کره جنوبی می‌خواهد اپلیکیشن هوش مصنوعی برای جلوگیری از فیشینگ صوتی توسعه دهد

0

بخش نظارت بر امور مالی کشور کره جنوبی (FSS) با همکاری شرکت SK Telecom می‌خواهند هوش مصنوعی توسعه دهند تا با حملات فیشینگ صوتی مقابله کند.

قرار است در این پروژه مشترک، FSS اطلاعات مرتبط با تقلب‌های مالی را ارایه بدهد و شرکت مخابراتی SK Telecom یک سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی توسعه دهد تا در صورت مشکوک بودن یک تماس صوتی، به کاربر هشدار دهد.

سازمان FSS علام کرده خسارت‌های ناشی از حملات فیشینگ صوتی در نیمه اول سال جاری میلادی حدود ۱۸۰.۲ میلیارد وون برابر با ۱۵۹ میلیون دلار است. این رقم در مقایسه با بازه مشابه سال گذشته، ۷۳.۷ درصد رشد داشته است.

اپلیکیشن هوش مصنوعی می‌تواند با استفاده از فیلترهایی، یک حمله فیشینگ صوتی را براساس کلمات کلیدی خاصی شناسایی کند.

سازمان FSS اعلام کرده هوش مصنوعی می‌تواند براساس محتوا یک حمله فیشینگ را شناسایی و به کاربر هشدار دهد تا سریعا آن تماس تلفنی را قطع کند و ادامه ندهد.

حملات فیشینگ چه از نوع ایمیلی یا صوتی در سراسر جهان یک تهدید بزرگ و جدی محسوب می‌شوند که هر سال نیز رو به افزایش هستند.

تماس‌های تلفنی فریبنده

شرکت Cyberecurity FireEye بیش از نیم میلیارد ایمیل ارسال شده در فاصله زمانی ژانویه تا ژوئن ۲۰۱۸ را مورد بررسی قرار داده است که درمی‌یابد از هر ۱۰۱ ایمیل، یکی از آن‌ها در رده ایمیل‌های مخرب و خطرناک تقسیم‌بندی می‌شود.

فیشینگ صوتی نوعی از حملات فیشینگ است که هکر سعی می‌کند با قربانی تماس بگیرد و از طریق مکالمه و صحبت تلفنی او را فریب دهد و اطلاعاتی جعلی ارایه کند تا قربانی مجاب شود از شماره کارت بانکی یا رمز عبور خود استفاده کند.

در ایران هم این نوع کلاه‌برداری‌ها بسیار رایج بوده و هر روز ده‌ها نمونه آن به پلیس افتا گزارش می‌شود. کلاه‌برداری‌هایی با عناوین برنده شدن در فلان مسابقه و جایزه یا شرکت در قرعه‌کشی و بعد درخواست از مشتری برای گذاشتن کارت بانگی در یک دستگاه ATM و وارد کردن رمز و مراحل دیگر، رایج‌ترین مدل فیشینگ صوتی است.

انتظار می‌رود این سیستم امنیتی در نیمه اول سال آینده میلادی آماده بهره‌برداری باشد.

منبع


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.