سال هویت کسی که به درخواست اف بی آی ، آیفون تروریست‌های سن برناردینو را رمزگشایی و باز…

اگر یادتان باشد در سال 2015 در آمریکا یک حادثه تروریستی رخ داده بود که در آن سید رضوان فاروق و همسرش -تشفین مالک- به مردم در کالیفرنیای جنوبی در سن برناردینو تیراندازی کردند و 14 نفر را کشتند. این دو در پی درگیری با پلیس کشته شدند. اما…

هزینه یک ماه آمریکایی‌ها برای ویدئو گیم: مبلغ شگفت‌آور ۵.۶ میلیارد دلار

گاهی ما با دیدن جزئیات ویدئوگیم‌ها و آن همه وقت و انرژی و فناوری پشت سر هر یک از آنها ناخودآگاه از خودمان می‌پرسیم که جدا شرکت‌های سازنده‌شان با آن همه عوامل و هزینه تحقیق و توسعه، منتفع هم می‌شوند؟ ما به سبب دور بودن و بهتر است بگویم…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.