قبض کاغذی برق از ابتدای مهرماه در سراسر کشور حذف می‌شود؛ چگونه برای قبض الکترونیکی ثبت‌نام کنیم؟

طرح ملی قبض سبز ۱۹ خردادماه رونمایی شد تا به طور رسمی فرایند حذف قبض کاغذی در سراسر کشور برای آب، برق، گاز و غیره کلید بخورد.

طبق یک آمار منتشر شده، در کشور ایران نزدیک به ۳۵ میلیون کنتور برق و همین حدود کنتور آب وجود دارد. تعداد کنتورهای گاز کل کشور نیز حدود ۲۰ میلیون کنتور برآورد شده است. برای همه این کنتورها حدود ۱۴۴۰ میلیارد تومان هزینه صدور قبض روی دست دولت می‌افتد.

گفته می‌شود وزارت نیرو در سال برای صدور قبض‌های برق کاغذی نزدیک به ۱۵۰ میلیارد تومان هزینه می‌کند.

سال گذشته، محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات از دستگاه‌های مربوطه خواست با استفاده از ابزارهای دولت الکترونیک این هزینه بسیار زیاد را صرفه‌جویی کنند.

پیش‌تاز این طرح وزارت نیرو است. براساس اعلام شرکت توانیر، طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده از ابتدای مهرماه سال جاری کلیه قبوض کاغذی برق حذف می‌شود. قرار است به جای این قبوض اطلاعات مربوط به مصرف و صورت‌حساب برق مصرفی مشترکین به صورت الکترونیکی در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

به گفته مدیران وزارت نیرو، صورت‌حساب و قبض برق، زمان پرداخت، نحوه پرداخت و اطلاعات مرتبط دیگر از طریق پیامک به مشترکان اعلام می‌شود.

هم‌اکنون، این طرح در برخی استان‌ها کلید خورده است ولی به طور سراسری از ابتدای نیمه دوم سال ۱۳۹۸ وارد فاز اجرایی می‌شود.

چگونه برای دریافت قبض الکترونیکی اقدام کنیم؟

سوال مهمی که مشترکان برق با مطرح شدن طرح حذف قبوض کاغذی دنبال جوابش هستند؛ نحوه ثبت‌نام و دریافت قبض الکترونیکی است. آیا وزارت نیرو به طور خودکار و سیستمی برای مالکان کنتورهای برق پیامک می‌زند یا نیاز است مشترکان در سامانه‌ای ثبت‌نام و شماره موبایل خود را اعلام کنند؟

در گام نخست، مشترکان برق می‌توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت نسبت به ثبت شماره تلفن همراه خود در سامانه الکترونیکی مشترکین اقدام کنند. همچنین می‌توان با مراجعه به امور مشترکین برق منطقه‌ای که اشتراک در آن محل قرار دارد، نسبت به ثبت شماره تلفن همراه اقدام کرد.

اما شرکت توانیز می‌گوید همه مشترکان در سطح کشور می‌توانند با ارسال (*۱* شناسه قبض #) به سرشماره ۲۰۰۰۱۵۲۱ نسبت به ثبت شماره همراه خود در سامانه صدور قبض کشور اقدام کند.

در حقیقت، مشترکان با ثبت‌نام در سامانه ۲۰۰۰۱۵۲۱ تقاضای حذف قبض کاغذی کرده و شماره موبایل خود را برای دریافت قبض الکترونیکی در این سیستم ثبت می‌کنند. اگر مشترکان در ماه‌های باقیمانده تا شروع طرح سراسری حذف قبض برق درخواست حذف نداده باشند؛ قبض برق کاغذی آن‌ها به طور خودکار حذف خواهد شد.

مستاجرها و مالکان چند قبضه چه‌کار کنند؟

غلامعلی رخشانی‌مهر، معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر در ارتباط با دیجیتالی شدن قبوض برق گفته سامانه شرکت توانیز در حال تکمیل اطلاعات و به‌ویژه شماره تلفن‌های همراه مشترکان است ولی به منظور رخ ندادن اشتباهی، بهتر است خود مشترکان هم مطمئن شوند که شماره تلفن موبایلشان به طور صحیح در این سامانه ثبت شده است.

البته، معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر می‌گوید مشترکان نباید بلافاصله منتظر دریافت پاسخ از طریق پیامک باشند. پس از آنکه راستی‌آزمایی صورت گرفت، توانیر به مشترکانی که اطلاعات آن‌ها تأیید شده است؛ پیامکی برای ادامه کار ارسال خواهد کرد.

چنانچه فردی هم مالک خانه نیست و مستأجر است، بعد از آنکه از محل مورد نظر نقل مکان کرد باید شناسه قبض به همراه ستاره دو را به همان شماره پیامک کند تا فرآیند ارسال قبض آن شماره شناسه متوقف شود.

سپس شناسه قبض منزل جدید خود به همراه ستاره یک را مجدد پیامک کند. اگر مشترکی چند قبض برق دارد می‌تواند شناسه همه را به صورت جداگانه به همراه ستاره یک به شماره مذکور پیامک کند.

براساس گزارش شرکت توانیر، برای حدود یک میلیون مشترک که شماره همراه آن‌ها موجود است؛ به صورت موازی هم قبض کاغذی و هم قبض به صورت پیامک ارسال می‌شود.

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.