قفل چهره گلکسی اس ۱۰ با یک عکس، ویدیو یا چهره خواهر و برادر باز می‌شود

0

اسمارت‌فون گلکسی اس ۱۰ یکی از پرچم‌دارهای سال ۲۰۱۹ و احتمالا محبوب‌ترین گوشی میلیون‌ها کاربر در حال حاضر است.

اگر قصد خرید این گوشی زیبا و مملو از امکانات را دارید؛ بهتر است کمی مراقبت امنیت آن باشید؛ چون قفل گوشی را می‌توان با یک ویدیو پخش شده از خودتان روی گوشی دیگری، عکسی احمقانه یا در مواردی، چهره خواهر و برادرتان باز کرد.

سایت ورج با همکاری لوئیس هیلسنتگر (صاحب کانال Unbox Therapy در یوتیوب) موفق شدند قفل صفحه‌نمایش گوشی گلکسی اس ۱۰ را با یک ویدیوی پخش شده روی گوشی دیگر باز کنند.

حساب کاربری ایتالیایی SmartWorld در اینستاگرام نیز با یک عکس نقاشی شده توسط دست موفق به باز کردن قفل صفحه‌نمایش گلسی اس ۱۰ شده است.

در گزارش دیگری، Jane Wong یکی از مشهورترین افراد در شبکه‌های اجتماعی، گزارش داده سیستم تشخیص چهره گوشی گلکسی اس ۱۰، چهره برادرش را با خودش اشتباه گرفته و قفل صفحه‌نمایش را باز می‌کند.

این گزارش‌ها نشان می‌دهند سیستم تشخیص چهره این اسمارت‌فون به اندازه کافی قوی و امن نیست.

تنظیمی که غالب کاربران بی‌اطلاع هستند

سامسونگ در بخش Face recognition تنظیماتی برای باز کردن سریع‌تر قفل صفحه‌نمایش با تشخیص چهره قرار داده که به طور پیش‌فرض فعال است. سامسونگ در توضیحات تنظیم faster recognition هشدار می‌دهد که ممکن است امنیت گوشی شما را پایین بیاورد.

بسیاری از مردم از تنظیم faster recognition اطلاعی ندارند و از گلکسی اس ۱۰ به طور معمول استفاده می‌کنند. برخی شنیده‌ها از غیرفعال شدن این ویژگی در به‌روزرسانی‌های بعدی سامسونگ اطلاع دادند.

به طور کلی، سیستم‌های تشخیص چهره دو بعدی مانند همین ویژگی تشخیص چهره گلکسی اس ۱۰ ضعیف و ناامن هستند. سال گذشته، گوشی وان‌پلاس ۶ هم با همین مشکل روبرو بود و به راحتی با یک عکس یا ماکت فریب می‌خورد.

بهتر است از این سیستم‌ها استفاده نکنید مگر اینکه مانند Face ID اپل تا حدودی پیشرفته‌تر باشند یا اینکه مانند گلکسی اس ۹ از اسکنر عنبیه چشم سود ببرند.

به هر حال، پس از خرید گوشی گلکسی اس ۱۰، نگاهی به تنظیمات بخش تشخیص چهره و قفل صفحه‌نمایش بیندازید.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.