پیشنهاد تماشای سریال: دکتر مرگ – سریالی هیجانی، پزشکی، جنایی!

0

ماه‌های کنونی، همان طور که قبلا هم اشاره کرده بودم، ماه‌های اوج‌گیری محبوبیت مینی‌سریال‌ها هستند. در شرایطی که سالن‌های سینما نیمه تعطیل هستند و ساخت سریال‌های چندفصلی، ریسک‌های اقتصادی خاص خود را دارند، ساخت مینی‌سریال‌های خوش‌ساخت، رونق گرفته. مردم هم دوست دارند سریال ۷-۸ قسمتی و حتی کوتاه‌تر ببینند که خیلی زود جمع می‌شوند.

پیش از این در یک پزشک مینی‌سریال‌های خوبی را به شما معرفی و توصیه کرده‌ام. اما یکی از تازه‌ترین سریال‌هایی که در حال محبوب شدن است، سریال دکتر مرگ نام دارد.

سریال دکتر مرگ یا Dr. Death هشت قسمتی است و در ژانر هیجانی، پزشکی و جنایی است.

جالب است که منبع این سریال یک پادکست بوده. پس می‌بینید که در دنیای کنونی پادکست‌های جدی و محققانه هم می‌توانند کتاب‌ها، مورد اقتباس قرار بگیرند و از روی آنها حتی فیلم و سریال ساخته شود.

پادکست دکتر مرگ را شبکه پادکست Wondery به رهبری هرمان لوپز تهیه کرده بود. این شبکه پادکستی فعلا در مالکیت بخش موسیقی آمازون است. (بعدا باید فرصت پیدا کنیم و با هم در مورد جایگاه‌ پادکست در غرب و اقتصاد آنها صحبت کنیم. خیلی حرف‌ها در این مورد در وب فراسی نگفته باقی مانده.)

این شبکه پادکستی Wondery که از آن یاد کردم، در سال‌های اخیر خیلی محبوب شده و ماهانه ده‌های میلیون بار دانلود می‌شود. یکی از پادکست‌های موفق Wondery همین سری پادکست دکتر مرگ بود که در سال ۲۰۱۹ در ۶ رشته، از رشته‌های برنامه‌های رادیویی iHeartRadio نامزد شده بود.

داستان پادکست دکتر مرگ که داستان سریال هم است، در مورد پرونده جارحی‌های عجیب و مشکوک یک پزشک متخصص جراحی مغز و اعصاب است. این سری پادکستی که شاید روزی هم توسط تهیه‌کنندگان پادکست در ایران مورد توجه قرار بگیرد، دو فصل و ۱۸ قسمت داشت. البته فصل دوم این پادکست در مورد پرونده طبابت‌های یک متخصص خون و سرطان به نام فرید فاتا بود.

سیزن اول این پادکست بین سپتامبر سال ۲۰۱۸ تا نوامبر سال ۲۰۲۰ پخش شد.

از آنجا که پیش از دیدن احتمالی سریال توس شما نمی‌خواهم اصلا هیچ چیزی را لو بدهم و اسپویل داشته باشم، چیزهایی در ادامه می‌نویسم که لطف دیدن سریال توسط شما را مخدوش نکند.

پرونده این سریال بر مبنای ماجرای وقاعی دکتر کریستوفر دانچ Christopher Duntsch است.

او در سال ۱۹۷۱ به دنیا آمد. اول می‌خواست یک بازیکن حرفه‌ای فوتبال آمریکایی حرفه‌ای بشود، اما بعد که در این رشته توفیقی نیافت، پزشک شد. در سال ۲۰۱۰ او دوره رزیدنتی خود در رشته تخصص جراحی مغز و اعصاب را تمام کرد و بعد فلوشیپ جراحی نخاع را هم دریافت کرد. اما گفته می‌شود که او تعداد عمل بسیار کمتری نسبت به عمل‌هایی که معمولا یک پزشک در دوره رزیدنتی خود انجام می‌دهد، انجام می‌دهد.

آغاز کار او از مرکز پزشکی مشهور پلانو در تگزاس از سال ۲۰۱۰ بود. قائدتا او در جاده موفقیت قرار گرفته بود می‌توانست به عنوان یک جراح نخاع روی درآمد ۶۰۰ هزار دلاری در سال حساب باز کند و تازه این بدون مزایا و پاداش‌ها بود.

اما یک سری مشکلات جراحی و نتایج بسیار بد در مورد بیمارانی که توسط او مورد جراحی قرار می‌گرفتند رخ می‌داد. بیمارانی که زیر عمل‌های جراحی روتین نخاع می‌رفتند، فلج می‌دشدند و حتی مرده از زیر دست او بیرون می‌آمدند.

اینجا بود که دو جراح همکار و یک رزیدنت جوان، در پی سر درآوردن از چند چون عمل‌ها او و متوقف کردنش برمی‌آیند!

سریال نمره خوب ۷.۸ دارد و بازیگران خیلی مشهوری مانند جاشوآ جکسون (سریال فرینج)، کریستوفر اسلیتر، الک بلدوین و دونینیک برگس در آن بازی می‌کنند.

خوشبختانه هر ۸ قسمت این سریال خوب، زیرنویس فارسی شده‌اند و شما می‌توانید آن را از سایت‌های دانلود دریافت کنید و در فرصتی که در تعطیلی‌های کرونایی از دوشنبه خواهید داشت، تماشا کنید. انتخاب بدی نخواهد بود!

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.