مدرک‌های بی‌فایده را رها کنید، اگر آینده‌نگر هستید و می‌خواهید واقعا در کار و زندگی موفق شوید، این ۵ مهارت طلایی را با استفاده از این دوره‌های آنلاین رایگان یاد بگیرید

شروع سال جدید، بهترین زمان برای تمرکز روی رشد و ارتقای شغلی است

0

در حالی که ممکن است در سال ۲۰۲۲ با چند اتفاق غیرمنتظره روبرو شویم اما همیشه آغاز سال جدید زمان مناسبی برای تمرکز روی رشد شغلی است.

به گفته کارشناسان، اقتصاد اروپا، امریکا و با کمی اغماض کل دنیا در حال احیای پس از همه‌گیری ویروس کرونا است و برخی صنایع از دست رفته در این دوران، دوباره دارند وضعیت پیش از کرونای خود را پیدا می‌کنند.

من «اسکات استینبرگ»، به عنوان یک آینده‌نگر و استراتژیست کسب‌وکار که هزاران مدیر اجرایی را برای هدایت بازارهای پررونق آموزش داده‌ام؛ این ۵ مهارت زیر را شناسایی کرده‌ام که می‌توانند شما را به یک شغل و حرفه با ارزش در سال ۲۰۲۲ برسانند. و اینکه دوره‌های آنلاین رایگانی که این آموزش‌ها را می‌دهند؛ کجا هستند.

۱- حل مسئله

در آینده، داشتن فکر انتقادی و خلاقانه درباره کار خودتان و بعد افزودن مهارت‌ها، تجربیات و ارتباطات منحصربه‌فرد به مجموعه‌تان، بسیار ارزشمند خواهد بود.

تلاش‌های شما برای کشستن چارچوب‌های فکری و کاری، نه تنها کمک‌تان می‌کند تا راه‌حل‌های جدیدی پیدا کنید؛ بلکه ابزارهایی در اختیار شما قرار می‌دهد تا بتوانید مشکلات جدید را حل کرده و درک کنید قادر به حل این مشکلات بود و هیجان‌انگیز هستید.

به عنوان مثال، صرف زمان برای تجزیه و تحلیل نوع دیگری از کسب‌وکار یا برقراری ارتباط با افراد در یک صنعت متفاوت، ممکن است به شما کمک کند راه‌های جدیدی برای فکر کردن به یک مشکل یا ابزارهای جدیدی برای استفاده تیم خود پیدا کنید. این همان چیزی است که کارفرمایان و مشتریان، در بازاری که به سرعت در حال تغییر است؛ دنبال می‌کنند.

نکته برجسته: یاد بگیرید چگونه یک نوع طوفان فکری انتخاب کنید؛ طوفان فکری الفبا، طوفان فکری شبکه‌ای، نمودار مورفولوژیکی برای استفاده در یک چالش!

منبع یادگیری آنلاین رایگان: Creative Thinking: Techniques and Tools for Success

۲- برنامه‌ریزی استراتژیک

آینده‌پژوهان، آینده را پیش‌بینی نمی‌کنند؛ بلکه روندهای موجود در یک جامعه یا بازار را شناسایی و تاثیراتی که ممکن است این روندها در آینده داشته باشند را در نظر می‌گیرند.

ما با استفاده از سناریوهای «چه می‌شد اگر»، برای نقش‌آفرینی استراتژی‌های مختلف و نتایج آن‌ها، به افراد کمک می‌کنیم تا تعیین کنند کدام جهت استراتژیک را انتخاب کنند و در صورت وقوع یک چرخش ناگهانی و غیرمنتظره در آینده، استراتژی‌های جایگزین را ترسیم می‌کنیم.

شما می‌توانید همین تکنیک و حرفه را در کسب‌وکار خود به کار بگیرید. یادگیری کشف و در نظر گرفتن جهت‌های مختلفی که یک صنعت یا شغل در پیش دارد؛ می‌تواند به شما کمک کند عمدا حرکت‌های آینده خود را ترسیم کنید و همیشه آماده ارائه یک طرح B برای یک وضعیت عدم اطمینان باشید.

نکته برجسته: یاد بگیرید چگونه یک ماموریت قانع‌کننده ایجاد کنید، هوش تجاری کلیدی را جمع‌آوری کنید و فرصت‌های بالقوه‌ای برای ترسیم یک مسیر برنده رو به جلو ارزیابی کنید.

منبع یادگیری آنلاین رایگان:  Strategic Planning Skills

۳- تصمیم‌گیری

همه ما در سال ۲۰۲۲ به انتخاب‌های سریع و تاثیرگذار دعوت خواهیم شد. حتی اگر سطح اطلاعات یا زمان برنامه‌ریزی مشابه دوران پیش از کرونا را نداشته باشیم.

برای انجام این کار، احساس عدم صلاحیت می‌کنید؟ به این باشگاه بپیوندید: اشتباه کردن، بزرگ‌ترین ترس در محل کار؛ پیش از همه‌گیری کرونا بود!

۹۹ درصد رهبری، تمایل به ادامه تصمیم‌گیری است. به خودتان آموزش دهید که چگونه قضاوت خوبی داشته باشید و به غرایز خود اعتماد کنید تا از افرادی که بیش از حد عصبی هستند و نمی‌توانند قاطع باشند؛ متمایز شوید.

نکته برجسته: یاد بگیرید در مواجه با عدم قطعیت، چگونه داده‌ها را به طور منطقی جمع‌آوری و بعد تجزیه و تحلیل کنید.

منبع یادگیری آنلاین رایگان: Critical Thinking for Better Judgment and Decision Making

۴- گوش دادن

یک مطالعه اخیر موسسه McKinsey & Company نشان می‌دهد شرکت‌هایی که از نظر تنوع قومییا فرهنگی در تیم‌های اجرایی، جزو چهار دسته برتر این مطالعه هستند؛ ۳۳ درصد بیشتر احتمال موفقیت در صنعت خودشان و سودآوری بالاتر را دارند.

افرادی که در سال ۲۰۲۲ و پس از آن به موفقیت تجاری دست پیدا می‌کنند؛ می‌دانند که چگونه باید از طیف وسیعی از استعدادها، دیدگاه‌ها و مهارت‌ها استفاده کنند. این مستلزم توانایی گوش دادن واقعی به نظرات و دیدگاه‌های دیگران است.

نکته برجسته: یاد بگیرید چگونه بینش دیگران را جذب کرده و از طریق گوش دادن فعال، ارتباطات عمیق‌تر خلق کنید.

منبع یادگیری آنلاین رایگان: How to Listen

۵- لجستیک

اگر برنامه روزانه شما مانند یک شهر هرج و مرج کنترل شده به نظر می‌رسد؛ شما تنها نیستید و شاید لازم باشد برای سال ۲۰۲۲ آمادگی ذهنی بهتری داشته باشید.

مطمئن باشید ضرب‌الاجل‌ها تنگ‌تر و مسئولیت‌های شغلی بیشتر می‌شوند. در چند سال آینده، از شما خواسته می‌شود مانند یک مدیر پروژه فکر کنید؛ حتی اگر این فقط به معنای یافتن راه‌های موثرتری برای انجام فعالیت‌های بعد از مدرسه با فرزندان‌تان در کنار برنامه‌های کاری از راه دور باشد.

راز موفقیت در اینجا، تسلط بر هنر تدارکات است. اگر بتوانید امسال برای تعطیلات به خانه مادربزرگ خود بروید؛ باید از فرودگاه‌های شلوغ، محدودیت‌های سفر و تردد و چیزهای دیگر عبور کنید و این میسر نیست جز اینکه زمان را به شکل کارآمدی اولویت‌بندی کنید و سایر منابع لازم را در اختیار داشته باشید.

نکته برجسته: یاد بگیرید که چگونه اصول مدیریت پروژه را در کار و زندگی خود به کار بگیرید.

منبع یادگیری آنلاین رایگان:  Introduction to Project Management

منبع cnbc
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.