جدیدترین نمونه توهم توطئه: استیو جابز زنده است و در مصر زندگی می‌کند

0

در روزهای اخیر، عکسی از استیو جابز در مصر حسابی ویرال شده و شبکه‌های اجتماعی را به هم ریخته است تا جدیدترین نمونه از توهم توطئه باشد. هزاران کاربر روی این عکس کامنت گذاشته و درباره‌اش صحبت کردند.

استیو جابز ۸ سال پیش به دلیل ابتلا به سرطان پانکراس درگذشت ولی حالا این عکس می‌گوید در مصر زندگی پنهانی دارد. این عکس که برای اولین بار توسط اکانتی در سایت رددیت (Reddit) منتشر شد؛ استیو جابز را روی یک صندلی پلاستیکی در حال استراحت و گفت‌وگو با دیگران نشان می‌دهد.

خیلی زود مشخص شد این عکس جعلی است و با فتوشاپ دستکاری شده است. در واقع، سر استیو جابز روی بدن فردی نامعلوم قرار داده شده است تا این توهم توطئه جان بگیرد که اسطوره اپل نمرده است و در حال گذران یک زندگی پنهانی در مصر است. همیشه هم برخی دلایل و شواهد برای تقویت این تئوری وجود دارد.

اپل همیشه شرکتی اسرارآمیز و مرموز بوده است. در مخفی نگه داشتن اسرار محصولات‌اش یا گمراه کردن رسانه‌ها و افکار عمومی، از بهترین آژانس‌های اطلاعاتی تیزتر و متبحرتر است. حالا خیلی سخت نیست که یک شوآف راه بیندازند که استیو جابز، مدیرعامل وقت اپل مرده است و بعد پنهانی او را به کشوری منتقل کنند که به فکر هیچ کسی نمی‌رسد؟

در دنیایی که بسیاری از اخبار و رویدادها بر پایه دروغ شکل گرفته‌اند؛ خیلی بعید است که استیو جابز زنده باشد؟

عکس استیو جابز در مصر در همان روز اول انتشار در سایت رددیت، بیش از ۸۰ هزار رای مثبت گرفت و ۱۵۰۰ نفر درباره‌اش اظهارنظر کردند. بسیاری از کاربران گفتند احتمال جعلی بودن مرگ جابز و بعد مخفی کردنش در مصر بالا است.

کاربری نوشته است: « من زیاد وارد مباحث تئوری‌های توطئه نمی‌شوم اما جابز به اندازه کافی دیوانه بود که واقعا چنین کارهایی بکند.»

یک کاربر دیگر هم گفته است چنین کاری دقیقا از استیو جابز برمی‌آید. کاربری به شوخی گفته است: «این عکس جعلی است چون به دست جابز اپل واچ نیست!»

چند کاربر هم به پدر ژنتیکی سوری استیو جابز اشاره کردند و دلیل مخفی شدنش در مصر را این موضوع می‌دانند.

سابقه طولانی توهم توطئه در مرگ‌های بزرگان

در حقیقت، توهم توطئه و مرگ جعلی برای برخی افراد مشهور و مشاهیر، سابقه بسیار طولانی در تاریخ دارد و برای افراد زیادی از جمله مایکل جکسون، الویس پریسلی، توپاک شکور و دیگران تکرار شده است.

علت مرگ بسیاری از این افراد، حمله قلبی اعلام شده است در صورتی که بعدا مشخص شد به قتل رسیدند یا اوردوز کردند و رازهای سرپوشیده‌ای هست که خانواده یا دولت‌ها نمی‌خواهند برملا شود.

آدولف هیتلر هم جزو افرادی در تاریخ است که مرگ یا خودکشی مرموزی داشته و تا همین امروز، شایعات و گمانه‌زنی‌های زیادی پیرامونش وجود دارد. هرچند سال یک بار سند یا عکسی پیدا می‌شود که نشان می‌دهد آن خودکشی جعلی و ساختگی بوده است و سال‌ها پس از آن زنده بوده و زندگی مخفیانه داشته است.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.