پیشنهاد تماشای سریال: سریال سرقت بزرگ یا The Great Heist

0

دوستانی که در خماری سریال Money Heist هستند، شاید از این پستم خشنود بشوند، چون در این پست می‌خواهم یک سریال را که موضوع تا حدی مشابه دارد، به شما معرفی کنم، این سریال البته برخلاف سریال Money Heist تخیلی نیست و داستانش در مورد سرقت ۲۴ میلیون پزو معادل ۳۳ میلیون دلار در سال ۱۹۹۴ از بانک مرکزی کلمبیا است. سریال در مورد خود سرقت و نیز حوادث بعدی آن است.

سریال کلمبیایی The Great Heist یک مینی‌سریال ۶ قسمتی است که توسط پابلو گونزالز و کامیلو پرینس تهیه شده و توسط نتفلیکس پخش می‌شود.

در این سریال می‌بینیم که جواهرسازی ورشکسته‌ای به نام چاپو با چند خلافکار که از قبل آشنا بوده و نیز پلیس‌های فاسد همدست می‌شود. در داستان واقعی البته با یک گروه ۲۶ نفره سر و کرا داریم.

سرقت قرن در ۱۶ و ۱۷ اکتبر سال ۱۹۹۴ رخ داد. نقشه کار از چند ماه پیش‌تر طرح‌ریزی شده بود. آنها در مورد سیستم امنیتی بانک تحقیق مفصلی کردند. آنها ماشین جوشکاری پیشرفته‌ای از کانادا تهیه کردند و ۳ نفر کاربلد از بوگوتا پیدا کردند تا بتوانند به بانک نفوذ فیزیکی کنند.

در این سرقت هیچ اسلحه‌ای استفاده نشد و کسی کشته نشد و از وسایل پیشرفته ارتباطی یا ابزارهای هک کنونی هم استفاده نشد. یعنی ما با یک سرقت کلاسیک قرن بیستمی روبرو بودیم.

سریال مسلما آن شخصیت‌های متنوع و جالب تخیلی Money Heist و چرخش‌های داستانی آن را ندارد. اما در کلاس خودش، سرگرم‌کننده است.

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.