جدیدترین اپلیکیشن واقعیت افزوده اپل اجازه می‌دهد مجسمه آزادی را هر کجایی ببینید

0

این هفته موزه ۱۰۰ میلیون دلاری Statue of Liberty افتتاح شد تا یکی از نشانه‌های برجسته و معروف امریکا بیشتر معرفی شود. این موزه در مساحتی ۲۶ هزار فوت مربعی راه‌اندازی شده و تاریخچه ساخت مجسمه آزادی را به بازدیدکنندگان نشان می‌دهد.

همزمان، اپلیکیشن جدید واقعیت افزوده Statue of Liberty روی اپ‌استور اپل قرار گرفت تا کاربران iOS به آن دسترسی داشته باشند. این اپلیکیشن یک بلیط مجازی برای افرادی است که نمی‌توانند از موزه Statue of Liberty بازدید کنند یا از نزدیک مجسمه آزادی را مشاهده نکردند.

این اپلیکیشن علاوه بر اینکه یک تور مجازی صوتی برای شما برگزار می‌کند تا با تاریخچه این مجسمه آشنا شوید؛ با کمک واقعیت افزوده به شما اجازه می‌دهد مجسمه آزادی را هر کجایی که دوست دارید؛ قرار دهید.

مثلا، روی میز نهارخوری و پذیرایی خانه‌تان، کنار پنجره دفتر کارتان یا حتی روی یکی از نیمکت‌های پارک روبروی خانه!

اپلیکیشن Statue of Liberty توسط شرکت Yap Studios طراحی و پیاده‌سازی شده است و با استفاده از پلتفرم ARKit یک نمای سه بعدی از مجسمه آزادی را در محیط اطراف‌تان به طور واقعیت افزوده قرار می‌دهد.

بهترین نمونه اپ AR

براساس گفته‌های طراحی این اپلیکیشن، مدل مجسمه آزادی با بیش از ۱۶ میلیون فرمت یا چندگوشی ساخته شده است تا کاربران بتوانند آن را در هر حالتی مشاهده کنند. کاربران می‌توانند روز مجسمه سه بعدی زوم کرده و تنها بخشی از آن را در صفحه‌نمایش چینش کنند یا نماهای خلاقانه‌ای از آن بسازند.

این اپلیکیشن بسیار خوب طراحی شده است و یکی از بهترین نمونه‌های واقعیت افزوده اپل محسوب می‌شود. این اپلیکیشن روی دستگاه‌های مجهز به iOS 12 و دارای پلتفرم ARKit اجرا می‌شود. آیفون‌های SE/6S و بالاتر و همین‌طور آیپدها می‌توانند این برنامه را اجرا کنند.

اپلیکیشن مجسمه آزادی از بخش‌های گوناگونی تشکیل شده است. علاوه بر تور مجازی صوتی، عکس‌های تاریخی از نحوه ساخت و نصب آن در شهر نیویورک، عکس‌هایی از دوران‌های مختلف تاریخ کشور امریکا به همراه این مجسمه و تغییرات شهر نیویورک در بستر زمان را به کاربران نشان می‌دهد.

قرار است بخش‌های جدیدی به این اپلیکیشن افزوده شود که تنها در هنگام بازدید فیزیکی از موزه مجسمه آزادی فعال می‌شوند. مثلا تورهایی برای کودکان یا بازدید AR از بخش‌های مختلف موزه و پیوندهای جذابی به موزه‌هایی که مرتبط با مجسمه آزادی هستند.

اپلیکیشن Statue of Liberty را می‌توانید رایگان از روی اپ‌استور اپل دانلود کنید.

منبع: + و +

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.