چگونه اتاق زشت و به هم ریخته خانه را در ویدئوکنفرانس‌های نرم‌افزار Zoom مخفی کنیم

0

ویروس کرونا میلیون‌ها نفر را مجبور به دورکاری و کار در خانه کرده است. بسیاری از این افراد مجبور هستند ویدئوکنفرانس‌های خود را در خانه برگزار کنند.

نرم‌افزار Zoom یکی از ابزارهای محبوب برای برگزاری یک ویدئو کنفرانس خانگی است و کاربران زیادی از آن در سراسر جهان استفاده می‌کنند.

اگر شما هم قصد استفاده از این برنامه برای یک ویدئو کنفرانس را داشته باشید؛ احتمالا با یک صحنه غیرمنتظره روبرو شوید. اتاقی زشت و به هم ریخته، لباس‌های افتاده روی تخت و میز و رختخواب، وسایل گرد و خاکی و شلختگی که نباید دیده شود.

هیچ فردی دوست ندارد پس‌زمینه ویدئو کنفرانس او چنین صحنه‌هایی باشد. خوش‌بختانه، کاربران نرم‌افزار Zoom این شانس را که با تنظیماتی ساده پس‌زمینه لایو ویدئوی خود را عوض کنند. در نرم‌افزار Zoom ویژگی به نام Virtual Background وجود دارد که اجازه می‌دهد از یک تصویر یا ویدئو در پس‌زمینه استفاده و به این ترتیب صحنه‌های اتاق خود را مخفی کنید.

البته، بسته به کامپیوتری که استفاده می‌کنید؛ در سایت نرم‌افزار Zoom فهرستی طولانی از احتیاجات و ملزومات برای استفاده از این ویژگی درج شده است. اگر یک سیستم پیشرفته (high-end) مجهز به آخرین نسخه سیستم‌عامل و پردازنده‌های چهار هسته‌ای اینتل Core i5 و Core i7 دارید؛ به راحتی می‌توانید از ویژگی Virtual Background استفاده کنید.

اگر سیستم قدیمی و سبک دارید؛ احتمالا هنوز هم می‌توانید از این ویژگی بهره ببرید ولی باید از یک صفحه‌نمایش سبز فیزیکی در پشت سر خود استفاده کنید.

انتخاب پس‌زمینه در نرم‌افزار Zoom

برای تنظیم ویژگی Virtual Background در سیستم‌های ویندوزی و مک به صورت زیر عمل می‌کنیم:

نرم‌افزار کلاینت Zoom را باز کنید.

روی آیکون چرخ دهنده «Setup» در گوشه بالا سمت راست  کلیک کنید:

از منوی سمت چپ گزینه «Virtual Background» را انتخاب کنید:

ابزار Zoom به طور پیش‌فرض تعدادی عکس پس‌زمینه دارد. روی آن‌ها کلیک کنید تا نمایی از ویدئوکنفرانس و استفاده از آن‌ها را ببینید:

اگر ترجیح می‌دهید از عکس‌های خودتان استفاده کنید؛ روی علامت + در بالا سمت راست صفحه بزنید و یک تصویر را از روی کامپیوتر خود آپلود کنید. اگر کامپیوتر شما بدون پرده سبز رنگ پس‌زمینه نمی‌تواند این تصویر را پردازش کند؛ به شما اخطار داده خواهد شد و درخواست می‌شود یکی از عکس‌های نمونه خود نرم‌افزار را انتخاب کنید.

افزون بر این، شما می‌توانید از تصاویر مجازی در حین گفت‌وگوهای ویدئویی خود سود ببرید:

دوباره نرم‌افزار Zoom را باز کنید. روی فلش بالارونده کنار آیکون ویدیو در نوار پایین صفحه بزنید:

از منوی ظاهر شده گزینه «…Choose a virtual background» را انتخاب کنید تا باز هم وارد صفحه‌ای مشابه بالا برای انتخاب یک تصویر ثابت پس‌زمینه شوید و بتوانید یک صحنه را به طور مجازی پشت ویدئوهای خود قرار دهید.

این ترفند واقعا کاربردی است و به شما اجازه می‌دهد هر زمان که نیاز داشتید؛ بدون اینکه دغدغه تمیز کردن اتاق کار خود در خانه را داشته باشید؛ یک تماس ویدیویی برقرار و جلسات کاری مجازی وسط آشفتگی‌های درون خانه برگزار کنید.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.