خطرناک ترین تله کابین جهان

1

رپورتاژ

تله کابین یکی از مفرح ترین و جذاب ترین تفریحات است که پرداختن به آن در سراسر دنیا امکان پذیر می باشد. این وسیله معمولا در مکانی احداث می گردد که دارای منظره یا چشم اندای فوق العاده تماشایی باشد. اما خطرناک ترین تله کابین جهان در کدام کشور قرار دارد؟ برای پاسخ به این سوال، در ادامه ما را همراهی نمایید.

تله کابین چیاتورا که از آن به عنوان خطرناک ترین تله کابین جهان نام برده می شود، در کشور گرجستان واقع شده است. این تله کابین همچون سایر تله کابین ها، نمایی مدرن و شیشه ای ندارد و در واقع اتاقک کوچک و خطرناکی است که برای انتقال کارگران به محل کارشان احداث شده است.

تله کابین چیاتورا در سال ۱۹۵۰ برای دسترسی به معدنی که در آن سوی کوه قرار دارد، ساخته شد و از حتی امروزه هم در حال جابجایی کارگران آن معدن می باشد. این تله کابین بسیار قدیمی است و استاندارهای لازم برای جابجایی افراد در آن ارتفاع را ندارد. تعداد کمی از گردشگران تور گرجستان شجاعت سوار شدن در این اتاقک پرخطر را دارند.

منطقه ای که تله کابین چیاتورا در آن قرار دارد، کوهستانی و بسیار دیدنی می باشد و دارای مناظری دل انگیز است. بسیاری از افرادی که بلیط لحظه آخری را برای بازدید از این کشور انتخاب می کنند، این تله کابین را در لیست مکان های دیدنی خود قرار می دهند.

در کشور ارمنستان هم تله کابینی در ارتفاع بسیار بالا وجود دارد که طول مسیر آن ۵.۷ کیلومتر است. قرارگیری در این ارتفاع در مدت زمان نسبتا طولانی ریسک زیادی دارد که هر کسی آن را قبول نمی کند. با این وجود، گردشگران ایرانی می توانند از طریق تور زمینی ارمنستان هم راهی این کشور زیبا شوند و از مکان های مختلف آن از جمله تله کابین تاتو بازدید کنند.

   
1 نظر
  1. وحید می گوید

    جناب دکتر خطرناک ترین تله کابین جهان، تله کابین گنج نامه همدان هست که طی یک ماه اخیر دو بار متوقف شده و خانواده های گرفتار در کابین ها رو تا ساعت ۱ نیمه شب تونستن خارج کنند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.