۲۰ نقل قول برگزیده زیبا از کتاب‌های مشهور برای سرگرمی و اندیشه شما

0

کتاب، هم سرگرمی است و هم ابزار ارتقای ذهن و اندیشه. برخی‌ها می‌گویند که شروع کردن کتاب‌ها برایشان دشوار است و همان ابتدای کار فکر می‌کنند با اثری انتزاعی و ملال‌آور روبرو می‌شوند. اما کافی است کمی تامل کنید و با حال و هوای داستان و قهرمانن آن آشنا شوید، آنگاه وارد بخش راحت و دلپذیر آن می‌شوید. هم سرگرمی بی‌نظیری پیدا می‌کنید و هم احتمال دارد به جملاتی طلایی بربخورید که زاویه دید شما به رخدادهای دنیا و زندگی را تغییر بدهند.

ما در اینجا برای سرگرمی و وقت‌گذرانی مفید صبح جمعه شما برای نمونه ۲۰ بریده کوتاه از کتاب‌های مشهور انتخاب کرده‌ایم. باشد که شوق کتاب خواندن را در شما زنده کند!

گربه روی شیروانی داغ

سرگرمی

«حیوان انسان‌نما دیوی است که می‌میرد. اگر پول داشته‌باشد، می‌خرد، می‌خرد و می‌خرد. فکر می‌کنم به این دلیل هر چیزی را می‌خرد که در ته مغزش دیوانه‌وار امید دارد که یکی از آن‌ها زندگی جاودانه به او ببخشد. چیزی که هرگز اتفاق نمی‌افتد.»


کتاب ۱کیو۸۴ ، نوشته هاروکی موراکامی

1q84

لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

«می‌توانی هزارها تن استعداد داشته باشی اما این لزوماً باعث امرار معاشت نمی‌شود اما اگر حس شش قوی داشته باشی هرگز گرسنه نمی‌مانی.»


آتش بدون دود از نادر ابراهیمی

آتش بدون دود - نادر ابراهیمی

با مغز خودت فکر کن، نه با ذهن پوسیده گذشتگان.


آتش کم‌فروغ Pale Fire، رمانی از ولادیمیر ناباکوف

ولادیمیر ناباکوف

«تمامی هفت گناه مهلک، اشتباهاتی کوچک هستند اما بدون سه تا از آن‌ها، غرور، شهوت و تنبلی، شعر و شاعری ممکن بود هیچ وقت به وجود نیاید.»


آرزوهای بزرگ ، رمانی از چارلز دیکنز

آرزوهای بزرگ چارلز دیکنز

«دری که به سوی زندگی باز می‌شود، به طرف انسان نمی‌آید، بلکه انسان باید به سوی آن برود.»


آس و پاس در پاریس و لندن، نوشته جورج اورول

جورج اورول

«در واقع وقتی شما فقیر می‌شوید به کشفی می‌رسید که مهم تر از بعضی اکتشافات دیگر شماست. شما ملال و دردسرهای حقیر و آغاز گرسنگی را کشف می‌کنید، اما خاصیت رهایی بخش فقر هم بر شما آشکار می‌شود: این واقعیت که فقر آینده را از بین می‌برد. این حرف کم و بیش واقعیت دارد که هر چقدر پولتان کمتر باشد، نگرانی تان هم کمتر است. وقتی از دار دنیا سیصد فرانک دارید، بزدلانه‌ترین ترس‌ها احاطه تان می‌کند. وقتی فقط سه فرانک دارید، همه چیز برایتان علی السویه است، چون این سه فرانک شما را تا فردا زنده نگه می‌دارد و اساساً نمی‌توانید به بعد از فردا فکر کنید. حوصله تان سر رفته، اما ترسی ندارید… و حس دیگری هم به همراه فقر به آدم دست می‌دهد که بسیار مایه دلگرمی است. فکر می‌کنم هر کسی که بی‌پول شده این حس را تجربه کرده است. این که ببینی بالاخره پاک مفلس و آس و پاس شده‌ای یک جور حس آرامش و حتی لذت به آدم می‌دهد. بارها و بارها از بدبختی حرف زده‌اید، حالا بفرمایید این هم بدبختی، شما می‌توانید از پسش بربیایید. این واقعیت کلی از اضطراب آدم کم می‌کند.»


آفتاب خانواده اسکورتا ، نوشته از لوران گوده

 لوران گوده

در آخرین روز زندگی ست که ادم می‌تواند بگوید خوشبخت بوده یا نه.


آلیو کیتریج، نوشته  الیزابت استروت

 الیزابت استروت

«بیشتر مردم وقتی بهترین روزهای عمرشان را می‌گذرانند نمی‌دانند که دارند بهترین روزهای عمرشان را می‌گذرانند.»


آمستردام، نوشتهٔ ایان مک‌یوون

ایان مک‌یوون

«اگر بخواهیم از منظر آسایش و منفعت تمام موجودات زندهٔ روی کرهٔ زمین نگاه کنیم، پروژهٔ خلق انسان نه تنها یک شکست بوده‌ است، بلکه از ابتدا یک اشتباه بوده‌ است.»


آنتیگونه ، نوشته سوفوکل

آنتیگونه

آنتیگونه: تو تاحالا عاشق شدی؟
تیرسیاس: عشق خطرناکه خانوم!
آنتیگونه: چرا!؟
تیرسیاس: چون نمی ذاره از چیزای خطرناک بترسی!


آوای وحش، نوشته جک لندن

آوای وحش جک لندن

«صبری در دنیای وحش وجود دارد؛ سرسخت، خستگی ناپذیر و ثابت قدم، درست مثل خود زندگی.»


ابله، نوشته فئودور داستایفسکی

فئودور داستایفسکی

«اطمینان داشته باشید که خوشبختی کریستف کلمب زمانی نبود که آمریکا را کشف کرد، بلکه او زمانی خوشبخت بود که می‌کوشید آن را کشف کند.»


اتحادیه ابلهان، نوشته جان کندی تول

اتحادیه ابلهان جان کندی تول

«وقتی نابغه حقیقی در دنیا پیدا می‌شود، می‌توانید او را از این نشانه بشناسید: تمام ابلهان علیه‌اش متحد می‌شوند…!»


ارباب حلقه‌ها ، نوشته  ج. ر. ر. تالکین

ارباب حلقه‌ها تالکین

«افسوس بر همه ما! بر همه آنها که در این روزگار پسین پا به عرصه گیتی می‌گذارند. زیرا اسم این روزگار چنین است: یافتن و از کف دادن. – لگولاس»


از دو که حرف می‌زنم از چه حرف می‌زنم، نوشته هاروکی موراکامی

هاروکی موراکامی

«میان اطمینانِ نابه‌جا و غرورِ به‌جا، فاصله‌ای هست به نازکی برگِ گل…»


از عشق و شیاطین دیگر ، نوشته گابریل گارسیا مارکز

 گابریل گارسیا مارکز

«به او گفت که عشق یک عاطفهٔ غیرطبیعی است و دو غریبه را به یک وابستگی ناسالم و مبتذل محکوم می‌کند، و اینکه هرچه شدیدتر باشد موقتی‌تر است.»


افسانه‌های راز و خیال، مجموعه داستانی از ادگار آلن پو

 ادگار آلن پو

نه در عمیق‌ترین خواب‌ها، نه در حال هذیان، نه در حال بیهوشی، نه در مرگ، نه حتی در درون گور، باز همه‌چیز از میان نمی‌رود، زیرا اگر جز این بود، ابدیت برای انسان وجود نداشت.


اورندا، نوشته جوزف بویدن

جوزف بویدن

«به نظرم انسان‌ها تنها موجودات در این جهان هستند که به هر چیزی که در آن وجود دارد، نیازمندند… اما هیچ چیز در این دنیا وجود ندارد که برای ادامهٔ زندگی به ما نیاز داشته باشد. ما اربابان زمین نیستیم، بلکه نوکران آنیم.»


اوزکوک‌ها نمی‌میرند،نوشتهٔ کورت کلبر

اوزکوک‌ها نمی‌میرند

ژوزف پیر سر تکان داد و گفت: «ولشان کن مارکولین! بگذار بخوانند، آوای خلق، آوای خداست و هیچ ضرری ندارد یکبار هم که شده، بالایی‌ها بشنوند که خدا و خلق خدا دربارهٔ آن‌ها چه فکری می‌کنند.»


بابا لنگ‌دراز ، نوشته جین وبستر

«شکر خدا که من هیچ خدایی را از هیچ‌کس به ارث نبرده‌ام. من آزادم که خدای خود را آنطور که دلم می‌خواهد مجسم و انتخاب کنم، خدای من مهربان، بخشنده، دلسوز، چیزفهم و اتفاقن خیلی هم شوخ است.»

   

پستهای اخیر

۷ کاری که خیلی‌ها نمی‌دانند با اپل واچ می‌شود انجام داد

اپل واچ بهترین ساعت هوشمند موجود در بازار است. دلایل خوبی هم برای آن وجود دارد. یک ردیاب تناسب اندام عالی و یک ساعت با طراحی شیک و زیبا است که کاملا در اکوسیستم اپل ادغام می‌شود. با وجود ویژگی‌های بسیار عالی که اپل واچ دارد و همه از…

مریخ‌نشین اینسایت ناسا در بحران – ناسا مجبور شد که اینسایت را به صورت اورژانسی به حالت خواب یا…

ظاهرا ناسا باید فناوری جدیدی برای صفحات خورشیدی سیاره‌نشین‌های خود پیدا کند. مطابق خبری که به تازگی منتشر شده، مریخ‌نشین 800 میلیون دلاری اینسایت دچار مشکل جدی شده است. اینسایت در سال 2018 در بخشی از مریخ به نام بخش بهشت یا Elysium…

بعد از چند سال هویت کسی که به درخواست اف بی آی ، آیفون تروریست‌های سن برناردینو را رمزگشایی و باز…

اگر یادتان باشد در سال 2015 در آمریکا یک حادثه تروریستی رخ داده بود که در آن سید رضوان فاروق و همسرش -تشفین مالک- به مردم در کالیفرنیای جنوبی در سن برناردینو تیراندازی کردند و 14 نفر را کشتند. این دو در پی درگیری با پلیس کشته شدند. اما…

هزینه یک ماه آمریکایی‌ها برای ویدئو گیم: مبلغ شگفت‌آور ۵.۶ میلیارد دلار

گاهی ما با دیدن جزئیات ویدئوگیم‌ها و آن همه وقت و انرژی و فناوری پشت سر هر یک از آنها ناخودآگاه از خودمان می‌پرسیم که جدا شرکت‌های سازنده‌شان با آن همه عوامل و هزینه تحقیق و توسعه، منتفع هم می‌شوند؟ ما به سبب دور بودن و بهتر است بگویم…

تکنیک «پومودورو»: ترفند بی‌نظیری برای درست انجام دادن کارها در روزهای همه‌گیری کرونا

کاملا قابل درک است که احساس کنید در یک سال گذشته، بهره‌وری شما به شدت کاهش پیدا کرده است. شما با مسايل مختلفی در دوران همه‌گیری ویروس کرونا روبرو بودید؛ پس چگونه می‌توان تمرکز داشت؟ در حالی‌که شاید فکر کنید تنها راه‌کار از دست ندادن یک…

کتاب رنج و سرمستی – زندگینامه تاریخی و هنری میکل ‌آنژ – نوشته ایروینگ استون

کتاب رنج و سرمستی، نوشته ایروینگ استون، زندگینامه تاریخی و هنری میکل ‌آنژ، هنرمند و متفکری است که در عصر خود (تولد ۱۴۷۵ - درگذشت ۱۵۶۴ م) بزرگترین هنرمند زنده شمرده می‌شد و در عین حال به چهار هنر آراسته بود: مجسمه‌سازی، نقاشی، معماری و شعر و…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.