توییتر از ویژگی دوربین جدیدی شبیه به اینستاگرام برای استریم زنده رونمایی کرد

0

حدود یک ماه پیش توییتر از بازطراحی ویژگی دوربین خبر داد تا به کاربران اجازه دهد تصاویر، فیلم‌ها و لایو استریم را ضبط کنند و بعد در توییت‌ها قرار دهند.

این ویژگی از امروز برای کاربران فعال شده است و اگر تایم‌لاین توییتر را به سمت چپ سویپ کنید؛ دوربین جدیدی مشاهده خواهید کرد که دیگر باکس توییت نویسنده را نمی‌پوشاند.

پس از اینکه شما یک تصویر یا فیلم ضبط کردید؛ می‌توانید روی آن مکان، هشتک و کلمات را برچسب کنید.

هنگامی که یک تصویر ثبت می‌شود؛ حاشیه رنگی به پایین عکس اضافه شده تا کاربر بتواند جزییات خود مانند متن، هشتک و موقعیت کنونی را به عکس بیفزاید.

کاربران توییتر می‌توانند با نگه داشتن انگشت روی دایره مرکزی دوربین، تصاویر یا ویدیوهایی با مدت زمان بیشتر از ۲ دقیقه ضبط کرده و بعد با دیگران به اشتراک بگذارند.

همین‌طور، گزینه «لایو» به این شبکه اجتماعی و در بخش دوربین افزوده شده است تا کاربران بتوانند از قابلیت استریم زنده در توییت‌های خود سود ببرند.

توییتر برای قابلیت لایو استریم از اپلیکیشن پریسکوپ سود می‌برد. گفتنی است کاربران می‌توانند در توییتر از استریم زنده تصویری یا صوتی استفاده کنند.

افزایش توییت‌های بصری

این ویژگی جدید می‌تواند توییتر را به رسانه‌ای برتر و مهم‌تر تبدیل کند و کاربران از عکس‌ها و ویدیوهای بیشتری نسبت به متن برای توییت کردن استفاده کنند.

توییتر نمی‌خواهد همانند برخی شبکه‌های اجتماعی سراغ استوری یا فیدهای عکس برود بلکه می‌خواهد یک لنز بی‌درنگ بیشتر برای اخبار جهان باشد و نه فقط تفسیر آن‌ها در چند کلمه از سوی مردم.

دوربین‌های پیشرفته‌ای که این روزها روی اسمارت‌فون‌ها نصب شدند؛ می‌توانند مردم را به گرفتن تصاویر و ویدیوهای بیشتر ترغیب کنند. به این ترتیب، افرادی که از تایپ و متن متنفر هستند؛ استقبال بیشتری از این شبکه اجتماعی می‌کنند.

افزون بر این، محتوای بصری بیشتر موجب افزایش تبلیغات بصری در فیدها می‌شود.

کاربران سراسر جهان با به‌روزرسانی اپ توییتر خود می‌توانند به این ویژگی جدید دسترسی پیدا کنند. توییتر گفته است در آینده‌ای نزدیک، ویژگی‌های بیشتری به بخش دوربین اضافه خواهد کرد.

توییتر به طور آشکارا دارد تمرکز خود از روی متن را به سوی صوت و تصویر تغییر می‌کند و می‌خواهند کاربران فراری از توییت‌های متنی را هم به سوی خود بکشاند.

منبع


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.