آدری هپبورن – معصوم زیباروی دنیا سینما – گالری عکس

0

با اندام ظریف و حرکات جذاب و چشمان درشت‌اش یکی از درخشان‌ترین ستارگان هالیوود بود که هم در عالم سینما محبوبیت داشت و هم در جهان مد. آدری هپبورن در چهارم مه ۱۹۲۹ به دنیا آمد.

دنیا پر از چیزهای دیدنی‌ست…

خیلی‌ها “صبحانه در تیفانی” را مهمترین فیلم آدری هپبورن می‌دانند. با این فیلم بود که او نه تنها جهان سینما بلکه جهان مد را نیز تحت تأثیر قرار داد. میلیون‌ها زن در سراسر جهان شیوه آرایش و سلیقه پوشش او را تقلید کردند. او نقش دختری ریزنقش را داشت که در جستجوی عشق به هر دری می‌زند.

آدری هپبورن

فتنه‌گری به نام جیجی

دختر خانواده‌ای اشرافی که در ۴ مه ۱۹۲۹ در بلژیک به دنیا آمده بود، در ۲۰ سالگی به عالم هنر روی آورد. اول دوست داشت رقصنده و خوِاننده شود، اما عاقبت سروکارش به هنرپیشگی افتاد. اولین هنرنمایی او ایفای نقش جیجی بود روی صحنه تئاتر نیویورک. به خاطر ایفای این نقش در سال ۱۹۵۱ جایزه مهمی را برنده شد.

دختر خجالتی

آدری هپبورن که دختری بسیار شرمگین و خجالتی بود، در لندن به مدرسه رقص رفت، چون دل و جرأت بازیگری نداشت. اما بازی او در نمایش‌های موزیکال، نگاه هالیوود را به طرف او کشاند.

شاهزاده سرزنده

ویلیام وایلر، از فیلمسازان نامدار هالیوود، در فیلم “تعطیلات در رم” محصول سال ۱۹۵۳ نقش شاهزاده‌ خانمی ملوس و تودل برو را به آدری هپبورن داد تا دل از گریگوری پک برباید. هنگامی که او برای همین فیلم نخستین اسکار خود را دریافت کرد تنها ۲۴ سال داشت.

رقصنده جسور

آدری هپبورن که با پرورش اشرافی بزرگ شده بود و کلاس رقص هم رفته بود، به ویژه در ایفای صحنه‌های مجلل تسلطی خیره‌کننده داشت. در این نما از فیلم پرشکوه “جنگ و صلح” (۱۹۵۶) به کارگردانی کینگ ویدور او در کنار مل فرر در سالن رقص می‌خرامد.

زیباترین راهبه جهان

در فیلم “داستان یک راهبه” (۱۹۵۹) آدری هپبورن نقش زنی جوان را ایفا می‌کند که سرشار از شک و تردید است. او از سویی به عنوان یک راهبه خود را متعهد می‌بیند، اما از سوی دیگر نمی‌تواند این دنیای آکنده از سنت‌های سختگیرانه را تحمل کند. او با مهارتی اعجاب‌انگیز تضادهای درونی راهبه را به تماشاگران منتقل می‌کند.

گشت و گذار در پاریس

ویلیام وایلر که به خوبی از حس نیرومند آدری هپبورن در ایفای نقش‌های کمیک باخبر بود، در فیلم “چگونه یک میلیون بدزدیم” (۱۹۶۶) بار دیگر او را به کار گرفت. این دخترخانم جذاب و شیک‌پوش میان دو مرد سرگردان است: پدر مهربانی که آثار هنری تقلبی می‌فروشد و کارآگاهی که قلب او را تصرف کرده است.

زیبای نابینا

در فیلم جنایی “تا تاریکی صبر کن” (۱۹۶۷) آدری هپبورن نقشی بسیار دشوار به عهده گرفت: دختری نابینا که در موقعیتی خطرناک قرار می‌گیرد. او جنایتکار بی‌رحم را نمی‌بیند اما چنان تیزهوش و پراحساس است که با دست خالی بر او غلبه می‌کند.

بدنامی و رسوایی

آدری هپبورن در فیلم “ساعت بچه‌ها” (۱۹۶۱) به کارگردانی ویلیام وایلر در کنار شرلی مک‌لین، نقشی جسورانه به عهده گرفت. دو زن جوان مربیان یک شبانه‌روزی دخترانه هستند و همه چیز آرام و مرتب پیش می‌رود تا روزی که در شهر کوچک همه باخبر می‌شوند که آن دو با هم رابطه عاشقانه دارند.

در کنار بزرگترین‌ها

آدری هپبورن در دهه ۱۹۶۰ در کنار برجسته‌ترین نام‌های هالیوود ظاهر شد: گاری کوپر، گریگوری پک، همفری بوگارت، فرد استر، پیتر اوتول و برت لنکستر. عکس بالا نمایی از فیلم کمدی جنایی “معما” را نشان می‌دهد که او در کنار کری گرانت قرار گرفت.

دست یاری به سوی کودکان

آدری هپبورن هیچگاه خود را زیبا نمی‌دید، هرچند برای بسیاری از مردم جهان الگوی شیوه‌ای خاص از زیبایی شد. او در بیش از ۳۰ فیلم سینمایی نقش ایفا کرد و به افتخارات زیادی رسید، اما هرگز خود را به اندازه زمانی خوشبخت ندید که به عنوان سفیر سازمان یونیسف، یار و یاور کودکان جهان شد. آدری هپبورن در ۲۰ ژانویه ۱۹۹۳ درگذشت.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.