گوگل به مناسبت روز هالووین یک بازی گروهی در صفحه اصلی خود قرار داد

0

گوگل از یک روز قبل از هالووین (۳۱ اکتبر ۲۰۱۸)، لوگوی صفحه اصلی خود را به بازی به نام «The Great Ghoul Duel» اختصاص داده است.

گوگل می‌خواهد با این بازی مردم سراسر دنیا را برای این روز خاص آماده کند و روحیه‌شان را بالا نگه دارد تا کمتر از ارواح بترسند.

این بازی گروهی است و باید با کاربران ناشناسی در سراسر جهان بازی کنید. گوگل در گذشته بازی‌های مختلفی را به جای نماد و لوگوی خود استفاده کرده است ولی برای اولین بار است یک بازی گروهی به یک شکل را شاهد هستیم.

شما در این بازی کاری به دیگران ندارید بلکه تلاش می‌کنید در مدت زمانی که دارید، ارواح بیشتری را در جنگل‌ها، پشت درختان، خیابان‌ها و سایه‌ها جمع‌آوری کنید.

یک بازی ساده و سرگرم‌کننده که چندان هم پیچیده نیست و در مدت چند ثانیه می‌توانید بر آن مسلط شوید و حتی شاید فراموش کنید در گوگل و صفحه اصلی آن مشغول این بازی هستید.

هرچه تعداد ارواح بیشتری جمع‌آوری کنید؛ به جمع امتیاز تیم خود کمک کرده‌اید. در این میان، ممکن است امتیاز منفی هم بگیرید و ارواحی را از دست بدهید.

همین‌طور که دارید ارواج بیشتری جمع می‌کنید، قدرت شما هم افزایش پیدا خواهد کرد و مثلا می‌توانید در شب ارواح بیشتر و بزرگ‌تری شکار کنید یا به قدرت جاذبه مغناطیس برسید.

گسترش تجربه کاربری بازی‌های تحت وب

گوگل اولین بار از Doodle تعاملی در سال ۲۰۱۰ استفاده کرد. به مناسبت جشن ۳۰ سالگی این شرکت، بازی Pac-Man به جای لوگوی این شرکت در صفحه اصلی جست‌وجو ظاهر شد.

همین‌طور، اولین بازی هالووین به نام Magic Cat Academy در سال ۲۰۱۶ از سوی گوگل روی وب اجرا شد. در این بازی باید با اشکال مختلف سعی در تحریف جادوها و شکست دشمن می‌کردید.

این بازی در زمان خودش بسیار ساده بود و اکنون بازی گروهی The Great Ghoul Duel هم جذاب‌تر و هم پیچیده‌تر است.

در پس‌پرده اجرای این بازی‌ها، تجربه‌های کاربری سنگین اجرای بازی‌ها در پوسته مرورگر وب قرار دارد و گوگل در حال تجزیه و تحلیل قدرت سیستم‌های کاربران و ده‌ها اطلاعات دیگر برای آینده است.

شاید برای هالووین سال آینده، گوگل از یک بازی microtransactions را به صفحه اول خود اضافه کند. چند صحنه از بازی The Great Ghoul Duel را می‌توانید در زیر مشاهده کنید:

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.