معرفی اپلیکیشن: نقشه‌برداری ذهنی و پیش‌نویس ایده‌ها در عین سادگی و انعطاف‌پذیری با WriteMapper 2

0

نقشه‌های ذهنی (mind maps) کاربردهای زیادی در پروژه‌های سنگین و پیچیده دارند.

طراحی نرم‌افزارهایی با ویژگی‌های زیاد و پیچیده، ایده‌پردازی یک اختراع، پرورش خلاقیت، یادگیری و آموزش، مستندسازی مراحل کار و ده‌ها کاربرد دیگر برای نقشه‌های ذهنی وجود دارد.

در حالی‌که می‌توان نقشه‌های ذهنی را با قلم و کاغذ پیاده‌سازی کرد و حس لذت‌بخش خاص خودش را دارد؛ اما نرم‌افزارهای mind maps انعطاف‌پذیری بیشتری به افراد می‌دهند.

نرم‌افزارهای نقشه ذهنی فراوانی روی وب برای دانلود و استفاده یافت می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به Mindmeister و Bubbl اشاره کرد اما اپلیکیشن WriteMapper تجربه کاربری متفاوتی روی پلتفرم‌های ویندوز، مک‌ او اس و آیپد می‌سازد.

این نرم‌افزار دسکتاپ برای طراحی و ساخت نقشه‌های ذهنی ساده و پیچیده طراحی شده است. شما می‌توانید بدون نیاز به حرکت دادن ماوس، با صفحه‌کلید میان گره‌ها حرکت کنید و اطلاعات آن‌ها را تغییر دهید یا جزییات جدیدی به آن‌ها اضافه کنید.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

به اندازه کافی فضای طراحی داخلی و خارجی به شما می‌دهد تا نیاز نداشته باشید مدام روی کلیدهای بازگشت به نقشه اصلی کلیک کنید و در نقشه حرکت داشته باشید.

اپلیکیشن WriteMapper 2 به شما اجازه می‌دهد گره‌هایی با رنگ‌های مختلف ترسیم و بعد انواع اطلاعات از متن و لینک گرفته تا تصویر و جزییات طولانی و مفصل به هر گره نسبت دهید.

امکان استفاده از این نرم‌افزار در حالت تاریک وجود دارد و بدون مشاهده کل نقشه می‌توانید تنها روی بخشی از آن کار کنید. مرتب‌سازی گره‌ها بسیار آسان است و با عملیات کشیدن و رها کرن آن‌ها را چینش می‌کنید یا تغییر مکان خواهید داد.

پیش‌نویس ایده‌های شما

در نسخه اخیر این نرم‌افزار، قابلیت افزودن و ایمپورت فایل‌های Markdown و HTML را به طور خودکار برای ساختن نقشه‌هایی از آن‌ها دارید و البته امکان سفارشی‌سازی کلیدهای صفحه‌کلید برای عملکردهای متفاوت را می‌دهد.

اگر شما از اپلیکیشن‌های مبتنی بر وب نقشه ذهنی استفاده کنید؛ محدودیت‌هایی دارید اما WriteMapper اجازه می‌دهد از نقشه‌های خود خروجی‌های مختلفی گرفته و روی دستگاه‌های دیگر استفاده کنید.

افزون بر این، بسیاری از ویژگی‌هایی که در اپلیکیشن WriteMapper 2 یافت می‌شوند؛ در نرم‌افزارهای دیگر باید خریداری شده تا امکان استفاده داشته باشند.

یک مزیت ویژه WriteMapper 2 این است که یک بار برای همیشه هزینه استفاده از نرم‌افزار را پرداخت می‌کنید و دیگر تا آخر عمر می‌توانید از تمام ویژگی‌های آن سود ببرید.

این اپلیکیشن یک نسخه رایگان هم دارد ولی نسخه دسکتاپ آن ۶۰ دلار و نسخه آیپد ۲۰ دلار است.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.