لامپی جادویی و شناور در هوا برای طرفداران میزکار و اتاق‌های خلاقانه

0

آرتور سی کلارک (Arthur C. Clarke) نویسنده رمان معروف «۲۰۰۱: اودیسه فضایی» و کتاب‌های علمی تخیلی دیگر می‌گوید فناوری به اندازه‌ای پیشرفت می‌کند که از سحر و جادو قابل تشخیص نیست.

این اظهارنظر به طرز باورنکردنی درباره لامپ Levia، ساخت استودیوی ایتالیایی Idea3Di صدق می‌کند.

در نگاه نخست، یک لامپ بسیار شیک و هنری به نظر می‌رسد. یک قطعه شگفت‌انگیز که طراحی صنعتی و مدرن دارد با جنس سنگ مرمر سیاه یا کارارا!

اگر خود لامپ را به تنهایی ببینید؛ متوجه می‌شوید باید به یک پایه نصب شود. یک رشته سیم القایی زیر پایه لامپ باعث می‌شوند به طور بی‌سیم انرژی بگیرد و نیازی به اتصال فیزیکی نداشته باشد. ولی چطور در هوا معلق می‌ماند؟

فردیناندو پترلا، یکی از بنیان‌گذاران Idea3Di دراین‌باره می‌گوید: «Levia یک لامپ دسکتاپ بسیار نوآورانه است که با القای الکترومغناطیسی و سیستم شناور مغناطیسی کار می‌کند.»

این لامپ ترکیبی از پیشرفته‌ترین فناوری‌ها، مصرف موثر انرژی و طراحی خلاقانه است. این لامپ از کلید حساس به لمس در پایه خود استفاده می‌کند تا فیبرهای LED خاموش و روشن شوند؛ درحالی‌که نورهای بین پایه و خود لامپ برای شناور ماندن لامپ باقی می‌مانند.

سحر و جادو با فناوری

لامپ لویا طوری طراحی شده است که به محض نزدیک شدن به پایه، در هوا شناور باقیمانده و روشن می‌شود. دوباره با دور کردن لامپ از پایه و قطع ارتباط الکترومغناطیسی آن‌ها، خاموش می‌شود.

امکان اتصال فیزیکی و چسباندن لامپ به پایه هم وجود دارد. این قابلیت برای زمانی مناسب است که بخواهید کابل برق پایه لامپ را قطع کنید. در این شرایط، دیگر میدان مغناطیسی در کار نخواهد بود و لامپ باید به طور فیزیکی به پایه متصل باشد.

لامپ Levia تنها روی سایت Kickstarter برای فروش عرضه شده است و هر فردی بخواهد آن را بخرد؛ باید از این سایت سفارش دهد.

استودیوی Idea3Di می‌گوید لامپ لویا برای قشر یا کاربران خاصی طراحی نشده است و هر فردی که از طراحی یا عملکرد آن خوشش آمده یا طرفدار طراحی‌ها و محصولات ما است؛ می‌تواند خریدار این لامپ خلاقانه باشد.

بسیاری از مردم یا کسب‌وکارها دوست دارند اتاق‌های کار یا میزهای کار خلاقانه و نوآورانه داشته باشند. در اینجا، استفاده از یک لامپی مانند Levia می‌تواند ایده‌آل باشد.

از ابتدای ماه جولای، فروش مدل سفید رنگ لامپ لویا با قیمت ۹۹ یورو (۱۱۲ دلار) و مدل سیاه آن با قیمت ۱۱۴ یورو (۱۳۰ دلار) در سایت Kickstarter آغاز می‌شود.

منبع


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.