همه میلیاردرهای موفق و خودساخته یک روش مشترک برای ثروتمند شدن دارند؛ اگر شما هم چنین استراتژی دارید؛ احتمالا یک ثروتمند موفق خواهید شد

چقدر پول به دست می‌آورید مهم است ولی کاری که با آن می‌کنید مهم‌تر!

1

اگر هدف شما موفقیت‌های مالی است؛ شخصیت شما نقش بسیار مهمی در رسیدن به آن دارد.

همه ما در تعریف موفقیت و اهداف خود، درجاتی از ثروت و پول را داریم. یک مطالعه سال ۲۰۱۸ ثابت می‌کند شخصبت افراد در ثروتمند شدن یا نشدن آن‌ها بسیار تاثیرگذار است.

اما نحوه پاسخ دادن افراد به یک سوال ساده نیز مشخص می‌کند ثروتمند می‌شوند یا خیر!

«رافائل بادزیاگ» (Rafael Badziag) هنگام نوشتن کتاب «راز میلیارد دلار: ۲۰ اصل میلیاردرهای ثروتمند و موفق» با ۲۱ فرد ثروتمند خودساخته گفت‌وگو کرده است.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

برخی از آن‌ها ریسک‌های هوشمندانه را پذیرفتند؛ برخی روحیه تعیین سرنوشت خودشان را داشتند و گفتند: «اگر قرار است سرنوشتم را خودم مشخص کنم؛ پس به خودم بستگی دارد» و برخی دیگر نشان دادند اعتقاد به سخت‌کوشی و پیشرفت بی‌وقفه دارند.

اما چه چیز مشترکی در همه آن‌ها وجود دارد؟ همه این افراد میلیاردر به یک سوال، پاسخی یکسان دادند.

از چه چیزی بیشتر لذت می‌برید: درآمدزایی یا خرج کردن؟

به گفته «بادزیاگ» تفاوت میان افراد موفق اقتصادی (میلیونرها) و افراد فوق‌العاده موفق مالی (میلیاردرها) به این واقعیت برمی‌گردد که این افراد از درآمدزایی و ساختن پول لذت می‌برند اما از خرج کردن آن لذت نمی‌برند.

طبیعی است که استثناهایی وجود داشته باشد. «موکش امبانی»، ثروتمندترین مرد آسیایی یک خانه ۲۷ طبقه با مساحت حدود ۳۷ هزار متر مربع به قیمت ۱.۲ میلیارد دلار خریداری کرده است.

واضح است که فردی مانند «موکش امبانی» حاضر است کمی از ثروت خود را خرج کند اما چیزی از ثروت ۸۷.۴ میلیارد دلاری خود کم نمی‌شود و می‌توانیم بگوییم در یک چشم‌انداز کلی، باز هم او درآمدزایی را بیشتر دوست دارد. خرید یک خانه با ۱.۴ درصد ثروت را نمی‌توان پول خرج کردن تلقی کرد ولی در مقایسه با دیگر ثروتمندان یک هزینه بالا است.

در طرف مقابل، فردی مانند وارن بافت قرار دارد که هنوز در خانه خریداری شده سال ۱۹۵۰ به قیمت ۲۵۰ هزار دلار زندگی می‌کند. اکنون ارزش این خانه ۶۵۰ هزار دلار است. یعنی این خانه ۰.۰۰۰۰۷ درصد از دارایی خالص او را تشکیل می‌دهد؛ زیر ۱ درصد!

مارک زاکربرگ در سال ۲۰۱۱ نزدیک به ۷ میلیون دلار برای خرید خانه فعلی خود در پالو آلتو کالیفرنیا پرداخت کرد که ۰.۰۰۰۵ درصد ارزش خالص دارایی‌های او بود. «ایوان اشپیگل» بنیان‌گذار اسنپ با ۱۲ میلیون دلار خانه لس‌آنجلس خود را خریداری کرده است که ۰.۰۰۱ درصد دارایی‌های او است.

استراتژی ثروتمندان: هزینه کمتر، درآمد بیشتر

حالا متوجه موضوع شدید؟

به گفته «سارا استنلی فالاو»، نویسنده کتاب پرفروش «Next Millionaire Next Door»، اکثریت قریب به اتفاق افراد ثروتمندی که وی مطالعه کرده است؛ در خانه‌ای زندگی می‌کنند که هزینه آن بسیار کمتر از توان مالی آن‌ها است.

به معنای دیگر، آن‌ها ترجیح می‌دهند به مرور زمان، درآمدهای خود را پس‌انداز کرده، سرمایه‌گذاری کنند و ثروت بیشتر بسازند. اگر میلیونرهای بیت‌کوین را کنار بگذاریم؛ ساختن ثروت قابل توجه نیازمند چند دهه سرمایه‌گذاری است.

به پرسش ابتدایی خود برگردیم: آیا برای پول خرج کردن دنبال کسب درآمد می‌روید؟ اگر خرج کردن پول را بیشتر از کسب درآمد دوست دارید؛ پس احتمالا حداقل از نظر مالی هرگز ثروتمند نخواهید شد.

افراد ثروتمند موفق به هر فعالیت و تجارتی به عنوان یک معامله‌ای که درآمدی بیش از هزینه دارد؛ نگاه می‌کنند. در غیر این صورت، آن تجارت را فقط یک سرگرمی گران‌قیمت می‌دانند.

به همین دلیل است که کارآفرینان موفق، به ویژه آن‌هایی که مشاغل پررونق و طولانی‌مدت ایجاد می‌کنند؛ تمایل دارند بسیار کمتر از درآمد خود فعالیت و کمتر از درآمدشان زندگی کنند. به همین دلیل است که میلیاردها بیشتر از لذت بردن از خرج کردن، از درآمدزایی لذت می‌برند.

بنیان‌گذار شرکت Linamar، دومین تولیدکننده قطعات خودرو در کشور کانادا به «بادزیاگ» می‌گوید اگر اگر کمتر از آن‌چه که باید هزینه کنید؛ موفق به جمع‌آوری پول می‌شوید و ثروتمند خواهید شد.

برای ثروتمندان، هزینه کردن کمتر یک استراتژی آشکار است؛ البته می‌تواند بسیار دشوار هم باشد. باید راهی برای لذت بردن از پول به جز هزینه کردن پیدا کنید.

منبع Inc

   
1 نظر
  1. خواننده می گوید

    شخصیت پاراگراف دوم غلط املایی دارد.
    بعد اینکه مگه قرار نبود متن جاستیفای یک پزشک موقتی باشه؟ چرا راست چین نمیشه؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.