اپل آرکید معرفی شد: پلتفرم گیمینگ مبتنی بر پرداخت حق اشتراک بدون تبلیغ برای تمام دستگاه‌های اپل

0

شرکت اپل امشب و در خلال مراسم Show Time خود از سرویس حق اشتراکی گیمینگ خود به نام Apple Arcade پرده‌برداری کرد.

اپل آرکید پلتفرمی برای بازی روی دستگاه‌ها و سیستم‌عامل‌های مختلف از جمله iOS، مک و اپل تی‌وی است. تمام کاربران اکوسیستم اپل می‌توانند عناوین بازی اختصاصی عرضه شده در این سرویس را دانلود و بازی کنند.

اولین نکته‌ای که باید درباره اپل آرکید بدانیم؛ عدم ورود شرکت اپل به سرویس استریم بازی است و قرار نیست این پلتفرم برای استریم بازی روی دستگاه‌های iOS باشد.

اپل نمی‌خواهد با سرویس «استادیا» گوگل یا سرویس‌های دیگری از شرکت‌های سونی، مایکروسافت و انویدیا رقابت کند بلکه در پی ایجاد پلتفرمی برای دانلود بازی از روی اپ‌استور است.

تمام بازی‌هایی که روی پلتفرم اپل آرکید عرضه می‌شوند؛ به طور اختصاصی برای این پلتفرم طراحی و ساخته شده‌اند و تنها در اپ‌استور اپل قرار می‌گیرند.

اپل پیش از رونمایی از سرویس گیمینگ خود، اشاره کرد بیش از یک میلیارد نفر از سراسر جهان از اپ‌استور بازی دانلود کردند و هم‌اکنون بیش از ۳۰۰ هزار عنوان بازی در این فروشگاه عرضه شده است.

اپل بازی‌ساز می‌شود

اپل اعلام کرده مهم‌ترین عناوین بازی کنوین روی اپ‌استور به پلتفرم آرکید افزوده می‌شوند. افزون بر این، بیش از ۱۰۰ عنوان جدید در اپل آرکید برای iOS و مک در دسترس قرار می‌گیرند.

غول کوپرتینو می‌خواهند عناوین اختصاصی و دهان‌پرکنی برای پلتفرم آرکید خود بسازد. در حقیقت، اپل بدون داشتن هیچ‌گونه استودیو و تیم بازی‌سازی وارد صنعت گیم شده و نه در فروش بلکه در تولید بازی نقش خواهد داشت.

اپل تاکید کرده بازی‌های عرضه شده روی آرکید توسط هیچ پلتفرم دیگری قابل دسترس و استفاده نخواهند بود. این عناوین به صورت مستقیم از اپ‌استور نصب می‌شوند و کاربران می‌توانند بازی‌ها را ارزیابی و امتیازدهی کنند.

اپل در مراسم معرفی پلتفرم آرکید، از بازی‌هایی مانند Sonic the Hedehog‌ و Oceanhorn 2 یا Beneath a Steel Sky و Projection First Light و همین‌‌طور Lego Brawls رونمایی کرد.

این شرکت می‌گوید بازی‌سازهای بزرگ و مطرحی مانند سگا، کونامی، لگو، فینجی، Klei Entertainment و بسیاری دیگر در پروژه آرکید مشارکت خواهند داشت.

اپل آرکید از پاییز ۲۰۱۹ در دسترس خواهد بود. این پلتفرم به صورت یک برگه جدید در فروشگاه اپ‌استور برای دستگاه‌های iOS، مک و اپل تی‌وی فعال و در دسترس است.

اپل می‌گوید این سرویس در بیش از ۱۵۰ کشور جهان عرضه می‌شود ولی هنوز هزینه‌های آن مشخص نشده است.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.