نزدیک به ۴۰ هزار نفر رمان «آلیس در سرزمین عجایب» را در اینستاگرام خواندند

0

رمان کلاسیک و قدیمی «آلیس در سرزمین عجایب» این هفته در اینستاگرام غوغا به پا کرده و دوباره در صدر محبوب‌ترین رمان‌های جهان قرار گرفت.

پیاده‌سازی دیجیتالی و رنگی این رمان نوشته شده در سال ۱۸۶۵ در قالب «Instagram Story» توانسته با استقبال بسیار خوب کاربران شبکه‌های اجتماعی روبرو شود. شما می‌توانید روی بالشت لم بدهید و در اینستاگرام این رمان را ورق زده و با لذت بخوانید.

پروژه «Instanovels» با هشتک Instanovels# یک تلاش برای یادآوری و ترغیب کاربران جوان اینترنتی به کتابخوانی و خرید کتاب‌های الکترونیکی و پادکست‌های محبوب داستانی است.

داستان دیجیتالی «آلیس در سرزمین عجایب» توسط موسسه New York Public Library پیاده‌سازی شده است و طی یک هفته انتشار در اینستاگرام توانسته مورد توجه ۳۹.۶۷۳ نفر قرار گیرد. این رمان معروف در چندین قسمت منتشر شده و هنوز بخش پایانی آن انتشار نیافته است.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

کریستوفر پالت، مدیر ارشد کتابخانه عمومی نیویورک می‌گوید: «من فکر می‌کنم این فوق‌العاده است. مردم در دنیای دیجیتالی با یک کتاب کلاسیک درگیر می‌شوند و با دوستان‌شان درباره‌اش صحبت می‌کنند.»

خوانش دوباره رمان‌های قدیمی در دنیای مجازی

حساب کاربری توییتر کتابخانه عمومی نیویورک نزدیک به ۲.۵ میلیون دنبال‌کننده دارد و دایما در حال پیشنهاد کتاب‌ها، پادکست‌‌ها و مطالب کتابخوانی است. این کتابخانه در فیسبوک ۳۰۰ هزار دنبال‌کننده و در اینستاگرام ۲۱۵ هزار عضو درد.

پروژه Instanovels# نیز با ۲۱ هزار دنبال‌کننده یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌ها و صفحات کتابخوانی در اینستاگرام است.

برای قرض گرفتن یک کتاب فیزیکی از کتاب‌خانه‌ها باید از خانه بیرون بروید و کارت عضویت در کتابخانه داشته باشید ولی داستان‌های اینستاگرامی و مجموعه جدید پیاده‌سازی دیجیتالی رمان‌های کلاسیکی مانند «آلیس در سرزمین عجایب» کتابخانه عمومی نیویورک نیازی به هیچ کارت عضویت و پرداخت هزینه یا خارج شدن از خانه ندارد.

این کتابخانه در صدد است با همکاری چندین کتابخانه عمومی محلی دیگر، عناوین جدیدی از رمان‌های کلاسیک را به صورت دیجیتالی پیاده‌سازی و روی اینستاگرام و فضای مجازی منتشر کند.

کتابخانه عمومی نیویورک دو عنوان کتاب دیگر به نام‌های «The Yellow Wallpaper» اثر «شارلوت پرکینز و گیلمن» و رمان کوتاه معروف «مسخ» کافکا را نیز به صورت دیجیتالی منتشر کرده است.

منبع


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.