پیشنهاد تماشای سریال: سریال توریست – The Tourist

4

توریست یک سریال جدید شبکه بی بی سی است که پخش آن از ابتدای ژانویه در شبکه‌های بی بی سی وان و HBO Max و ZDF آلمان شروع شده است.

توریست را می‌توانم جزو متوسطهای خوب رده‌بندی کنم. ستاره این سریال جیمی درنان است که ما او را به واسطه فیلم Fifty Shades of Grey و دو دنباله آن می‌شناسیم (شاید هم نشناسیم!) اما این اواخر فیلم خوب بلفاست رو از او دیده‌ایم، اما در این فیلم نقش پدر بادی را بازی می‌کرد.

اما در سریال توریست، او نقش مردی را بازی می‌کند که در پی زیر گرفته شدن توسط یک کامیون در استرالیا حافظه خود را از دست می‌دهد. وقتی او در بیمارستان به هوش می‌آید در شگفت می‌ماند که واقعا چه کسی است، او یک یادداشت را در جیب شلوارش پیدا می‌کند. یادداشتی که در آن نوشته شده بود بایستی سر یک قرار حضور می‌یافته، اما واقعا این یادداشت محو می‌تواند او را سرنخی به او بدهد.

یک مقدار ضرب‌آهنگ حوادث در قسمت اول سریال پایین بود و من حس می‌کردم که می‌شد سریال را با ریتم سریع‌تری هم ساخت. با این همه در قیاس با سریال‌های متوسط جدید، سریال توریست، سریال قابل قبولی بود.

گرچه برخی تصور می‌کردند که توریست اقتباسی از یک کتاب باشد، اما در واقع این طور نیست و نویسنده‌های دو برادر فیلمنامه‌نویس به نام‌های هری و جک ویلیامز هستند که پیش از این با بی بی سی برای نوشتن‌های درام‌های متعددی همکاری داشته‌اند.

سوژه فراموشی، آنقدر سوژه جذابی است که دائم بر اساس آن فیلم‌ها و سریال‌هایی ساخته می‌شود. توریست هم باز همین سوژه استفاده کرده.

نقش‌های جانبی سریال هم خیلی زود خود را به شما می‌قبولانند. یک افسر پلیس زن که اضافه وزن دارد و با شوهر خود در پی موفقیت در کاهش وزن و سر فرم آمدن است، یکی از آنهاست.

قسمت قابل توجهی از سریال در محیط جاده‌ای صحرایی استرالیا می‌گذرد. شاید برخی شما ترجیح می‌دهید که لوکیشن یک فیلم و سریال میحطهای شهری پرتراکم لوکس باشد، اما این سریال این طوری است.

قسمت آخر فصل اول این سریال در هاله‌ای از شک و تردید تمام می‌شود، تا ببینیم سیزن دوم سریال کی ساخته می‌شود.

در هر صورت اگر ترجیح می‌دهید که یک سریال تر و تازه ببینید، سریال توریست انتخاب بدی نیست. هر چند که خیلی از شماها ممکن است دیدن فیلم‌های و سریال‌های قدیمی باکیفیت‌تر را ترجیح بدهید.


 
4 نظرات
 1. آرمان.ق می گوید

  دکتر از این بازیگر سریال خوش ساخت The Fall رو ببینید. اگر اشتباه نکنم ساخته بی بی سی بود با بازی دیدنی گیلیان اندرسون . فکر کنم از اون سریال خوشتون بیاد .

  1. سپیده می گوید

   سریال هبوط یا the fall هم زیبا بود

 2. مهرداد می گوید

  از پیشنهاد شما برای دیدن این سریال به شدت معمولی تعجب کردم.درسته که به شدت با کمبود محتوای خوب در فیلم و سریال مواجه هستیم.
  اما اگه این سریال خوب و در حد پیشنهاد میدونید قطعا در این سطح کارای مشابه و کمی بهتر هم هست
  We Are Lady Parts
  Mayor of Kingstown(یکی از بهترین سریالهای امسال)
  Landscapers
  و البته سریالهایی مثل gomprra و after life که فصل اخرشون امسال پخش شد

 3. سپیده می گوید

  من فیلم رو تماشا کردم. خیلی خوبه. ارزش نگاه کردن داره

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.