اگر گوشی‌تان را فراموش کنید؛ ژاکت هوشمند گوگل و لیوایز به شما هشدار می‌دهد

0

ژاکت هوشمند «Jacquard» گوگل و لیوایز به یک قابلیت جدید مجهز شده است تا از فراموشی و گم شدن اسمارت‌فون‌های کاربران جلوگیری کند.

اگر فاصله شما با گوشی‌تان بیش از یک حدی شود؛ این ژاکت به شما هشدار می‌دهد تا متوجه این موضوع شوید که گوشی را جا گذاشته‌اید.

این ویژگی جدید به نام «Always Together» یک هشدار خودکار است که هم روی ژاکت و هم روی گوشی ظاهر می‌شود. شما یک اعلان روی گوشی دریافت می‌کنید و دکمه یا تک آستین ژاکت هم شروع به چشمک زدن خواهد کرد و ویبره می‌زند.

پیش از این ویژگی، کاربران باید به طور دستی این قابلیت را روی گوشی فعال می‌کردند تا از گم شدن یا فراموش کردن گوشی جلوگیری کنند و حالا این سیستم هشدار به طور خودکار با فاصله گرفتن شما از گوشی فعال می‌شود.

ژاکت هوشمند گوگل و لیوایز علاوه بر این ویژگی، به شما اجازه می‌دهد با لمس تگ روی ژاکت، چیزهایی مانند پخش موسیقی یا ناوبری گوگل مپس روی اسمارت‌فون را کنترل کنید.

مانع جدایی شما و گوشی‌تان می‌شود

اوایل امسال بود که ژاکت «Jacquard» یک به‌روزرسانی در پلتفرم خود داشت و شاهد افزوده شدن چندین ویژگی و کار جدید مفید و کاربردی بودیم. مثلا، می‌توانستید با یک ضربه روی تگ ژاکت، مکان خود را روی نقشه ذخیره کنید.

مزیت اصلی و بزرگ این ژاکت، استفاده در هنگام رانندگی، دوچرخه‌سواری، خرید و فعالیت‌هایی مشابه است که شاید حواس‌تان پرت شود و به گوشی توجه نداشته باشید یا نتوانید پیامک‌ها و تماس‌های صوتی را جواب دهید.

پلتفرم «Jacquard» گوگل هم از پلتفرم اندروید و هم iOS پشتیبانی می‌کند و در قالب یک تگ یا دکمه سرآستین به ژاکت لیوایز افزوده شده است. کاربران با ژست‌های حرکتی می‌توانند از این تگ و کنترل از راه دور گوشی استفاده کنند.

اگرچه این ژاکت هوشمند یک گجت بی‌نظیر است و از آینده لباس‌های پوشیدنی خبر می‌دهد ولی قیمت بسیار گرانی دارد. برای خرید ژاکت «Jacquard» باید هزینه‌ای ۳۵۰ دلاری را بپردازید که شاید تنها برای چند ویژگی خاص بسیار گران‌قیمت باشد.

البته، شرکت لیوایز در رویدادهای تخفیفی آخر سال این ژاکت را با ۳۰ درصد تخفیف تا قیمت ۲۴۵ دلار به فروش می‌رساند.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.