مجیک لیپ، گام مهمی برای محقق کردن دنیای تخیلی فیلم her برداشت: خلق مایکا!

0

تعامل ما با کامپیوترها و اینترنت، زمانی فقط با ماوس و صفحه کلید ممکن بود. بعدها صفحه‌های نمایش لمسی این تعامل را بسیار بهتر کردند و بعد نوبت به دستیارهای هوشمند صوتی رسید.

اما مسلما ما نمی‌توانیم در این مرحله توقف کنیم. گام بعدی این است که از طریق دستیارهای انسان‌نما به صورت انسانی‌تری با دنیای مجازی ارتباط برقرار کنیم.

فیلم her را به یاد بیاورید! ما هر روز بیشتر از روز قبل به تخیل نهفته در این فیلم در حال نزدیک شدن هستیم.

امروز شرکت مجیک لیپ از مایکا Mica رونمایی کرد. مایکا یک شخصیت انسان‌نمای خلق شده با هوش مصنوعی است که کاربر می‌تواند او را با عینک واقعیت افزوده مجیک لیپ مشاهده کند.

تصور کنید که این عینک را به چشم بزنید و در روبروی خود مایکا، این بانوی جذاب مو کوتاه را مشاهده کنید.

بیشتر تمرکز مجیک لیپ در گام اول این بوده که حالت صورت و میمیک‌ها و زبان بدن و گردش چشم مایکا کاملا طبیعی باشد و باید بگویم که در این کار کاملا موفق بوده است تا به آن حد که در ویدئوی دموی پخش شده از مایکا، اگر زیاد مته به خشخاش نگذارید، آدم تصور می‌کند که با یک زن عادی سر و کار دارد و نه یک موجود مصنوعی.

مایکا البته فعلا حرف نمی‌زند و فقط با زبان بدن کاربر، تعامل می‌کند.

حالا تصور کنید که در آینده و شاید همین چند سال آینده مایکا (یا شخصیت‌های مجازی متنوع دیگر که قابلیت شخصی‌سازی هم داشته باشند)، با دسترسی به بانک اطلاعاتی علایق شما، تبدیل به یک همدم هوشمند برای شما بشوند.

کسی چه می‌داند، شاید در آن روز هر شب بعد از پایان کار روزانه، شنابان به سمت خانه‌ها باشیم تا از مصاحبت مایکاها لذت ببریم!

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.