دستگاه تصویربرداری اشعه ایکس قابل حمل با باتری و مانیتور بی‌سیم برای عکس‌برداری‌های اورژانسی و سرپایی

0

شرکت Turner Imaging Systems یک دستگاه اشعه ایکس هوشمند و قابل حمل Smart-C معرفی کرد که قابلیت استفاده در مکان‌های مختلفی مانند دفاتر بالینی، سوییت‌های جراحی و بیمارستان‌های صحرایی یا اضطراری دارد.

دستگاه Smart-C فقط ۱۶ پاند (حدود ۷ کیلوگرم) وزن دارد و به راحتی توسط یک فرد بدون درسر و مشکلی جابه‌جا می‌شود.

از آن‌جایی‌که این دستگاه مبتنی بر باتری طراحی شده است؛ نیازی به منبع‌تغذیه خارجی یا آداپتور اتصال به برق ندارد. یک تبلت بی‌سیم به این دستگاه برای نمایش تصاویر متصل می‌شود تا اولین دستگاه X-Ray مناسب برای مناطق جنگی یا اورژانس در حوادث طبیعی باشد.

دستگاه Smart-C یک سیستم کامل تصویربرداری و مستقل از هر پلتفرم و تجهیزات دیگری است. یک بازوی متحرک و مانیتور بی‌سیم دارد تا از انعطاف‌پذیری لازم در تصویربرداری برخوردار باشد.

این سیستم نیازی به کابل برای اتصال به مانیتور یا برق ندارد و مراقبت‌های بهداشتنی و اصول ایمنی را به طور کامل رعایت کرده است.

اولین دستگاه X-Ray مناسب اورژانس

گزارشی که شرکت سازنده ارایه کرده است؛ در طول یک سال بیش از ۴۷.۵ میلیون بیمار متقاضی تصویربرداری و ۳۰۰ هزار آسیب‌دیدگی ورزشی نیازمند عکس‌برداری وجود دارد که دستگاه Smart-C می‌تواند ۳۵ درصد آن‌ها را پوشش‌دهی کند.

مدیر شرکت Turner Imaging Systems می‌گوید دستگاه Smart-C باعث تغییر رویکرد و نگاه پزشکان به دستگاه‌های اشعه ایکس و تصویربرداری خواهد شد.

یکی از اهداف طراحی و تولید Smart-C، کمک به فعالیت‌های بشردوستانه است. پزشکان بدون مرز می‌توانند از این دستگاه استفاده کنند و همیشه همراه خود داشته و به مردم خدمت کنند.

دفاتر ارتوپدی سرپایی، اتاق‌های پزشکی ورزشی و درمان‌گاه‌های روستایی از دیگر مشتریان بالقوه این دستگاه تصویربرداری پزشکی خواهند بود. هر مکانی که امکان استقرار و راه‌اندازی سیستم‌های تصویربرداری غالبا بزرگ و سنگین را ندارد؛ می‌تواند از دستگاه اشعه ایکس قابل حمل سود ببرد.

 

این دستگاه هنوز توسط سازمان FDA ایالات متحده تایید نشده است ولی مراحل تولید انبوه آن آغاز شده و به‌زودی وارد بازار می‌شود. درباره قیمت این دستگاه هنوز صحبتی نشده است.

منبع


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.