یک عکاس با هوش مصنوعی تصور کرده که اگر سلبریتی‌ها و آدم‌های مشهور درگذشته زنده بودند، الان چه شکلی بودند!

0

یک عکاس از هوش مصنوعی (AI) استفاده کرده است تا نشان دهد افراد مشهوری مانند پرنسس دایانا، کرت کوبین و جان لنون اگر امروز زنده بودند چه شکلی بودند.

این عکاس به نام  Alper Yesiltas که در استانبول ترکیه زندگی می‌کند، پرتره‌های فوق واقع‌گرایانه را برای پروژه‌ای با عنوان «انگار هیچ اتفاقی نیفتاده» ایجاد کرده است.

برای این پروژه، یسیلتاس از نرم‌افزار تقویت‌کننده عکس هوش مصنوعی و برنامه‌های ویرایش عکس برای زنده کردن ستاره‌هایی که در سن‌های جوانی مرده‌اند، بهره برده.

پرنسس دایانا در ساعات اولیه ۳۱ آگوست ۱۹۹۷ بر اثر تصادف مرسدس بنزی که سوار آن بود در حالی که توسط پاپاراتزی‌ها تحت تعقیب قرار می‌گرفت در پاریس در سن ۳۶ سالگی کشته شد.

کورت کوبین در ۵‌آوریل ۱۹۹۴ در خانه‌اش در سیاتل پس از شلیک گلوله به سرش در سن ۲۷ سالگی جسد پیدا شد.

جان لنون خواننده گروه بیتلز در ۸ دسامبر ۱۹۸۰ در سن ۴۰ سالگی در خارج از داکوتا در شهر نیویورک به ضرب گلوله کشته شد.

یسیلتاس درباره این پروژه می‌نویسد: «با توسعه فناوری هوش مصنوعی، مدتی است که هیجان‌زده بودم و فکر می‌کردم هر چیزی که قابل تصور باشد را می‌توان در واقعیت نشان داد.

«وقتی شروع به کاری با این فناوری کردم، با خودم تصور کردم که چه کاری می‌توانم با آن انجام بدهم و به این فکر کردم که چه چیزی مرا خوشحال‌تر می‌کند. می‌خواستم برخی از افرادی را که دلم برایشان تنگ شده بود دوباره جلوی چشمم ببینم و اینگونه بود که این پروژه به وجود آمد. »

با کمک فناوری هوش مصنوعی، او پرتره‌های واقعی از نماد‌های فرهنگی مانند توپاک شکور، هیث لجر، جانیس جاپلین و مایکل جکسون خلق کرده است.

توپاک شکور در سن ۲۵ سالگی در لاس وگاس بر اثر شلیک گلوله در ۱۳ سپتامبر ۱۹۹۶ درگذشت.

هیث لجر در اثر مصرف بیش از حد مواد مخدر در ۲۲ ژانویه ۲۰۰۸ در سن ۲۸ سالگی درگذشت.

جانیس جاپلین در ۴ اکتبر ۱۹۷۰ در سن ۲۷ سالگی بر اثر مصرف بیش از حد هروئین درگذشت.

مایکل جکسون بر اثر مسمومیت حاد پروپوفول و بنزودیازپین در خانه خود در لس آنجلس در ۲۵ ژوئن ۲۰۰۹ در سن ۵۰ سالگی درگذشت.

یسیلتاس می‌گوید که یکی از چالش‌برانگیزترین بخش‌های فرآیند خلاقیت این بود که تصاویر او از این ستاره‌ها به صورت واقعی به نظر برسد.

“سخت‌ترین بخش فرآیند خلاقیت برای من این است که تصویر “واقعی” به نظر برسد. لحظه‌ای که بیشتر از همه دوست دارم زمانی است که تصویر مقابل من بسیار واقعی به نظر می‌رسد، گویی توسط یک عکاس گرفته شده است.

برای اینکه تصاویر تا حد ممکن واقعی به نظر برسند، یسیلتاس از برنامه‌های مختلف ویرایش عکس مانند Adobe Lightroom و VSCO و همچنین نرم‌افزار تقویت‌کننده عکس هوش مصنوعی Remini استفاده کرده است.

فردی مرکوری، خواننده اصلی کوئین، بر اثر ذات‌الریه برونش ناشی از ایدز در ۲۴ نوامبر ۱۹۹۱ در خانه خود در لندن در سن ۴۵ سالگی درگذشت.

جیمی هندریکس بر اثر مصرف بیش از حد مواد مخدر در ۱۸ سپتامبر ۱۹۷۰ در سن ۲۷ سالگی درگذشت.

الویس پریسلی که از ناراحتی‌های قلبی رنج می‌برد و دیابت داشت، در ۱۶ اوت ۱۹۷۷ در سن ۴۲ سالگی درگذشت.

“من از نرم‌افزار‌های مختلف استفاده می‌کنم. زمانی که برای ایجاد یک تصویر کاملاً تمام شده طول می‌کشد، متفاوت است. » اما می‌توانم بگویم که مدتی طول می‌کشد تا یک تصویر برای من «واقعی» شود.»

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.