اگر افسرده هستید یا استرس و اضطراب دارید؛ سری به پینترست بزنید تا آرام شوید

1

پینترست مجموعه‌ای از فعالیت‌های سلامتی عاطفی را برای کمک به افراد مضطرب و پر استرس راه‌اندازی کرد.

این شرکت در اطلاعیه خود می‌گوید مجموعه‌ای از فعالیت‌های سلامتی عاطفی (emotional wellness activities) را برای میلیون‌ها کاربر خود راه‌اندازی کرده است که از طریق جست‌وجو در دنیای بصری اینترنت می‌خواهند به موضوع‌ها و روش‌هایی برای بهبود شرایط روحی و عاطفی خود برسند.

این فعالیت‌ها و سرویس‌ها با همکاری Brainstorm، آزمایشگاه استنفورد برای نوآوری سلامت روانی، سلامت هیجانی پر شور و جلوگیری از خودکشی راه‌اندازی شدند و به کاربرانی که افسرده هستند؛ دچار استرس و اضراب شدند؛ کمک می‌کنند نفس عمیق کشیده و یک سری تمرینان برای بازپروری روحی انجام دهند.

هنگامی که کاربران در این پلتفرم عبارت‌هایی مانند «stress quotes»، «work anxiety» و موارد مشابه را جست‌وجو می‌کنند؛ یک پاپ‌اپ باز شده و آن‌ها را دعوت می‌کند یک سری فعالیت‌ها را دنبال کنند تا مشکلات روحی آن‌ها کاهش پیدا کند.

این سرویس و فعالیت‌ها کاملا اختیاری هستند و فقط به کاربر پیشنهاد می‌شوند. خود کاربر اختیار دارد آن‌ها را انتخاب و دنبال کند یا پاپ‌اپ را بسته و به جست‌وجوی خود ادامه دهد.

جست‌وجو کنید؛ الهام بگیرید؛ بهتر شوید

پینترست تاکید می‌کند در این پلتفرم کاربران به طور خصوصی سراغ این فعالیت‌ها رفته و اصلا ردگیری نمی‌شوند. نیازی نیست کاربر حتما به پینترست لاگین کرده باشد و هیچ‌گونه توصیه یا تبلیغی به کاربر نمی‌شود.

فعالیت‌های کاربر کاملا ناشناس بوده و از یک سرویس شخص ثالث استفاده می‌کند. پینترست هیچ‌گاه نمی‌تواند به نام یا مشخصات کاربر پی ببرد و نیازی به ذخیره‌سازی اطلاعات روی سرورهای خود ندارد.

پینترست هنوز نامی از شرکت واسط پیاده‌سازی این سرویس مطرح نکرده است ولی اطمینان داده یک شرکت معتبر در حوزه «تجزیه و تحلیل کاربران توسط شخص ثالث» است.

مدیر بخش محصول پینترست می‌گوید به دنبال ارایه سرویسی بودیم تا مردم بتوانند ایده‌های خود را یافته، از آن الهام بگیرند یا روی آن تمرکز کنند. مردم از طریق جست‌وجو کردن الهام می‌گیرند و ما سعی می‌کنیم راه‌های خلاقانه‌ای برای بهبود سلامت عاطفی آن‌ها ارایه دهیم.

مدیر محصول پینترنت می‌گوید: «همیشه همه‌چیز مورد نیاز مردم در اینترنت نیست یا از طریق جست‌وجو به آن نمی‌رسند. همین‌طور، هر چیزی روی اینترنت برای الهام‌بخشی و تمرکز مناسب نیست.»

قرار است پینترست هفته آینده به طور رسمی این سرویس را رونمایی و توضیحات بیشتری درباره آن ارایه دهد.

منبع: + و +

   
1 نظر
  1. امیر می گوید

    بعضی از این شبکه های اجتماعی به واقع مظلوم واقع شدند! پینترست یک شبکه اجتماعی بسیار خاص و عالی هست و فکر می کنم به دلیل اینکه حمایتی پشتش نبوده نتونسته اونطوری که باید و شاید مطرح بشه. امیدوارم یکی از این شرکت های بزرگ دست روش بذاره و این شبکه رو به جایگاه اصلیش برسونه.ممنون از اخبار خوبی که اطلاع رسانی کردید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.