با استفاده از این سایت تندخوانی را تمرین کنید و سرعت خواندن خود را افزایش دهید

0

یکی از بزرگ‌ترین غصه‌های ما در دنیا، نخواندن کتاب‌هایی است که دوشت داشتیم مطالعه کنیم.

هریک از ما چیزهای زیادی برای خواندن داریم ولی فرصتش را نداریم. هرچه‌قدر هم وقت آزاد کنیم و برای مطالعه بیشتر برنامه‌ریزی کرده یا از هر فرصتی در تاکسی، اتوبوس، مترو و غیره برای خواندن بهره ببریم؛ باز هم ده‌ها کتاب و صدها مقاله نخوانده داریم.

در سال ۲۰۱۰، تیم Google Books گزارش داده که بیش از ۱۳۰ میلیون کتاب منتشر شده است یا برای خواندن روی وب آماده هستند. روی وب چند مقاله در هر روز منتشر می‌شود و شما دوست دارید آن‌ها را بخوانید؟

زمان مطالعه ما محدود است ولی منابع مطالعاتی چه از روزنامه و نشریه بگیرید تا کتاب و مقاله و هر نوع متن دیگری نامحدود!

اگر شما هم دارای این غصع بزرگ هستید؛ یک خبر خوب داریم که شاید حداقل تا حدودی مشکل خواندن مقالات روی وب را رفع کند.

Read Sh*t Faster ابزار آنلاینی است که در قالب یک وب‌سایت طراحی شده تا به خواندن سریع‌تر شما کمک کند. این ابزار آنلاین بسیار ساده است.

شما متنی که می‌خواهید مطالعه کنید را در آن کپی کرده و کلید Read را فشار می‌دهید. کلمات متن یکی پس از دیگیری به ترتیب و پشت سر هم نمایش داده می‌شوند و شما با ثابت نگه داشتن چشم و نگاه به کلمات می‌توانید متن را سریع‌تر بخوانید.

تندتر بخوانید؛ بیشتر بخوانید

در حقیقت، طراحان این ابزار می‌خواهند یکی از مهم‌ترین دلایل کندخوانی را رفع کنند. اینکه شما دایما دنبال کلمات بگردید و سر خود را تکان دهید و چشم بچرخانید تا از یک سطر به سطر دیگر و از یک پاراگراف به پاراگراف دیگری بروید.

میانگین تندخوانی در جهان ۲۰۰ کلمه در دقیقه (WPM) است. شما می‌توانید این میانگین را تغییر دهید و براساس قابلیت‌های تندخوانی خود ۲۵۰ یا ۳۰۰ کلمه در هر دقیقه را وارد کنید ولی اگر تندتر می‌خوانید یا درک می‌کنید؛ تعداد ۳۵۰ و ۴۰۰ کلمه در هر دقیقه را تنظیم کنید.

وقتی یک متن را از وب در باکس ابزار Read Sh*t Faster وارد می‌کنید؛ تعداد کلمات آن نشان داده می‌شود و شما می‌توانید براساس تعداد کلمات و میزان وقتی که باید این متن را بخوانید؛ تعداد کلمات در هر دقیقه را تنظیم کنید.

این ابزار برای زبان‌ها و متن‌های چپ به راست طراحی شده است اما ما چندین متن زبان فارسی را هم کپی کرده و تست زدیم. کلمات تا حدودی درست و پشت سر هم نمایش داده می‌شوند و می‌توانید سریعا یک متن را خوانده و متوجه شوید.

در نهایت، این ابزار آنلاین و خلاقانه به شما کمک می‌کند متن‌هایی هزار کلمه‌ای یا بیشتر را در مدت زماتی ۳ دقیقه‌ای بخوانید و به این ترتیب تمرین تندخوانی کنید. قطعا، خواندن چنین متنی در یک صفحه وب سخت‌تر و نیاز به مدت زمان طولانی‌تری دارد.

اگر شما هم ترغیب شدید از این ابزار استفاده کنید؛ تجربه‌تان را با ما در میان بگذارید و اینکه چقدر در زمان مطالعه شما صرفه‌جویی کرده یا باعث بیشترخوانی می‌شود.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.