فهرست تنبل‌ترین کشورهای دنیا اعلام شد: کشورهای فقیرتر تحرک بیشتری دارند

0

سازمان بهداشت جهانی وضعیت فعالیت و تحرک ۱۶۸ کشور جهان را منتشر  و ۲۰ کشور تنبل‌تر جهان مشخص شدند. در میان آن‌ها کشور کویت لقب تنبل‌ترین کشور دنیا را به خود اختصاص داده است.

۶۷ درصد از جمعیت کشور کویت به اندازه استانداردهای جهانی تعیین شده در طول روز فعالیت ندارند و این واقعیت خطرناک و نگران‌کننده است.

این گزارش از سوی سازمانی جهانی بهداشت (World Health Organization) متنشر شده است و وضعیت تحرک و ورزش کشورهای مختلف جهان را نشان می‌دهد. کشور انگلیس در رتبه ۶۴ تنبل‌ترین کشورهای دنیا قرار دارد و کشور ایالات متحده بالاتر از آن است.

حداقل سلامتی ۳۶ درصد از انگلیسی‌ها در معرض خطر قرار دارد. این افراد در طول یک هفته حداقل باید ۱۵۰ دقیقه تمرین و ورزش داشته باشند که این‌طور نیست. در این کشور، تنبلی زنان بیشتر از مردان است. نزدیک به ۴۰ درصد زنان و ۳۲ درصد مردان فعالیتی کمتر از استاندارد جهانی دارند.

معیار تنبلی: ۱۵۰ دقیقه ورزش در هفته

در ایالات متحده، ۴۰ درصد بزرگسالان تحرک کافی مورد نظر سازمان جهانی بداشت را ندارند.

در میان کشورهای کم تحرک نام‌هایی مانند عراق، عربستان سعودی، برزیل، کلمبیا، سورینام، کاستاریکا، قبرس و ایسلند دیده می‌شوند. کشورهایی مانند آلمان، ایتالیا، امارت عربی و آرژانتین هم در فهرست تنبل‌ترین کشورهای دنیا قرار دارند.

میانگین جهانی نشان می‌دهد ۲۷ درصد کل جمعیت دنیا زیر استاندارد تحرک هستند و باید بیشتر ورزش کند. ۳۲ درصد زنان و ۲۳ درصد مردان کل جهان تنبل هستند.

در این نقشه‌ها، کشورهای پرتحرک نیز مشخص شده‌اند که البته کشورهای فقیر افریقایی (موزامبیک، لسوتو، تانزانیا، نیو، وناتو و توگو) در صدر آن‌ها هستند. در این کشورها، زیر ۱۰ درصد جمعیت‌شان تنبل محسوب می‌شوند.

به نظر می‌رسد مردم در کشورهای فقیرتر تحرک و پیاده‌روی بیشتری دارند و در کشورهای غنی و ثروتمند شاهد تحرک کمتر به خاطر وجود امکانات بیشتر هستیم.

در نقشه‌هایی که سازمان جهانی بداشت از وضعیت تحرک کشورهای مختلف منتشر کرده است؛ مردان ایران ۲۰ تا ۳۰ درصد کم تحرک و زنان ایرانی ۴۰ تا ۴۹ درصد کم تحرک هستند.

سازما جهانی بهداشت از مردم سراسر جهان می‌خواهد به طور متوسط هفتگی ۱۵۰ دقیقه ورزش ملایم یا ۷۵ دقیقه ورزش پر تحرک مانند دویدن داشته باشند تا سلامتی خود را حفظ کرده و در معرض ابتلا به دیابت، سرطان و بیماری‌های قلبی قرار نگیرند.

منبع

   

پستهای اخیر

دنیایی که وراج‌ها و فک‌زنی را دوست دارد! این مرد برنامه‌ریزی کرده که سال‌ها تک و تنها لایواستریم کند…

در دنیای عجیبی زندگی می‌کنیم که متن و مفهوم در حال از دست معنی خود است و در عوض جنجال و ساعت‌های حرف زدن و گرفتن وقت مخاطب، ارزش پیدا می‌کند. برخی‌ها هنوز نمی‌خواهند این واقعیت را قبول کنند، برخی هم به سرعت از تغییر سلیقه و گرایش‌های…

چرا از بهترین اپلیکیشن اندروید و iOS برای ایجاد عادت‌های روزانه بهتر و پیگری وضعیت سلامتی استفاده…

اگر در اندروید و iOS دنبال یک اپلیکیشن انگیزشی روزانه و ردگیری عادت‌ها یا خودمراقبتی بگردید؛ احتمالا هیجان‌انگیزتر از اپلیکیشن Fabulous نخواهید یافت. بهترین اپلیکیشن سال گوگل پلی در دسته Health & Fitness، برنده جایزه بهترین طراحی…

درگذشت بنیان‌گذار ادوبی، خالق PDF و بسیاری از نرم‌افزارهای مهم دنیای فناوری

چارلز گسچه (Charles Geschke) بنیان‌گذار شرکت ادوبی و فردی که در خلق فرمت PDF کمک‌های زیادی کرده بود؛ در سن ۸۱ سالگی، روز ۲۷ فروردین ماه درگذشت. مدیرعامل شرکت ادوبی در یک نامه به کارمندان این شرکت؛ درگذشت «چارلز گسچه» را ضایعه بزرگی برای…

بهترین و بدترین محصولات اپل از نظر قابلیت تعمیرپذیری (جدول رتبه‌بندی آیفون‌ها و مک‌بوک‌ها)

اکنون می‌توانید امتیازهای قابلیت تعمیر گوشی‌ها و لپ‌تاپ‌ها اپل را به طور رسمی در سایت این شرکت مشاهده کنید. هرچند هنوز هم دارای ابهاماتی هستند و چون خود اپل گزارش داده، چندان قابل اعتماد نیستند و مرموز به نظر می‌رسند. قانون جدید دولت…

نکات جالبی در مورد استیو جابز در کتاب تازه «ناز بهشتی»- یکی از بخش‌های جالب کتاب: استیو جابز هیچ وقت…

دو سه هفته‌ای که خبر انتشار یک کتاب جدید در مورد استیو جابز، داغ شده. اسم این کتاب Pause. Breathe. Choose.: Become the CEO of Your Well-Being است. این کتاب را ناز بهشتی نوشته که فعلا بیشتر به عنوان مربی مدیریت ذهن و خودیاری برای کسب…

کارشناسان خرید و استفاده این ۸ چیز را برای کاهش استرس و اضطراب در دوران کرونا توصیه می‌کنند

اگر اخیرا به خاطر شیوع ویروس کرونا گرفتار استرس و اضطراب شدید؛ شما تنها نیستید. به‌ویژه، اگر در خانه نشسته‌اید و کارهای خود را انجام می‌دهید و منتظر کاهش شیب منحنی مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا هستید. قطعا ساعت‌ها پای کامپیوتر و لپ‌تاپ…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.