اگر از یخچال و ماشین لباسشویی درست استفاده نکنید؛ هوش مصنوعی ال‌جی به شما هشدار می‌دهد

0

ال‌جی در نمایشگاه IFA Tech که هفته آینده در برلین آلمان شروع می‌شود؛ از ویژگی جدیدی به نام «Proactive Customer Care» رونمایی خواهد کرد.

این ویژگی که مبتنی بر هوش مصنوعی و بخشی از اپلیکیشن ThinQ این شرکت کره‌ای است؛ نحوه مصرف کاربران از دستگاه‌های الکترونیکی ال‌جی را زیرنظر گرفته و هشدارها یا اخطارهایی برای جلوگیری از بروز مشکلاتی مانند مسدود شدن جریان هوا، افت دما، خرابی و آسیب‌دیدگی می‌دهد.

مثلا، ممکن است به کاربر بگوید مانع جریان یافتن هوا در درون یخچال فریزر نشود یا اینکه صابون زیادی در ماشین لباسشویی نریزد.

قرار است ویژگی «Proactive Customer Care» ابتدا همراه با ماشین‌های لباسشویی دارای درب جلو و یخچال فریزرهای کلیدی ساخته شده برای اروپا عرضه شود. سال آینده، ال‌جی این ویژگی را به محصولات ارسالی برای ایالات متحده اضافه می‌کند.

هوشمندی طراحی شده برای این ویژگی باعث افزایش عمر محصولات خانگی و اصلاح نحوه استفاده از آن‌ها در میان کاربران می‌شود. ال‌جی می‌گوید ممکن است این ویژگی حتی کاربران را برای استفاده بد از محصولات الکترونیکی سرزنش هم کند.

مدیریت بهتر مصرف انرژی و افزایش طول عمر دستگاه

هوش مصنوعی جدید ال‌جی در اپلیکیشن ThinQ به طور خاص دنبال رفتارهایی است که منجر به سوءاستفاده، نقض یا آسیب‌دیدگی به دستگاه‌ها می‌شوند. مثلا، در یخچال‌ها مواظب است بیش از حد مواد غذایی درون آن‌ها قرار نگیرد که مانع از جریان هوا شود. اگر کاربری به عمد تنظیماتی را انجام دهد که به دستگاه ضربه می‌رسانند؛ باز هم واکنش نشان خواهد داد.

تمیز کردن واشر ماشین لباسشویی، تعویض فیلترهای یخچال فریزر، مسئله دما و رطوبت نیز جزو مواردی هستند که هوش مصنوعی ال‌جی هشدار خواهد داد. همین‌طور، برنامه ThinQ گزارش‌های منظمی از وضعیت دستگاه‌ها برای کاربران ارسال خواهد کرد. نکاتی درباره مصرف بهتر و صرفه‌جویی  انرژی نیز به اطلاع کاربران رسانده می‌شود.

اگرچه ویژگی Proactive Customer Care مانع خرابی دستگاه‌های ال‌جی نمی‌شود و مشتریان باز هم نیاز به تعمیر این دستگاه‌ها دارند ولی طول عمر آن‌ها را افزایش داده و یک برگ برنده برای فروش بیشتر در بازار است. البته، باید مشخص شود که فواید این ویژگی بیشتر از آزارهای احتمالی او است.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.