اکنون اینستاگرام به شما اجازه می‌دهد افکت‌های واقعیت افزوده خودتان را بسازید

0

خودتان را برای طیف وسیعی از افکت‌های واقعیت افزوده در اینستاگرام آماده کنید.

اکنون، کاربران اینستاگرام می‌توانند با استفاده از فیلترهای سلفی AR برای خودشان انواع افکت‌های واقعیت مجازی را بسازند؛ قابلیتی که به طور مستقیم با ویژگی لنزهای اسنپ‌چت در رقابت خواهد بود.

مدت‌ها است که اینستاگرام در حال آزمایش نرم‌افزار ساخت افکت AR به نام Spark AR Studio است. اما اکنون، این ویژگی در اختیار طیف گسترده‌تری از کاربران قرار می‌گیرد و آن‌ها می‌توانند به طور عملی از این ویژگی در نرم‌افزار اینستاگرام استفاده کنند.

اگر این قابلیت برای شما فعال شده باشد؛ می‌توانید به بخش دوربین اپلیکیشن اینستاگرام مراجعه و بعد با اسکرول روش‌های عکس‌برداری، گزینه browse more effects را انتخاب کنید.

همانند نرم‌افزار Lens Studio اسنپ‌چت، نرم‌افزار Spark AR Studio اینستاگرام هم امکان ساخت افکت‌هایی خلاقانه و حرفه‌ای را فراهم می‌کند. اینستاگرام همه هنرمندان و کاربران حرفه‌ای را دعوت به استفاده از این ابزار کرده است چون اعتقاد دارد یک تجربه کاربری متفاوتی از اسنپ‌چت به دست می‌دهد.

جعبه‌ابزار AR جدید اینستاگرام به سرعت می‌تواند جایگزین برخی فیلترها و ابزارهای عکاسی خلاقانه مانند فیلترهای Superzoom یا روش‌های قدیمی دادن افکت به عکس‌های سلفی شود. ده‌ها جلوه عجیب و تازه در افکت‌های AR می‌بینید که برایتان جذاب خواهند بود.

رقابت اینستاگرام و اسنپ‌چت

اینستاگرام به طور پیش‌فرض تعدادی افکت AR برای استفاده در اپلیکیشن اینستاگرام آماده کرده است ولی اگر کاربران بخوانند افکت‌های جدیدی خاص خودشان بسازند؛ باید نرم‌افزار Spark AR Studio را دانلود و نصب کنند.

امکان به اشتراک‌گذاری فیلترهای AR جدید با دیگران وجود دارد و همان‌طور که فیسبوک در مراسم توسعه‌دهنده‌گان F8 وعده کرده بود؛ ساخت فیلترها و افکت‌های AR جدید بسیار ساده خواهد بود.

اینستاگرام و اسنپ‌چت رقابت نزدیک و تنگی با هم دارند و هریک سعی می‌کند ویژگی جذاب جدیدی عرضه کند تا کاربران جوان بیشتر به سوی او گرایش پیدا کنند.

در حال حاضر، اینستاگرام بیش از ۱ میلیارد کاربر دارد و البته نیازی به افکت‌های AR ندارد ولی می‌خواهد پیامی واضح به اسنپ‌چپ بدهد؛ به این معنی که کاربران حرفه‌ای و هنرمند بیشتری به سوی او حرکت خواهند کرد.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.