تماشا کنید: خلاقیت یک دبیرستان برای نمایش عکس‌های فارغ‌التحصیلی دانش‌آموزان با واقعیت افزوده

0

دانش‌آموزان کلاس ۱۲.C دبیرستان Fazekas Mihály در شهر دبرتسن مجارستان از ایده خلاقانه و جالبی برای نمایش عکس‌های فارغ‌التحصیلی و پوستر معرفی خودشان استفاده کردند.

آن‌ها با طراحی یک اپلیکیشن AR، عکس‌های دانش‌آموزان را زنده کردند. وقتی شما این اپ را روی گوشی خود نصب کرده و روبروی پوستر فارغ‌التحصیلی کلاس می‌گیرید؛ به جای عکس دانش‌آموزان می‌توانید فیلم، صدا و ژست‌های آن‌ها را تماشا کنید.

مثلا، با انتخاب عکس یک دانش‌آموزان، او را به طور زنده در حال صحبت با گوشی تلفن همراه مشاهده می‌کنید. دانش‌آموز دیگری ترجیح داده عکس‌های دوره‌های پیشین تحصیلی خود را به نمایش بگذارد و ویدیویی از جشن فارغ‌التحصیلی بگذارد.

دانش‌آموز بعدی ژست‌های شیطنت‌آمیزی می‌گیرد و به شما لبخند می‌زند و بعد دست تکان می‌دهد.

این خلاقیت دانش‌آموزان در معرفی بیشتر آن‌ها و البته معلمان و دبیرستان بسیار موثر است و باعث می‌شود ارتباط و ضمیمیت بیشتری شکل بگیرد. احتمالا، دانش‌آموزان جدید کلاس ۱۲.C هم آن‌ها را بهتر شناخته و تلاش می‌کنند ما آن‌ها رفتار کنند.

واقعیت افزوده فناوری منحصر به یک صنعت خاص نیست و با استفاده از آن می‌تواند به هر چیزی زندگی و روح بخشید. به سادگی می‌توان عکس‌های ایستا و خاموش را به ویدیوهایی زنده و گویا تبدیل کرد و وارد دنیای مجازی عکس‌ها شد.

و البته چقدر خوب و قابل تحسین است که انرژی، خلاقیت و آموزش‌های دانش‌آموزان به سمت و سویی مشابه این اپلیکیشن هدایت شود.

به جای ده‌ها پروژه و تمرین تکراری و بی‌روح که نسل جدید را خسته و آزرده از مدرسه می‌کند و هیچ سنخیتی با فناوری‌های جدید ندارد؛ از آن‌ها خواست ایده‌ها و ابداع‌های داشته باشند و بعد آن را پیاده‌سازی کنند؛ هرچند برای خودنمایی خودشان باشد.

در فیلم کوتاه زیر می‌توانید پوستر فارغ‌التحصیلی دانش‌آموزان با AR را تماشا کنید:

منبع


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.