۴ روش مفید افزایش شارژ و طول عمر باتری آیفون

0

انتشار iOS 11.3 ظرفیت‌های جدیدی برای مدیریت و کنترل بیشتر شارژ و عمر باتری و به طور کلی مراقبت از سلامتی بیشتر آیفون به دست داد.

همان‌طور که شما کاهش تدریجی شارژ باتری را مشاهده می‌کنید؛ می‌توانید حداکثر ظرفیت باتری آیفون را هم به دست بیاورید. مهم است بدانید باتری آیفون تا چه زمانی دوام می‌آورد و شما می‌توانید از گوشی استفاده کنید.

اپل باتری‌های خوبی برای آیفون ساخته است. آن‌ها پس از گذراندن ۵۰۰ چرخه شارژ، به سلامتی ۸۰ درصدی می‌رسند که یک آمار بسیار خوب است. هر گاه باتری آیفون شما به طور کامل تخلیه شده و شارژ ۱۰۰ درصدی می‌شود؛ یک چرخه کامل شارژ اتفاق افتاده است.

مثلا، وقتی شما صبح از خانه بیرون می‌زنید و شارژ باتری آیفون ۱۰۰ درصد است؛ وقتی دوباره به خانه برسید این شارژ ۵۰ درصد شده است. فردا صبح شارژ باتری آیفون ۵۰ درصد است که احتمالا در پایان همان روز نیاز به شارژ ۱۰۰ درصد دارد. این روند یک چرخه شارژ باتری است.

هرچه‌قدر بتوانید از باتری و شارژ آن بیشتر مراقبت کنید و چرخه شارژ کامل کمتری داشته باشید؛ عمر باتری آیفون شما بیشتر می‌شود. در ادامه می‌خواهیم ترفندها و هک‌هایی را به شما آموزش دهیم تا شارژ باتری کمتری در طول روز مصرف کنید و چرخه شارژ باتری را به تعویق بیندازید:

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

اعلان‌های بیش از حدی دریافت می‌شود

همه ما دوست داریم هر لحظه به‌روز باشیم و اطلاعات بیشتری درباره هر چیزی داشته باشیم ولی آیا به غیر از پیامک‌ها و تماس‌های تلفنی، باید کوچک‌ترین اتفاق‌ها را هم در اعلان‌ها دریافت کنیم؟

مثلا هر لایک و توییت یا نکات آموزشی روزانه برخی اپ‌ها؟ گاهی اوقات وقتی به اینترنت متصل می‌شویم؛ صدها اعلان و نوتفیکیشن با هم اجرا شده و آیفون به ارتعاش درمی‌آید.

اعلان‌ها قاتل باتری آیفون هستند. ما واقعا نیازی به دریافت صدها اعلان در طول روز نداریم و بسیاری از این اعلان‌ها را نمی‌خواهیم و فقط پاک می‌کنیم. یک روش افزایش شارژ باتری آیفون، بستن اعلان‌هایی است که نیازی به خواندن آن‌ها نداریم.

برای این منظور، از اپلیکیشن Settings وارد بخش Notifications شده و اعلان‌هایی که باید خاموش شوند را پیدا و غیرفعال کنید.

تنظیمات موقعیت مکانی یک اشتباه است

هر بار که یک نرم‌افزار جدید روی آیفون نصب می‌کنید؛ چندین سوال از شما پرسیده می‌شود که یکی از آن‌ها درباره تنظیمات موقعیت مکانی است.

هر تعداد اپلیکیشن بیشتری به تنظیمات موقعیت مکانی شما دسترسی داشته باشند؛ مصرف باتری آیفون افزایش خواهد داشت و زودتر تخلیه می‌شود.

منظور ما این نیست که هیچ اپلیکیشنی به تنظیمات موقعیت مکانی گوشی دسترسی نداشته باشد. اتفاقا، برخی از اپ‌ها نیاز ضروری به این مجوز دارند و شما باید اجازه دهید ولی نیازی نیست همه اپلیکیشن‌ها چنین مجوزی داشته باشند.

بنابراین، بهتر است از مسیر Settings > Privacy > Location Services نگاهی دوباره به اپلیکیشن‌های دارای مجوز دسترسی به تنظیمات موقعیت مکانی آیفون بیندازید و غیرضروری‌ها را پاک کنید.

رفرش اپلیکیشن‌های پس‌زمینه فعال است

همه ما روز دو بار و شاید هم بیشتر سراغ اپلیکیشن‌های باز شده روی آیفون می‌رویم و یکی یکی آن‌ها را می‌بندیم. اما آیا دیگر هیچ اپلیکیشنی در حال اجرا نیست؟

هنوز چندین اپلیکیشن در پس‌زمینه فعال هستند و قابلیتی به نام Background App Refresh نیز اجازه می‌دهد به طور مرتب خود را رفرش و تازه‌سازی کنند. چه چیزی بدتر از این برای باتری و کاهش شارژ؟

بهترین مثال برای اپلیکیشن‌های پس‌زمینه، فیسبوک و اینستاگرام هستند. شما باید مطمئن شوید Background App Refresh درست تنظیم شده است که در طول روز فقط یک بار اجازه تازه‌سازی به اپ‌های پس زمینه بدهد یا اینکه اصلا آن را خاموش کنید.

برای دسترسی به تنظیمات قابلیت Background App Refresh از مسیر Settings > General > Background App Refresh استفاده کنید. شما می‌توانید این قابلیت را خاموش کنید تا یک صرفه‌جویی بزرگ در مصرف شارژ باتری آیفون اتفاق بیفتد.

تغییرات کوچکی که مفید هستند

در ادامه چند نکته و تنظیم کوچک هم برای افزایش عمر باتری آیفون ذکر می‌کنیم. ممکن است شما با برخی از این تنظیمات موافق نباشید یا آن‌ها را ضروری بدانید. برحسب صلاح خودتان ترفندهای زیر را روی آفون انجام دهید:

۱- «Hey Siri» را خاموش کنید

۲- در تنظیمات وای‌فای «Ask to Join Networks» را خاموش کنید

۳- اگر روی آیفون شما «True Tone» فعال است؛ آن را خاموش کنید

۴- بازه قفل شدن صفحه‌نمایش یا «Auto-Lock time» را به ۳۰ ثانیه برسانید

۵- دما یک پارامتر کلیدی در سلامتی و طول عمر باتری آیفون است. شما باید از گرم و سرد شدن بیش از حد آیفون جلوگیری کنید.

غالب کاربران تصورات اشتباهی درباره عمر باتری و ظرفیت شارژ آن دارند. برای آگاهی بیشتر از عمر باتری می‌توانید به  Settings > Battery بروید تا به طور دقیق عمر باتری آیفون خود را مشاهده و درباره سلامتی آن اطلاعات بیشتری جمع‌آوری کنید.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.