نزدیک به ۴۰ هزار نفر رمان «آلیس در سرزمین عجایب» را در اینستاگرام خواندند

0

رمان کلاسیک و قدیمی «آلیس در سرزمین عجایب» این هفته در اینستاگرام غوغا به پا کرده و دوباره در صدر محبوب‌ترین رمان‌های جهان قرار گرفت.

پیاده‌سازی دیجیتالی و رنگی این رمان نوشته شده در سال ۱۸۶۵ در قالب «Instagram Story» توانسته با استقبال بسیار خوب کاربران شبکه‌های اجتماعی روبرو شود. شما می‌توانید روی بالشت لم بدهید و در اینستاگرام این رمان را ورق زده و با لذت بخوانید.

پروژه «Instanovels» با هشتک Instanovels# یک تلاش برای یادآوری و ترغیب کاربران جوان اینترنتی به کتابخوانی و خرید کتاب‌های الکترونیکی و پادکست‌های محبوب داستانی است.

داستان دیجیتالی «آلیس در سرزمین عجایب» توسط موسسه New York Public Library پیاده‌سازی شده است و طی یک هفته انتشار در اینستاگرام توانسته مورد توجه ۳۹.۶۷۳ نفر قرار گیرد. این رمان معروف در چندین قسمت منتشر شده و هنوز بخش پایانی آن انتشار نیافته است.

کریستوفر پالت، مدیر ارشد کتابخانه عمومی نیویورک می‌گوید: «من فکر می‌کنم این فوق‌العاده است. مردم در دنیای دیجیتالی با یک کتاب کلاسیک درگیر می‌شوند و با دوستان‌شان درباره‌اش صحبت می‌کنند.»

خوانش دوباره رمان‌های قدیمی در دنیای مجازی

حساب کاربری توییتر کتابخانه عمومی نیویورک نزدیک به ۲.۵ میلیون دنبال‌کننده دارد و دایما در حال پیشنهاد کتاب‌ها، پادکست‌‌ها و مطالب کتابخوانی است. این کتابخانه در فیسبوک ۳۰۰ هزار دنبال‌کننده و در اینستاگرام ۲۱۵ هزار عضو درد.

پروژه Instanovels# نیز با ۲۱ هزار دنبال‌کننده یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌ها و صفحات کتابخوانی در اینستاگرام است.

برای قرض گرفتن یک کتاب فیزیکی از کتاب‌خانه‌ها باید از خانه بیرون بروید و کارت عضویت در کتابخانه داشته باشید ولی داستان‌های اینستاگرامی و مجموعه جدید پیاده‌سازی دیجیتالی رمان‌های کلاسیکی مانند «آلیس در سرزمین عجایب» کتابخانه عمومی نیویورک نیازی به هیچ کارت عضویت و پرداخت هزینه یا خارج شدن از خانه ندارد.

این کتابخانه در صدد است با همکاری چندین کتابخانه عمومی محلی دیگر، عناوین جدیدی از رمان‌های کلاسیک را به صورت دیجیتالی پیاده‌سازی و روی اینستاگرام و فضای مجازی منتشر کند.

کتابخانه عمومی نیویورک دو عنوان کتاب دیگر به نام‌های «The Yellow Wallpaper» اثر «شارلوت پرکینز و گیلمن» و رمان کوتاه معروف «مسخ» کافکا را نیز به صورت دیجیتالی منتشر کرده است.

منبع


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.