فورتنایت با درآمدی ۱.۸ میلیارد دلاری؛ پردرآمدترین بازی سال ۲۰۱۹ جهان شد

0

بازی تیراندازی رایگان فورتنایت در ادامه موفقیت‌های خود به عنوان یک پدیده، عنوان پردرآمدترین بازی سال ۲۰۱۹ را به دست آورد. این بازی درآمدی ۱.۸ میلیارد دلاری فقط طی یک سال داشته است.

به گفته SuperData، شرکت تحقیقاتی بازی‌های ویدیویی که بازوی دست Nielsen نیز هست؛ بازی فورتنایت در سال ۲۰۱۹ با ۶ درصد افزایش درآمد به ۱.۸۷ میلیارد دلار رسیده است.

Dungeon Fighter Online دومین بازی پردرآمد سال ۲۰۱۹ با درآمد ۱.۶ میلیارد دلار است. رتبه سوم یک بازی از Honour of Kings به نام Arena of Valor قرار دارد. این بازی هم درآمدی ۱.۶ میلیارد دلاری به خود اختصاص داده است.

رتبه‌های چهارم و پنجم پرفروش‌ترین بازی‌های دنیا در سال ۲۰۱۹ به عنوان‌های League of Legends و Candy Crush Saga با ۱.۵ میلیارد دلار تعلق گرفته است. بازی Pokémon GO هم درآمدی ۱.۴ میلیارد دلاری داشته است.

موسسه SuperData از بازی Apex Legends نیز به عنوان یک شگفتی‌ساز و تاثیرگذار بازار بازی‌های استراتژیک نام برده است. بازی تیراندازی Battle Royale راهی به فهرست ۱۰ بازی پردرآمد سال ۲۰۱۹ پیدا نکرده است ولی یک رکورد جدید از خود برجای گذاشته و آن بیش از ۵۰ میلیون دانلود برای پی‌سی و کنسول‌های بازی است.

در حقیقت، بازی فورتنایت در سال ۲۰۱۹ با ۲۵ درصد کاهش درآمد نسبت به سال گذشته روبرو شده است. درآمد این بازی در سال ۲۰۱۸ نزدیک به ۲.۴ میلیارد دلار بود که برای خودش یک رکورد در بازی‌های رایگان تیراندازی محسوب می‌شد.

این بازی با به‌روزرسانی‌های مرتب و کسب درآمد از رفتن به مراحل بعدی از سایر بازی‌های رایگان پیشی گرفته است. این بازی در تبدیل بازیکنان به اسپانسرها بسیار موفق عمل کرده است.

در حالی‌که بازیکنان بازی League of Legends بیشتر هستند؛ بازیکنان فورتنایت روی پی‌سی حدود دو برابر بازیکنان موبایل هستند.

پردرآمدترین بازی اشتراکی

موسسه SuperData آمارهای قابل توجه دیگری هم از صنعت بازی در سال ۲۰۱۹ ارائه داده است. به گزارش این موسسه، بازی‌های اشتراکی و از ابتدا پولی با کاهش درآمد ۵ درصدی در سال ۲۰۱۹ روبرو بودند. در میان این بازی‌ها، ۱۹ پردرآمدترین بازی روی پی‌سی و کنسول با ۷۸۶ میلیون دلار قرار دارد.

بازی Call of Duty: Modern Warfare نیز با درآمدی ۶۴۵ میلیون دلار در رتبه دوم قرار گرفته است. جالب است بازی Grand Theft Auto V در حالی‌که شش سال از انتشار آن می‌گذرد؛ درآمدی ۵۹۵ میلیون دلاری داشته و سومین بازی پولی و اشتراکی پردرآمد سال ۲۰۱۹ محسوب می‌شود.

هنوز مشخص نیست در سال ۲۰۲۰ شاهد چه تغییراتی در بازار بازی‌ها خواهیم بود و برنامه فورتنایت برای در صدر باقی ماندن چیست. شرکت بازی‌ساز Blizzards هنوز در بسیاری از عنوان‌ها نقش داشته و می‌تواند تاثیرگذاری زیادی روی این صنعت داشته باشد.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.