اینستاگرام به شما امکان می‌دهد با استفاده از ۱۴ عکس، یک ریل مناسبتی برای مرور خاطرات و احوال خودتان در سال ۲۰۲۲ بسازید

0

اینستاگرام ویژگی جدیدی را برای پایان سال میلادی منتشر کرده که به کاربران امکان می‌دهد با استفاده از حداکثر ۱۴ عکس، یک Recap Reel 2022 ایجاد کنند.

روز دوشنبه، اینستاگرام اعلام کرد که در حال آماده‌سازی الگوی Reels است که به کاربران امکان می‌دهد تا ۱۴ عکس و ویدیوی منتخب در سال را با فالوور‌های خود به اشتراک بگذارند.

برای استفاده از قالب ۲۰۰۲ Recap، کاربران باید به برگه Reels در اپلیکیشن اینستاگرام بروند و قالب‌ها Templates مناسبتی اینستاگرام برای سال ۲۰۲۲ را انتخاب کنند، حداکثر ۱۴ عکس را برگزینند و یک ریل پایان سال تولید کنند تا با دنبال‌کنندگان به اشتراک بگذارند.

کاربران اینستاگرام می‌توانند با انتخاب صدای روایت شده از هنرمندان منتخب از جمله Bad Bunny، DJ Khaled، Badshah رپر یا Priah Ferguson از Stranger Things، Recap Reel 2022 روی عکس‌ها یا ویدئوهای خود صدا بگذارند.

انتشار قالب ۲۰۲۲ Recap اینستاگرام یک ایده اصلی خود اینستاگرام نیست و  پس از محبوبیت فزاینده ابتکارهای شرکت‌های دیگر مانند Spotify’s Wrapped انجام می‌شود.

در سال ۲۰۲۱، اینستاگرام ویژگی «بازبینی سال» را ارائه کرد که به کاربران اجازه می‌داد تا ۱۰ استوری را برای اشتراک‌گذاری با فالوور‌های خود انتخاب کنند.

Recap 2022 همچنین شاهد دیگری از تمرکز مداوم این پلتفرم بر روی Reels است،  آدام موسری، رئیس اینستاگرام سال گذشته اعلام کرد که «دیگر یک برنامه اشتراک‌گذاری عکس نیست». مدیرعامل متا، مارک زاکربرگ، می‌گوید که Reels اینستاگرام اکنون سریع‌ترین فرمت در حال رشد را در میان خانواده برنامه‌ها و خدمات متا است. وی همچنین فاش کرد که تولید و مصرف ریلزها ۵۰ درصد بیشتر از شش ماه پیش بوده است.

با این حال، مدیر عامل متا می‌گوید که کسب درآمد همچنان یک چالش برای ریلزها است و ریلزهای اینستاگرام در حال حاضر به اندازه استوری‌ها یا فید‌ها درآمد تبلیغاتی ایجاد نمی‌کنند.

او فاش کرد که Reels برای متا بیش از ۵۰۰ میلیون دلار درآمد از دست رفته در هر سه ماهه به جا می‌گذارد. یعنی فعلا زیان در سود است. اما این شرکت انتظار دارد «طی ۱۲ تا ۱۸ ماه آینده» با Reels کنار بیاید.

البته تناقضی در اظهارات زاکربرگ وجوددارد، چون بر اساس گزارش منتشر شده داخلی در متا در ماه اوت، ریلزها کمتر از یک دهم ویدیو‌های تیک تاک بیننده پیدا می‌کنند و زیاد هم جای خوشبیینی نیست.

به علاوه تعامل کاربران با ریلزها خیلی با تیک تاک فاصله دارد و حتی در حال کاهش اشت. در واقع اکثر کاربران هیچ تعاملی با ریلزها ندارند.

حالا اینکه چرا اینستاگرام دنبال خلاقیت منحصر به فرد جدید نیست و تبدیل به یک شرکت تقلیدکننده شده، خودش جای سوال دارد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.