تلاش برای پیدا کردن هارد دیسکی با محتوای بیت کوین با ارزش معادل صدها میلیون دلار با دستگاه اشعه ایکس و هوش مصنوعی

1

شاید در اخبار قبلا ماجرای یک متخصص آی‌ تی انگلیسی به نام جیمز هاولز را خوانده باشید. سال ۲۰۱۳ او کار احمقانه‌ای کرد. او در حین تمیز و مرتب کردن محل کارش، هارد دیسکی را دور انداخت که الان ارزش بیت کوین داخل آن به صدها میلیون دلار می‌رسد.

طبعا این مدت بیکار نبوده و همیشه به این فکر بوده که هارد دیسک را بتواند پیدا کند. حالا او اسپانسرهایی برای تلاش خود پیدا کرده است.

در دور جدید تلاش او از ماشین‌های اسکن اشعه ایکس و هوش مصنوعی استفاده خواهد کرد. قرار است او و تیم همکارش ۱۲ ماه تمام در کوهی از زباله به دنبال هارد دیسک گمشده بگردند.

او برای طرح‌ریزی این تلاش تازه با هر کسی که فکرش را بکنید تماس گرفته، مهندسانی از تمام جهان، متخصصان بازیابی اطلاعات و حتی حامیان محیط زیست.

مدتی است که ارزش بیت کوین مدام نوسان پیدا می‌کند و معلوم نیست که تلاش پرهزینه آقای هاولز چقدر مقرون به صرفه باشد، اما ظاهرا به مرحله‌ای رسیده که دیگر نمی‌تواند بی‌خیال ماجرا شود و می‌خواهد یک بار برای همیشه مشکل را حل کند یا به کلی فراموشش کند.

تصور کنید که برای اجازه جستجو و حفاری در کوه زباله‌های نیوپورت در ویلز، جایی که هارد دیسک قیمتی‌اش مدفون شده، مجبور شده ۷۰ میلیون دلار بپردازد.

خود دستگاه اسکن اشعه ایکس ۵۰۰ هزار پوند انگلیس قیمت دارد و هزینه دستگاهی هم که می‌تواند با ایمنی هارد دیسک را خارج کند ۱۰۰ هزار پوند است. به علاوه نیاز به یک نرم‌افزار هوش مصنوعی برای تحلیل اطلاعات هم بود.

چهار – پنج ماه طول کشید تا هاولز، متخصصان لازم برای شروع کار را پیدا کند و بعد او مجبور شد که اجازه اعضای شورای شهر محلی را بگیرد و ۷۰ میلیون دلار به شهرداری کمک کند!

 
1 نظر
  1. محمد می گوید

    بیچاره.
    روزی ش نبوده.
    خون خوری گر طلب روزی ننهاده کنی …

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.