این جاده در انگلیس متوجه استفاده شما از گوشی موبایل در هنگام رانندگی می‌شود و به شما هشدار می‌دهد!

0

نشانه‌هایی در جاده‌ نصب شده است که به طور الکترونیکی می‌توانند یک راننده استفاده‌کننده از تلفن همراه را تشخیص و هشدار دهند.

این نشانه‌ها به صورت یک تابلوی کوچک هستند که عکس گوشی تلفن همراهی روی آن‌ها با چراغ‌های چشمک‌زن حک شده است. این نشانه‌ها وقتی یک سیگنال موبایل از داخل ماشینی دریافت می‌کنند؛ با نشان دادن نماد تلفن همراه به راننده هشدار می‌دهند که در حال صحبت و استفاده از تلفن همراه است.

این نشانه‌ها به یک اسکنر سیگنال‌های رادیویی مجهز هستند که می‌توانند یک تلفن همراه در حال مکالمه یا اتصال به شبکه موبایل را شناسایی کنند.این اسکنر می‌تواند میان سیگنال‌های رادیویی و سیگنال‌های بلوتوث تفاوت قایل شود.

بنابراین؛ افرادی که در حال صحبت با تلفن همراه هستند ولی از طریق بلوتوث با گوشی در ارتباط بوده و آن را به دست نگرفتند؛ هشداری دریافت نخواهند کرد.

این اسکنر نمی‌تواند ارتباطات دیتا را شناسایی کند. افرادی که از طریق بسترها و خدماتی داده‌ای یا اینترنت در حال تماس و مکالماه باشند؛ توسط سیستم جدید نصب شده در جاده شناسایی نمی‌شوند.

در انگلیس، برای اولین بار از ۳ تابلوی الکترونیکی در جاده نوریچ به نورفک استفاده شده است. قیمت این نشانه‌های جاده‌ای ۶ هزار یورو است.

فناوری مفید ولی ناقص

هدف از استفاده این نشانه‌های الکترونیکی، دادن هشدار به راننده‌ها برای کنار گذاشتن گوشی تلفن همراه در پشت فرمان است. این نشانه‌ها نمی‌توانند پلاک یا مشخصات یک راننده و خودرو را ثبت یا برگه جریمه صادر کنند.

یکی دیگر از محدودیت‌های این علایم، عدم تشخیص راننده یا مسافر در استفاده از گوشی تلفن همراه است. اگر مسافری در حال مکالمه با تلفن همراه باشد؛ باز هم این نشانه‌ها هشدار خواهند داد.

پلیس نورفک از این اطلاعات برای تعقیب و شناسایی راننده‌ها در آینده استفاده خواهد کرد. این نشانه‌های الکترونیکی با همکاری تیم مدیریت امنیتی شورای شهر نورفک و شرکت فناوری Westcotec طراحی و نصب شدند.

در انگلستان، رانندگانی که توسط پلیس در حین استفاده از تلفن همراه بازداشت شوند، علاوه بر جریمه ۲۰۰ پوندی، با کسر ۶ امتیاز از گواهی‌نامه هم روبرو خواهند شد.

پلیس سخت‌گیری‌های زیادی در استفاده از تلفن همراه پشت فرمان دارد چون تا کنون چندین تصادف و حادثه مرگ‌بار و دل‌خراش در این کشور بر اثر بی‌احتیاطی راننده‌ها و استفاده از اسمارت‌فون‌ها رخ داده است.

قرار است از این نشانه‌های الکتروینکی در کشورهای دیگری مانند نیوزلند، آرژانتین، اسلوونی و غیره نیز استفاده شود.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.