پیشنهاد دو سریال مهیج فرانسوی و اسپانیایی: سریال Braquo و سریال Money Heist

4

اینقدر سریال جدید و سیزن‌های جدید سریال‌های قدیمی ما را احاطه کرده‌اند که ما واقعا نمی‌دانیم کدام یک را نگاه کنیم.

گاهی می‌آییم و صرفا نمره بالای IMDB را ملاک قرار می‌دهیم. شاخص نمره IMDB چیز بدی نیست، اما لزوما همیشه راهنمای خوبی نیست. گاهی سریال‌هایی با نمره بالا، اصلا جذاب از آب درنمی‌آیند و ما بابت دانلود همان چند قسمت اول سریال و وقتی که برای تماشای دو سه قسمت از آن گذاشته‌ایم پشیمان می‌شویم.

از بد روزگار، کامنت‌هایی که پای سریال‌ها و فیلم‌ها در سایت‌های دانلود ایرانی هم گذاشته می‌شود، کلا گمراه‌کننده هستند و توجه کردن به آنها خیلی از وقت‌ها ما را بی‌جهت از تماشای یک اثر خوب محروم می‌کنند یا برعکس ما را به سمت دانلود یک اثر ضعیف هل می‌دهند.

تازه، حال و هوای و سلیقه شخصی ما مهم است. یک وقت است که شما در بازه‌ای از زندگی هستید که کار سبکی دارید و وقت برای تمرکز روی یک داستان پیچیده و درهم‌تنیده دارید، یک بار هم صرفا می‌خواهید یک چیز سرگرم‌کننده و مهیج، اما قوی و پرکشش برای آخر شب بگذارید که داستانش سرراست باشد و زود با شخصیت‌هایش اخت شوید و روابطشان را با هم درک کنید.

خب، من امشب می‌خواهم دو سریال به شما معرفی کنم که همین شرایط بالا را دارند. یکی ساخت فرانسه است و یکی هم ساخت اسپانیا.

سریال فرانسوی Braquo نام دارد و ۴ سیزن از آن پخش شده است و نمره ۸ در IMDB ‌دارد. این سریال در مورد یک گروه از پلیس‌های زبده فرانسوی است. یکی از آنها در تنگنای قانونی می‌افتد و دیگران سعی می‌کنند که نجاتش بدهند. این پلیس‌ها، همه‌شان پلیس‌های خوبی هستند، اما سالهای طولانی مبارزه با تبه‌کاران و ضرورت‌های ناگزیر این کار، بر روی روح و روانشان تاثیر گذاشته و گاهی آنها را به سمت انجام دادن کارهای چرک سوق داده است.

دست روزگار باعث می‌شود که این پلیس‌ها خطایی کنند و بعد در یک دور تسلسل برای پاک کردن و پوشاندن این خطا مجبور می‌شوند که کارهای غیرقانونی انجام بدهند. در این میان اداره بازرسی پلیس هم در پی آن است که آنها را گیر بیندازد.

حالا اینها باید از یک سو مواظب زندگی شخصی و خانوادگی خود باشند، از سوی دیگر به وظیفه حرفه‌ای خود عمل کنند و از سوی دیگر از بازرسی بگریزند و رد اعمال غیرقانونی خود را بپوشانند.

این سریال واقعا شخصیت‌‌پردازی‌های قوی دارد و بسیار پرکشش است و از آن دسته سریال‌هایی است که بعد از تماشای دو سه قسمت، شما هر روز دقیقه‌شماری می‌کنید تا شب هنگام قسمتی دیگر از آن را ببینید. این سریال محصول Canal+ است.

اما سریال دیگر که اسپانیایی است و خوشبختانه دوبله قابل قبولی هم دارد Money Heist نام دارد. این سریال نمره ۸.۲ در IMDB‌ دارد. داستان در مورد یک سرفت ماهرانه از ضرابخانه سلطنتی اسپانیا است. ترتیب‌دهنده این سرفت، با نام مستعار پروفسور، ترتیب سرقتی ویژه می‌دهد و گروهی را باری این کار گردآوری می‌کند.

بعد از چند ماه تمرین و هماهنگی آنها اقدام به سرقت می‌کنند، اما اتفاقاتی غیرقابل پیش‌بینی سریال را مهیج می‌کنند. در این حین ما با فلش‌بک‌هایی با زندگی تک تک اعضای گروه آشنا می‌شویم و از آن سو، خانم پلیس رئیس گروه ضدسرقت هم در تنگنای زندگی از هم‌پاشیده قبلی و مدیریت چنین سرقتی که منجر به گروگانگیری هم شده، قرار گرفته است.

این سریال هم از آن دسته سریال‌های اعتیادآور است که ساعات خوبی برای شما خواهند ساخت.

پس اگر دلتان برای سریال‌های تریلر با شخصیت‌های دوست‌داشتنی و داستان نسبتا سرراست تنگ شده، این دو سریال را به شما پیشنهاد می‌کنم.

از بیم اسپویل هم به جز این توضیحات کلی و پیشنهاد، دیگر فراتر نمی‌روم.

این دو سریال را امتحان کنید و اگر خوشتان آمد، پیشنهادهای بعدی «یک پزشک» را جدی‌تر بگیرید!

   
4 نظرات
 1. فاطمه می گوید

  سریال money heist خوب بود حالا عالی نه ولی من خیلی خوشم اومد

 2. محسن می گوید

  ممنون از معرفی سریالها. من فصل اول money heist رو دیدم. خوشم نیومد. ضعف زیاد داره و کلا خیلی غیر واقعیه (البته ممکنه این موضوع برای خیلیها مهم نباشه). در خیلی از موقعیتها نقش اول پلیس (مامور زن) و همینطور همکارش (angel پلیسی که تصادف کرده) به سادگی پا روی ارزشهای یه آدم معمولی می‌ذارن و از گروگانگیرها حمایت می‌کنن. اصلا معلوم نیست چرا بهشون متمایل می‌شن! مهمتر از همه اینها اما، به نظر من، اینه که در طول سریال حداقل سه شخصیت زن داستان ارزشهای انسانیشون رو کنار می‌ذارن و با گروگانگیرها همراه می‌شن که به نظر من توهین آمیزه. این اتفاق برای هیچ یک از شخصیتهای مرد داستان نمیفته (به جز اون مامور پلیس اون هم در یک مورد).

  1. بهزاد می گوید

   این سریال بی نظیر بود به نظرم. بی نظیر .

 3. محمد گیتی زاده می گوید

  دومیه که خیلی خیلی پاپ و آماتوره

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.