توییتر اپلیکیشن مفهومی twttr را در اختیار گروهی از کاربران قرار داد

0

توییتر در نمایشگاه CES از اپلیکیشن مفهومی «twttr» رونمایی کرد. اپلیکیشنی که برای آزمایش ویژگی‌های جدید و آینده شبکه اجتماعی توییتر در فضایی خارج از خود این شبکه طراحی شده است.

توییتر با این برنامه می‌تواند ایده‌های جدید، ویژگی‌های انتزاعی، تغییرات و اصلاحات خود را پیاده‌سازی و نتایج آن را مشاهده کند. این اپ تنها در اختیار بخش محدودی از کاربران قرار دارد.

اکنون، توییتر عرضه این اپلیکیشن را به طور رسمی آغاز کرده است و گروه نخست کاربران آزمایش‌کننده آن را دریافت و نصب کردند.

در ابتدا، اپلیکیشن twttr روی ارزیابی طراحی جدید بخش محاوره‌ها تمرکز خواهد داشت. پاسخ‌ها در بخش محاوره این اپ بیشتر شبیه به برنامه‌های پیام‌رسان شده‌اند. پاسخ‌ها برجسته شده و به راحتی دنبال می‌شوند.

گزینه‌های بیشتری برای اشتراک‌گذاری یا ارسال پاسخ‌های دوستانه و عاطفی فراهم شده است. در توییت‌های طولانی، بخشی از توییت پنهان‌سازی می‌شود تا کاربر راحت‌تر بتواند آن توییت را خوانده و در صورت نیاز سراغ باقی متن توییت برود.

مهم‌تر از همه این تغییرات، کادرهای پاسخ می‌توانند رنگی باشند. شما می‌توانید مخاطبان اصلی و با اهمیت خود را با یک رنگ و دیگر کاربران عمومی حساب کاربری توییتر را با رنگ دیگری مشخص کنید.

تمام این ویژگی‌ها باعث می‌شوند جلوه‌های بصری و تجربه کاربری بهتری در محاوره‌های توییتر فراهم شود و کاربران ترغیب شوند از این بخش بیشتر استفاده کنند.

بازخوردهایی برای توسعه

اما اپلیکیشن twttr فقط محدود به آزمایش طراحی جدید بخش محاوره نمی‌شود و در آینده به تدریج تغییرات بخش‌های دیگری وارد آن خواهد شد تا توییتر بتواند نتایج و بازخوردها را جمع‌آوری کند.

توییتر می‌گوید هیچ فردی نمی‌تواند خودش یا دیگران را برای دریافت و نصب اپلیکیشن twttr دعوت کند. خود شرکت توییتر براساس قوانینی هزاران کاربر انگلیسی زبان و ژاپنی را انتخاب و لینک دعوت‌نامه برایشان ایمیل می‌کند.

کاربران پس از دریافت این لینک دعوت‌نامه باید برای مشارکت خود روی آن کلیک کنند و بعد منتظر دریافت ایمیل دیگری برای دعوت به پلتفرم TestFlight اپل باشند.

سپس آن‌ها می‌توانند اپلیکیشن جدید twttr را دریافت و نصب کنند. آزمایش‌کنندگان می‌توانند از طریق هشتک LetsHaveAConvo یا فروم‌های آنلاینی که معرفی شده است؛ نظرات و بازخوردهای خود را ارسال کنند.

این اپ بیشتر روی تغییرات ظاهری تمرکز داده که بازخورد کاربران مهم است. مانند برخی بازطراحی‌ها یا اصلاحات ظاهری در بخش‌های مختلف توییتر.

نباید انتظار داشته باشیم این اپ مشکلات امنیتی یا حریم خصوصی و همین‌طور سوءاستفاده‌های آنلاین را حل و رفع کند.

توییتر در دعوت‌نامه‌هایش تاکید کرده این اپ در نسخه‌های اولیه است و به مرور زمان پیشرفت خواهد کرد. ممکن است برخی از ویژگی‌ها و امکانات اپ اصلی توییتر در آن وجود نداشته باشد و کاربران نباید نگران این موضوع باشند.

منبع


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.