ملاقات چهره به چهره با برادر درگذشته

0

این آخر هفته در برنامه ۶۰ دقیقه استرالیا، سوژه جالبی پخش شد.

داستان از این قرار است:

زندگی ریچارد نوریس ۳۹ ساله، در سال ۱۹۹۷، دگرگون شد، در این زمان او در متن یک حادثه تیراندازی قرار گرفت. او در آن هنگام ۲۲ سالش بود و متعاقب حادثه، صورت‌اش به کل متلاشی شد. پزشکان تا اندازه بسیار محدودی توانستند، صورت او را بازسازی کنند. به همین خاطر او به شدت افسرده شد و حتی یک بار دست به خودکشی زد.

در مارس سال ۲۰۱۲، در پیچیده‌ترین عمل پیوند صورت تاریخ استرالیا، در مریلند، پیوند صورت در مورد او انجام شد. در این پیوند، دندان، یک آرواره، عضلات زبان و اعصاب آن هم به او پیوند زده شد.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

کسی که صورت‌اش به او اهدا شده بود، جاشوآ اورسانو نام داشت. او در 21 سالگی حین گذر ار عرض خیابان، دچار سانحه شده و درگذشته بود.

حتما در خبرها خوانده‌اید که گاهی مادر یا خانواده کسی که قلب عزیز از دست داده‌شان را به فرد دیگری اهدا کرده‌اند به ملاقات او می‌روند و گوشی پزشکی بر سینه او می‌نهند تا بتوانند یک بار دیگر ضربان قلب او را گوشی کنند.

اما این بار، در سناریویی متفاوت، خواهر جاشوآ به نام ربکا، به دیدن ریچارد رفته بود، تا یک بار دیگر چهره برادر را ببیند و لمس کند.

قبل از پیوند، زندگی ریچارد -به گفته خودش- حکم یک جهنم را داشت و او ارتباط خود را با مردم به حداقل رسانده بود و بیشتر شب‌ها بیرون می‌رفت و حتی در این هنگام هم برای اینکه جراحت‌های وحشتناک‌اش نمایان نشود، ماسک بر چهره می‌گذاشت.

پزشکان به او گفته بودند که این پیوند تنها ۵۰ درصد شانس موفقیت دارد و ممکن است به قیمت جانش تمام شود.

در ادامه زندگی او باید داروهایی برای پیشگیری از پس زده شدن بافت پیوند بخورد و به علاوه باید از نوشیدن الکل، سیگار کشیدن و حتی آفتاب‌سوخنگی هم پرهیز کند.

از سال ۲۰۰۵، زمانی که در فرانسه نخستین پیوند کامل صورت در مورد یک زن که صورت‌اش با حمله یک سگ، تخریب شده بود، انجام شد، تا حالا 27 پیوند صورت انجام شده که البته تا حالا 4 نفر از گیرندگان پیوند صورت، فوت شده‌اند.

منبع


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.