بازی فورتنایت عامل ۵ هزار طلاق سالیانه در کشور انگلیس شناخته شد

0

اعتیاد به بازی‌های کامپیوتری و دنیای دیجیتال یک عامل جدی بروز مشکلات میان زوج‌ها در کشور انگلستان است.

یک شرکت ارایه‌دهنده خدمات عمومی طلاق گزارش داده است از هر ۲۰ طلاق انجام گرفته، یک طلاق به خاطر بازی فورتنایت است.

همین‌طور، سایت divorce-online.co.uk انگلیس که متعلق به متخصصان روان‌شناسی و طلاق در این کشور است؛ گزارش داده در هر سال احتمال ثبت ۵ هزار طلاق به دلیل بازی فورتنایت وجود دارد.

بازی فورتنایت به شدت اعتیادآور و سرگرم‌کننده است. برخی از روان‌شناسان از این بازی به عنوان «مواد مخدر دیجیتالی» یاد می‌کنند. به‌طوری‌که روابط میان زوج‌ها را تحت تاثیر قرار داده است و انواع مشکلات خانوادگی را به وجود می‌آورد.

یکی از متخصصین سایت خدمات مشاوره طلاق می‌گوید افراد به جای اینکه وقت خود را به خانواده، صبحت با همسر یا تفریح‌های مشترک اختصاص دهند؛ در طول روز برای ساعت‌های طولانی مشغول بازی فورتنایت هستند و به همسرشان هیچ توجهی ندارند.

این بازی می‌تواند ذهن و روح گیمرها را به خود مشغول کند و عامل بروز انواع مشکلات در زندگی عادی آن‌ها به‌خصوص زوج‌های جوان شود. گاهی اوقات مشاهده می‌شود گیمرها پس از بازی قدرت تشخیص و تصمیم‌گیری درستی ندارند و انگار در این دنیا نیستند.

مواد مخدر دیجیتالی

یکی از شرکت‌های خدمات طلاق گزارش داده است از هر ۴۶۶۵ پرونده طلاق که در سال به ما ارجاع می‌شود؛ نزدیک به ۵ درصد با موضوع بازی فورتنایت است. این عامل یکی از بزرگ‌ترین دلایل طلاق در کشور انگلیس است.

در سال ۲۰۱۶ نزدیک به ۱۰۷.۰۷۱ طلاق در کشور انگلیس ثبت شده است که اگر بخواهیم معیار ۵ درصد از آن‌ها را به خاطر بازی فورتنایت در نظر بگیریم؛ نزدیک به ۴۶۰۰ طلاق در سال می‌شود.

هنوز هیچ بازی دیجیتالی نتوانسته همانند فورتنایت عامل دوری و جدایی زوج‌ها از یکدیگر شود و یک دلیل عمده شکایت‌های خانوادگی باشد.

بازی فورتنایت در سال ۲۰۱۱ عرضه شد ولی در سال‌های اخیر تب داغ آن فراگیر شده است. این بازی گروهی سبک بقا در محیطی باز توسط شرکت اپیک گیمز عرضه شده و نسخه رایگان آن روی اغلب پلتفرم‌ها قابل بازی است. به طور مرتب برای این بازی به‌روزرسانی‌هایی منتشر می‌شود که گیمرها را بیشتر درگیر و وابسته می‌کند.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.